FIV 92

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

BETTY multumesc iubita,sa dea DD sa fie asa cum zici tu...desi eu simt ca e negativ....o mica speranta am...

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by antosit

am intrat sa va spun ca va tin pumnii la toate!Pana prin februarie- martie stau pe tusa si bag maca la greu.
Andreea mai ai un pic!!!Bafta!
Sheri si Lachi abia astept sa sarbatorim!


Anto

Antosit,ce-i aia maca si ce face???intreb ca si eu tot prin februarie cred ca voi face ET,si poate am nevoie si eu...pup fetele

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Zouzounaki, eu scriam de Maca, nu antosit. Ti-am trimis pe PM unde poti citi despre asta.

Pupici

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

, stau cumintica cu pumnii stransi pentru fete.
aniast72, tu ai luat Maca odata cu tratamentul de stimulare in vederea FIV-ului si totul a fost OK? Intreb pt ca fetele de la naturiste si homeopate nu recomanda folosirea acestui produs in paralel cu alte stimulente. Sansa de a te deregla hormonal din cate am inteles este foarte mare. Daca tu ai incercat combinatia si totul a fost OK atunci eu ma insel in aceasta privinta si imi cer scuze ca nu am inteles corect efectul combinarii acestora asupra organismului.
Va pup dulce pe toate si mult NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Aniast,inca odata scuze ca sint cam aiurita,si inca odata multumesc pt site...iti doresc un tratament cit mai usor si plinnn de rezultate

Adhnanabine ai venit in grupul fivoaselor,si sedere cit mai scurta
Galuscuta,Alexsucces maine la ET si asteptam vestile cele bune in doua saptamini
Betty,Pussi,Andrada va doresc cit mai multe oute la purtator
Pis hai ca va fi bine...ai sa vezi ce cadou superb ii vei face sotului,de ziua lui si de craciun...un cadou cu ochisori;sa-ti traiasca sotiorulsi dorintele voastre sa devina realitate
KlaDoamne Ajuta maine sa fie cu ochisori
Moniland,iti doresc ca toate sa se rezolve cu bine
Sherita,multumesc sint bine,am avut ceva probleme cu ciclul asta,ceva anomalii cica..e bine ca s-a oprit dupa 16 zile(bine ca s-a oprit),iar despre medic,mi-am gasit cica cel mai bun din gr,sau no cel putin cica unul din primii 3 cei mai buni(o sa ma cam usture la punga,da nici ca mi-ar pasa daca as stii ca ne rezolva cu bebii)...iti doresc tie si lui Lachi ceea ce le doresc tuturor si mie inclusiv;sa deveniti mamici,sa se prinda embrionasii si sa ramina acolo 9 luni si dupa sa faceti clubul mamicilor fivoase,la care sper sa intru si eu chiar daca sint la doi pasi departare...sa fiti cumintele si rasfatate
Andicu,Zisa Cami,pupici pe burtici
Aldolina,MRL,Andrada,Liana,Cristinici,Nucut,Rubia,Iliuta,Djmama,Gina,Kora,Victoria,NanaMotoc multi pupici si bafta in continuareDoamne Ajuta


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

quote:
Originally posted by MRL
aniast72, tu ai luat Maca odata cu tratamentul de stimulare in vederea FIV-ului si totul a fost OK? Intreb pt ca fetele de la naturiste si homeopate nu recomanda folosirea acestui produs in paralel cu alte stimulente. Sansa de a te deregla hormonal din cate am inteles este foarte mare. Daca tu ai incercat combinatia si totul a fost OK atunci eu ma insel in aceasta privinta si imi cer scuze ca nu am inteles corect efectul combinarii acestora asupra organismului.
Va pup dulce pe toate si mult NOROC!



MRL, am luat Maca pt ca stiu ca stimuleaza ovulatia, pentru ca am intrebat doctorul si nu mi-a fost contraindicat si pentru ca au mai luat fetele inaintea mea si nu le-a facut rau. Sincera sa fiu nu sunt 100% convinsa ca fac bine dar atata timp cat nu mi-a fost contraindicata, eu zic ca e OK. Miercuri merg la prima echo din timpul stimularii si o sa mai intreb o data. oricum, multumesc ca mi-ai atras atentia, o sa mai studiez.
-ici

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

'neata,

fetele sa stitit ca aici MACA este foarte cunoscuta in tratarea unor probleme de fertilitate,eu cautam anul trecut tribulus terrestris pt sotul meu si in toate magazinele naturiste mi-a recomandat maca in loc de ce cautam eu,evident nu am vrut sa iau ca nu auzisem pana atunci pe nimeni ca ar fi luat si a fost ok,dar acum am vazut pe un forum spaniol ca sunt fete care au luat si le-a dat si sotilor lor si a fost ok,cica creste cantitatea si calitateasi pe langa asta m-ai luau si aceite de onagra(nu stiu cum se traduce)si vit e.deci este bun si pt aotii nostri care au probl.

tineti-mi pumnii pt beta,v-am pupat

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna ziua tuturor!

Fetelor multa , multa bafta celor care sunteti in "focuri". Deseara vine Mos Nicolae asa ca pregatiti-va ghetutele si fiti cumintele sa nu va aduca decat "cadouri" frumoase si nici o nuielusa!

Daca dana_p e de acord sa se ocupe si de listuta despre care am discutat o rog sa ne spuna. Bineinteles ca si noi trebuie sa o ajutam,astfel nu cred ca e prea greu sa spunem fiecare cat mai pe scurt si concret "povestea noastra" , iar ea va selecta ce e important sa treaca in dreptul fiecareia. Sper ca lista aspirantelor prin FIV la bebe sa se miscoreze cat mai curand si toate sa ajungem pe lista prin FIV! Doamne ajuta!

O zi frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

aniast72, eu am luat naturiste inainte de a ma apuca de FIV, dar in lunile cat am luat AC le-am intrerurpt iar pe toata perioada de stimulare pt FIV nu al luat nici o naturista (Maca, BU, zmeur, etc). Eu stiu ca ele se folosesc foarte bine si cu bune rezultate inainte de a trece la stimularea pt FIV, dar nu stiam ca MACA se poate folosi si in timpul tratamentului pt FIV. Sa inteleg ca tu acum esti in focurile FIV-uli si folosesti MACA la indicatia dr? la ce dr. mergi? Sa fie cu NOROC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Kora , si eu m-am gandit mai demult la o lista cu fetele care au facut FIV si cu rezultatul lor, dar in acelasi timp m-am gandit ca o sa se lungeasca prima postare foarte mult si se "mananca" din pagina, dar daca voi considerati ca va prinde bine o astfel de lista eu pot sa o fac, cu ajutorul vostruca nu tin mine istoricul la toate fetele.

Dana
Poze

Mergi la inceput