Bucurii de sept - oct 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

CRIS, asta e clar; de altfel cred ca in putine nopti de cand am nascut nu am avut cosmaruri, toate avandu-si radacinile in grijile mele, ba ca i-am rupt o manuta, ba ca l-am lovit la cap, ba ca a cazut, etc. Ziceam si eu asa, pentru ca sunt putin obosita, dar imi trece repede, si, atunci cand doarme mai mult peste zi, iar eu sunt treaza, mi-e dor de el, ca ma gandesc ca asa, bebe, nu-l am decat putin timp, si o sa-mi fie dor.

INNI, banuiesc ca i-ai luat deja temperatura, daca nu are, poate ii e doar cald, ca altceva nu stiu ce sa zic.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Mirabela cum mai sta David cu bubitzele? Noua dupa fucidin H ne-au trecut dar la cateva zile au aparut din nou, acum iar au disparut singure...eu nu il mai dau cu nimic, decat cu Bepanthene...

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

Fetelor la noi in noaptea asta a fost liniste nu pana la 5 cum credeam eu ,ci pana la 7 fara 20min.Nu-mi venea sa cred cand m-am trezit si afara era lumina deja .Ce bine a fost!Apoi l-am luat langa mine si daca nu m-a molfait... pana acum o jumatate de ora ,am fugit ca deja amortisem in pozitia aia,basca ca am o durere de spate constanta .

Nicol cu Alex (21 August 2006) si Vladut (1 aprilie 2003)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Buna dimineata!
Iar nu am avut net vreo 2 zile . Sper sa reusesc sa citesc tot din urma , dar pana atunci meeeeeeee... lui Luca i-au iesit niste cojite urate pe pielea capului, chiar in crestet, si usor usor se intaind spre frunte. Mi s-a spus sa il dau cu ulei de bb si sa il pieptan cu un pieptene des, dar parca mai rau am facut . Stiti vreun remediu?? Sau stiti cumva din ce cauza au iesit aceste cojite??? Merci ! all!

_

Cami de Luca Ionut (25.09.2006)
Pozici cu burticutza
Album Luca Ionut

Cresc intre-o zi cat altii intr-un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

GRIPO,INNI,CRISTINA, OSNA, - ARMAND va multumeste si trimite un pupic mic baieteilor si unul mare pt fetite!

Sa ne traiasca si sa aiba parte doar de fericire si multa sanatate!!!


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

poze
uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Auzi, INNI, ma gandeam la tine, si la darul de Craciun pe care i l-ai facut sotului tau anul trecut, pai si anul asta scapi, ca ai adus-o pe lume pe AMI! o pui pe ea sub pom, si gata.

NICOL, tot ma tin sa-ti spun si am uitat, m-am uitat la pozele de la botez, pe langa faptul ca bebele e frumos foc, si mama e muuult mai frumoasa ca nasa!

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Cami din cate povestesti cred ca e dermatita seboreica si intr-adevar tr pieptanat cu un pieptene moale. Cojitele alea tr sa cada. Nu te alarma ca multi copii fac. Se mai poate da cu vaselina salicilica dar asta numai la recomandarea pediatrului.

Poze
Poze Ami
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank">Prima poveste de iarna a puiutului nostru

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

LA MULTI ANI ALEXIA-MARIA, ARMAND, ANTONIA SI ALEXIA-NICOL - PENTRU 2 LUNI IMPLINITE SI IULIEI-IOANA PENTRU PRIMA LUNA!

La mine se umplu sanii fara nici o regula, uneori la 2 ore, uneori la 4 ore sunt moi dar au lapte ca altfel David ar protesta.

Noi suntem bine, nu ma plang deloc de David, este in continuare cuminte, nu cred ca mai are colici, plange de foame si de somn mai nou, atunci stiu ca trebuie sa i-o dau pe suzy si in patut cu el... in afara de mesele de noapte care sunt inca obositoare pt. mine, nu ma pot plange... sper sa ramana asa si in continuare...

David nu vrea sa doarma in alta parte decat in patut la el, mi-a trebuit ceva vreme sa-mi dau seama, plangea de somn, eu il leganam in cosul lui, in brate, etc... pana m-am enervat odata si l-am pus in patut, in clipa imediat urmatoare a adormit, fara suzy, fara leganat, fara nimic... am incercat si a doua oara la fel si el asta isi dorea, sa-l pun in patutul lui pe o parte cum e obisnuit... deci sunt o fericita din pct asta de vedere...

Oare sa-i mai dau Debridat daca am observat ca nu mai are colici??? Eu ii dau inca de 2 ori/zi cate 2.5 ml.



Mirabela - mamica fericita de David (21.09.2006)
POZE EU SI DAVID
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">PAGINA DAVID
POVESTEA NASTERII BUBURUZEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by gripo

Auzi, INNI, ma gandeam la tine, si la darul de Craciun pe care i l-ai facut sotului tau anul trecut, pai si anul asta scapi, ca ai adus-o pe lume pe AMI! o pui pe ea sub pom, si gata.

Chiar asa..ai dreptate...cadoul in carne si oase . In schimb eu pot avea pretentie sa astept ceva maret sub pom

Poze
Poze Ami
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank">Prima poveste de iarna a puiutului nostru

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

buna dimi

LA MULTI ANI ALEXIA MARIA, ARMAND, ANTONIA SI ALEXIA NICOLE! SA AVETI PARTE DOAR DE BUCURII, NOROC SI MULTA SANATATE!

pufymic ma bucur mult ca Nicolas e bine si multumim de laudele pt freza
osna si eu tanjesc dupa cafea, dar cum alaptez exclusiv la san, mi-a fost frica sa beau, am citi ca agita destul de mult, dar uite ca mirabelac a incercat si zice ca e ok.

gripo tare simaptica esti
noi am dormit azi-noapte de la 10 pana azi-dimi la 5 si apoi de la 6 la 8,30. ma simt tare bine si odihnita, pot sa ma apuc de facut mancare , daca ma va lasa asta mica, caci ziua nu doarme mai deloc, dar bine ca doarme noaptea


mami fericita de PATRICIA MARIA(06.09.2006)

pozici

Mergi la inceput