Miresici frumoase de 2007 [3]

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

krelia, mira_cristina , multumesc pentru ajutor. imi sunt de real folos sfaturile voastre. ma tot uit la poze si vad rochia gen printesa si imi spun ca ce frumoasa e, dar apoi ma uit si la cea stramta si acea rochie parca a fost croita pe masura mea. problema cred ca asta e, una nu mai trebuie modificata asa mult, o vad cum mi-ar sta, dar cea infoiata mai trebuie modificata si nici ca am vazut pe cineva care sa-i vina picata. era o rochita tare probata la targ, in catalog, modelul nu avea tzatze si parea ca are un mare gol la piept si tot asa. mi le-as lua pe amandoua dar nici nu imi permit si totusi trebuie sa fie doar una:))
m-am hotarat asupra celei de printesa, sa vad cu modificarile si cred ca saptamana asta o voi lua, ca asa am si reducere de 10% si nu e de ici de colo. m-am mai gandit sa imi fac ceva asemanator cu cea stramta pentru cununia civila ca tare pica bine, dar nu asa lung. sau poate nu:)) ee, parca-s tariceanu de ma razgandesc asa des.
krelia, esti binevenita oricand, doar tu ai experienta:) imi poti spune, sau daca mai stie cineva, unde as putea sa imi fac invitatiile dar asa cum le visez eu? adica sa se deschida ca o fereastra, pe o latura sa fie o schita a mea mai mult creionata asa, iar pe cealalta latura sa fie o schita a lui - de schite ma ocup eu in photoshop, dar unde le fac asa?



va urez o saptamana frumoasa:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Jose..nu stiu ce sa-ti spun...ar fi fost o ocazie buna sa intrebi la targuri, pe la furnizorii de invitatii (ca doar ei au si tipografiile) daca iti pot face, pe langa matrita clasica cu scrisul, si cele 2 schite...

tu vrei ceva de genul www.petrecere.ro/images/invitatii/DSCF6442.JPG" target="_blank">asta - ca model de invitatie?

daca nu ai intrebat la targuri...mai asteapta pana la urmatorul...sau...eu stiu..pun'te pe sunat...chiar nu stiu daca si cine personalizeaza invitatiile, mai mult decat scrisul clasic...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Pt fetele care cauta inca rochita de miresica, poate va intereseAZA si a mea......As vrea s-o dau, este impecabila!

Spor la pregatiri!
26+





Alyna
http://new.photos.yahoo.com/alinafobl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Krelia, tare semnatura ta! Da, cam asa o vreau invitatia, am si intrebat, ce-i drept doar la un stand, daca vin cu modelul mi-o fac sau nu, si mi-au zis ca doar ce se vede in catalog. nu tin chiar asa mult la modelul meu, dar mi-ar fi placut sa le dau o nota mai personala. daca nu se poate, am vazut tot ceva in genul asta, pe o parte era o rochie de mireasa si pe cealalta un costum de mire. era interesanta, partea proasta e ca nu mai stiu la ce firma am vazut-o:)) eee, de-ar fi invitatiile singura problema.

alyna, foarte frumoasa rochita, dar imi place rochia de la cununia civila:)

si acum sa va mai intreb, formatie sau DJ? nu ca as avea o formatie extraordinara, dar pe la nuntile la care ati fost, cum a iesit mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Buna, miresici scumpici!
Josefine, arati superb in ambele rochite, si daca tu te vezi printesita la nunta ta, atunci a doua rochita e perfecta. Mie imi sugereaza un aer de basm, fusta aia infoiata, e frumoasa foc.
Cat despre invitatii, mai ai timp wend-ul acesta la targul de la Sofitel. Sigur vor fi multe firme care fac invitatii si poate vei gasi si un pret bun pe perioada targului, asa cum am gasit eu.

Krelia, ma bucur ca mai arunci cate un ochisor si pe la noi.
Eu am fost sambata sa-mi ia masurile pentru rochita, si auzeam din cabina cate o fata care se interesa de rochita mea.....si muream de ciuda; dar sotul meu era pe faza si le soptea: e naspa asta, nu vedeti ce material are??? mie cealalta mi-ar placea mai mult!!!

Asa am aflat si ca nu a mai venit nimeni sa se intereseze de rochita mea, asa ca pot sta linistita. Si marea surpriza vine acum......rochita va fi gata in jurul zilei mele de nastere. Ce alt cadou mi-as mai putea dori!???!

Pupici scumpici

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mersi frumos, Jose [I]
eu zic sa mai incerci la urmatorul targ, eventual te duci si cu schitele..poate poate tin pumnii!

cat despre paralela DJ-formatie...eu am fost la nunti "si cu...si cu"...si...indiscutabil, dupa mine - este DJ-ul....evident, sunt persoane care vor spune ca nici un Dj nu-ti va intretine atmosfera mai tare decat o formatie care canta live...insa, eu te asigur ca nici un cantaret nu va putea canta "drumurile noastre" , mai tare decat dan spatar - si asta e argumentul suprem ... pe langa cel subiectiv (anume ca eu nu inghit prea multe "popolare" ...dar, am avut vreo 3 calupuri de melodii consacrate (nush ce hore traditionale, brasoveanca, perinita..etc) si in rest...latino si muzica dansanta de oameni de la 5 pana la 80 de ani (serios vorbind!), pusa de un...super DJ.
Probabil am fost putin subiectiva, recunosc...insa, decat sa aud "traiasca nashu'...pentru socru mare..pt saocra mica sa traiasca...."..."shiii-shiiiiip" si mai stiu eu ce onomatopee....am ales un Dj....nu contest faptul ca nu ar exista formatii bune care sa merite...dar...nah, tu ai cerut parerea. Intamplarea a fost ca prima sa fie pro DJ
De fapt, totul depinde ce ce-ti doresti tu, intai de toate.

gata, ca m-am intins cat o placinta in miez de....seara.


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

)Ce bine imi pare ca am inceput sa ne mai adunam!!!
Sa va spun cum am rezolvat eu problema formatiei si a DJ-ului: pentru ca am in jur de 400 de invitati (ce sa-i faci, famelie mare, remuneratie...dupa buget, eu sper sa nu fie mica!!!), am inchiriat toate salile posibile +terasa ca sa am unde sa bag invitatii, si pentru ca una dintre sali nu comunica cu cealalta mare, si nici vorba sa ajunga muzica si acolo, m-am gandit in felul urmator: tinerii in sala asta cu DJ-ul impus de hotel, si pentru sala mare si terasa am angajat o formatie de 7 persoane care canta suuuupeeer...nu ma intrebati de costuri, la capitolul asta sa traiasca socrii!!!!!!!!!!! Sincer ma apuca groaza la faptul ca vine atata lume, cred ca o sa fie foarte obositor.
Puuup, fetele!!!!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hihihi...exact ce spuneam - formatie care sa merite! bravo andreea, te felicit sincer pt alegerea dubla facuta! ...mai ales la atatia oameni...(ce-o sa mai ai de pupat, vai de obrajii tai! )
o astfel de alegere cred ca ar fi cea mai tare chestie pentru fiecare nunta, daca ne-ar tine buzu'...ca asa, i-am impaca si p'aia carora nu le plac "popolarele" (adik astia carco' ca mine ), si pe cei care vor sa dantuiasca dupa traditii

pupaturi si voie buna sa aveti!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Si eu sunt de parere cu madam Krelia, tot pro-DJ, daca stie sa-si faca treaba si sa tina oamenii in ring, iese o nunta ca-n povesti. Dar ma rog, nici eu nu ma dau in vand dupa populare, noi am avut o singura transa, dar din alea autentice si de bun gust.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Coana Andreeutza,te felicit pentru alegere! Nici nu pot sa-mi imaginez cum arata o nunta asa de mare! Ce mi-ar placea si mie!!!!Maine ar trebui sa-ti primesti verighetele, nu-i asa?????
Te-am asteptat sambata sa vii, cred ca ai fi facut echipa buna cu sotul meu care alunga toate posibilele pretendente la rochita mea!!!
O mica sugestie, daca-mi permiti: cere-te si tu pe listuta!
DUAMNA GURU, da ce bine-ti sade printre noi, DUAMNA!!!
Referitor la cele ce se discuta pe aici: si eu sunt pro DJ, din motivele enumerate mai sus de celelalte miresici.
Dar daca as fi avut si eu finantatori, as fi procedat exact ca Andreeutza!

Pupicei la fetele cochetele!!!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput