Dar daca este un tata bun?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Beatrice,
Cand fiica-mea avea 2 ani l-am cunoscut pe actualul sot. La inceput a fost mai greu, pentru ca fiica-mea era obisnuita sa fiu doar a ei, dar, incet,incet, in timp, totul s-a rezolvat.
Stiu, ca daca m-as desparti acum de el, ea ar suferi foarte mult. Si nu pot sa fac asta copilului meu, sufletului ei curat si iubitor. Pur si simplu nu pot.

Anca,
Multumesc pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Nu am inteles foarte bine situatia voastra. Eu cred ca trebuie sa fii casatorit din dragoste.
Pe de alta parte atunci cind ai un copil si iti cauti perechea, trebuie sa fii intotdeauna sigura ca in persoana respectiva ai gasit un tata pentru copilul tau.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Te casatoresti din dragoste, mare dragoste, dar ce te faci cand, pe parcurs dragostea dispare, tu esti din ce in ce mai dezamagit de partener? In mod normal ar trebui sa pui punct si sa o iei sau nu de la capat, dar... cand este vorba de copil trebuie sa stai , sa te gandesti, sa faci ceea ce este bine pentru el(aceasta-i opinia mea). Cum as putea eu fi fericita alaturi de un barbat,pe care l-as iubi foarte mult, dar pe care copilul meu nu l-ar putea accepta?
Ramona,
Sunt sigura ca el este un tata nemaipomenit pentru copilul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Nu poti. Intotdeauna trebuie sa iei in calcul si copilul. Mai ales ca e fetita, e si mai important sa ai grija.
Pe de alta parte ai si tu dreptul la fericire. Fetita creste, pleaca de acasa si isi vede de ale ei.
Cu tine cum ramine?
Chiar nu pot sa-ti dau un sfat, tu iti cunosti situatia si poti alege.
Citeodata poate e de preferat sa fii singura, e si asta o varianta.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput