Informatii utile Constanta (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, multumesc si sa dea Domnul sa fie bine pt toate!

Mada, esti o mamica frumoasa foc, iar gravidutza arati beton! tare frumoasa camera lui bebe! si sa stii ca si mie mi-ar place sa fiu soacra-mica! dar cum vrea Dumnezeu, sanatos sa fie!
Bambie, bine-ai venit si multa sanatate, sa scapi de probleme si sa ajungi si tu pe lista la !
Kerstin, bine-ai revenit! multumesc de urari! ce mai faci?

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

kerstin bine ai revenit,ce mai faceti?
mada esti o scumpa,esti frumoasa foc
pentru toate

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

madaluta,esti o frumusete de graviduta,cu o casa frumoasa,lucrusoare superbe care-l asteapta pe print si un sot iubitor.Toata viata sa ai parte de fericire cel putin ca-n momentele acestea!Te astept!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna dimineata. Madalutza, esti cea mai frumoasa pe care am vazut-o pana acum si subscriu la cele spuse de fete. Noutati nu am de nici un fel, adica nici o "informatie utila" pentru subiectul nostru , dar nu m-am putut stapani sa nu intru sa va salut. ieri am rezistat eroic dar azi nu s-a mai putut.... Abia astept ziua de joi sa vad daca am facut outz...

Pupici,
Angelique

pozele mele, povestea nuntii, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

...aoleu fetelor...m-ati facut sa rosesc...nu am mai primit atatea complimente deodata...de nu mai tin minte....multumesc pt ele si pt k totodata mi-ati mai ridicat putin moralul ,caci cele 17 kg puse pana acum ma cam demoralizasera....voi sunteti niste dragute si niste sufletiste si ma vedeti frumoasa pt k voi aveti sufletul frumos...
Am inceput ziua asta super....sotul meu m-a trezit cu un imens buchet de trandafiri si micul dejun la pat, caci azi aniversam 6 ani de la casatorie, apoi am citit mesajele voastre...iar acum ne pregatim sa plecam la botezul bebelusului celor mai buni prieteni ai nostri...
Sper sa nu primim observatii din nou k suntem "off topic" pt k acum chiar suntem....cerem scuze moderatorilor...
mamacita: scuze k nu am mai dat niciun semn de viata, dar inca nu am reusit sa o conving pe d-na lutescu nici macar de epidurala...o tine pe-a dansei k naturala, naturala ,e cea mai buna si mai putin riscanta. Joi merg din nou si voi incerca sa gasesc alte argumente...Nu pt k mi le-ar cere, dar as vrea sa fie si dansa de acord, nu sa iau eu hotararea singura, de capul meu....

Va pup pe toate si va urez un w-d placut si roditor.....

Madalina 35+,

poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

madaluta - am citit ultima postare referitoare la nastere. Ai vreun motiv intemeiat pentru care ai dori epidurala? Experienta mea spune ca nu-i chiar asa de dureros fara anestezie, ma rog, doar cu locala. Si prietena mea a nascut cu Lutescu (el) si s-a bazat mult pe colaborarea cu dr in timpul travaliului, destul de scurt de altfel (vreo 3 ore cu nastere cu tot). E medic de nadejde si nu se justifica anestezia, asa ca a mers pe mana lui.

Sper sa nu te supere interventia mea!
P.S. Cum as putea sa dau de Daniela76?

Bulifrici (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 29+ (31 + ale dr) cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by ylilimic
E medic de nadejde si nu se justifica anestezia, asa ca a mers pe mana lui.

Sper sa nu te supere interventia mea!


Scuza-ma ca intervin,ylilimic,epidurala nu se face pentru ca ar fi medicul slab pregatit profesional,ci pentru confortul pacientei in cele x ore de travaliu[caci poate dura 1 ora sau 12],iar durerea este o senzatie subiectiva,fiecare o resimte altfel.Poti face 8 copii fara sa-ti amintesti sau unul la care experienta dureroasa te poate marca toata viata.pragul la durere este extrem de variabil.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Ai dreptate in ce priveste gradul de durere suportat de fiecare. De aceea exista povesti relaxante sau terifiante! INsa am vrut sa spun ca prietena mea nu luase in calcul epidurala, asa cum nici eu nu am facut-o, si s-a bazat pe medic care intr-o fractiune de sec le-a salvat viata si mamei si fetitei. La un travaliu asa de scurt ai fi zis ca nu vor fi probleme, insa pustoaica s-a blocat cu umarul in osul bazinului si pace sa mai iasa. A avut de ales pe loc daca sa faca cezariana sau sa foloseasca forcepsul. Iti dai seama cum s-a simtit mama cand a auzit? Si totusi, forcepsul a rezolvat problema si amandoua au scapat cu bine. In astfel de cazuri ai doar cateva secunde la indemana sa hotarasti soarta mamei/copilului si cred ca un doctor bun face fata. Personal, nu-l cunosc si sa nu credeti ca-i sustin cauza cu un scop anume, insa actul chirurgical/ manevra in sine conteaza.

Bulifrici (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 29+ (31 + ale dr) cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

ylilimic,eu il cunosc si din practica zilnica si pe burta proprie,de aceea nici gand sa-i contest profesionalismul.Tot ce spuneam este ca n-are legatura cu optiunea pentru epidurala.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata si bine v-am gasit
sper ca ati avut un week-end frumos,madaluta felicitari pentru aniversarea casatoriei
andicu ce faci?cum te simti?
pentru toate fetele

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker

POZE

Mergi la inceput