Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Scuze dar nu imi puteam inchipui cum vine canapeaua pusa la masa(adica sa stea pe canapea si sa manance) dar banuiesc ca e vb de o canapea pe care se poate sta sa mananci

si eu cred la fel ca ar trebui imbracate si scaunele sa fie totusi o culoare uniforma

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by innaa

Scuze dar nu imi puteam inchipui cum vine canapeaua pusa la masa(adica sa stea pe canapea si sa manance) dar banuiesc ca e vb de o canapea pe care se poate sta sa mananci

si eu cred la fel ca ar trebui imbracate si scaunele sa fie totusi o culoare uniforma

Mami si Buburuza lui mami







Pai logic.. la cumatria lui Sebastian toata lumea tragea pe canapea...ca e mai confortabil

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by josefine

mexxa, si eu zic ca merge sa imbraci scaunele. dar ce culoare sunt scaunele, sau mai bine, cum sunt exact?

si cum ziceam, ce am facut pana acum:
http://i16.tinypic.com/2w1ts46.jpg
http://i12.tinypic.com/405b1ol.jpg
marturie, cel mai probabil
http://i19.tinypic.com/300ab0o.jpg

si aici e un model de marturie pe care am vrut sa il copiez
http://i9.tinypic.com/4g822xg.jpg

si mi-a iesit asta, lol:))
http://i9.tinypic.com/42i90m1.jpg





Foarte fain..ai talent..


Acum am si eu o intrebare...ce sunt marturiile...de ce se dau...sunt obligatorii?
Multumesc si nu radeti de mine


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

mersi, mexxa.

drept sa iti spun nici eu nu stiam jargonul de nunta:)) marturiile sunt atentiile care se dau invitatiilor, de obicei bomboane, dar pot fi si orice altceva, care sa le aminteasca de petrecere. nu sunt obligatorii, la noi cel putin am impresia ca s-a imprumutat obiceiul de la italieni ca ei sunt cu marturiile gen bomboane. nici nu stiu de cat timp se practica in romania, dar destul de recent, zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

quote:
Originally posted by mexxa

quote:
Originally posted by innaa

Scuze dar nu imi puteam inchipui cum vine canapeaua pusa la masa(adica sa stea pe canapea si sa manance) dar banuiesc ca e vb de o canapea pe care se poate sta sa mananci

si eu cred la fel ca ar trebui imbracate si scaunele sa fie totusi o culoare uniforma

Mami si Buburuza lui mami







Pai logic.. la cumatria lui Sebastian toata lumea tragea pe canapea...ca e mai confortabil

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Andreea, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )



pai cred si eu ca se prefera canapelele, sunt mult mai comode, poti sa mai si dormi, ca mine la un botez, ca era imediat dupa sesiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

josefine esti mortala.

Si in Spania se dau astfel de cadouri la nuntasi...trabucuri pentru barbati(ambalate individual) si cate un pachetel mic de tigari fine pentru femei.

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ina si daca nu esti fumator/fumatoare?

Ca marturii puteti da orice. Cea traditionala preluata din Italia e un saculetz de tull cu 7 (sau 5) bomboane de migdala glazurata (fiecare simbolizand cate ceva, de genul iubire, fericire, fertilitate...). Dar pot fi orice mici daruri pentru invitati, care sa le reaminteasca de nunta voastra: de la lumanarele in forme mai deosebite, magneti personalizati pt pus pe frigider, suporturi de lumanari, etc. Totul depinde de imaginatia voastra. Asa au aratat marturiile noastre (un suport de lumanare, lumanare pastila, peste care am pus un servetzel mic, apoi 5 bombonele - albe de cocos si rom si migdale in cioco, ca n-am gasit atunci glazurate, acum am tot vazut).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Alinutza...daca nu sunt fumatori...nu stiu...oricum acolo rar intalnesti asa ceva.


dar ce nu inteleg eu este...daca marturiile sunt pentru ca invitatii sa isi aminteasca mereu nunta voastra..de ce se aleg bomboanele(sau trabucurile) pt ca ori le mananca ori le fumeaza...si nu le mai au...asa ca nu are ce sa le mai aminteasca de nunta.

sau poate nu am inteles eu bine..

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

cel putin aici, e mai ieftin cu bomboane decat cu un cadou gen lumanarica, rama foto, sticla mica de vin, etc. eu vazusem niste marturii-lumanare intr-o caleasca, foarte frumoase, din pacate la 60 de mii/lumanarea si la 200 de invitati mai ieftin ies cu niste bombonele. macar daca le mananca o sa isi spuna ca au fost bune.

eu mi-am luat pantofi astazi

daii, andreea, unde sunteti? si restul de fete:))trebuie sa animam topicul, pai se poate. o sa fac prezenta de acum:)
daca nu bem cafeluta de dimineata impreuna, macar o cana cu lapte inainte de culcare.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Buna dimineata miresici...fac inviorarea cu o cafelutza dupa gustu fiecaruia...

o zi cat mai buna.


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput