Mamici de ianuarie - februarie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Mai messo dar te-a mancat rau un curut sa imi zici si mie ca se taie cu foarfeca.Nu auzi ca nu doare deloc?A postat aiska un articol.Eu nu trebuie sa stie cand taie si cand coase si ce mai mestereste prin pruna mea ca daca stiu e de rau nene.Le iau alea din mana si le infig in dosurile lor daca simt ceva.

24+saptamani http://pg.photos.yahoo.com/ph/naomi_creamy/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Messa, daca te taie jos cu bisturiul, nu simti asa de tare pt ca durerile provocate de iesirea copilului sunt prea mari. In plus, apoi devii iar virginica!

Mihaela 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Alinatxa, la taiat, nu simti. Insa la cusut, e cu totul o alta treaba! Nu mai e nicio alta durere care sa o estompeze pe aceasta!
Curaj, nu dureaza decat cateva minute (15-20)

Mihaela 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Vai de capul meu!!!!
Prin ce trebuie sa trecem mai fetelor!

Eu una mai am asa o nelamurire: am inteles ca trebuie sa ne "vare" o sonda...pe unde ne-o vara ma rog, si pentru ce???
Poate sunt fete care au mai trecut prin minunatii de astea...Macar sa stiu ce ma asteapta...poate uit pana in ianuarie
V-am pupat!

Marilena cu (un pui mic si iubit)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

mai, la cusut sunt sanse mari sa nu simti daca ai epidurala..iar daca nu ai, rogi dr sa-ti mai faca o doza de anestezic loco.
ba chiar eu am vazut la o nastere naturala, la etapa asta cu cusutul o mamica pe care o durea rau-rau, mai-mai sa lesine..si dr a chemat un anestezist si a sedat-o de tot! nu stiu ce i-a facut intravens, dar a adormit vreo 10 minute, pana s-a terminat broderia.
la taiat, asa, e, nu am vazut nici o graviduta sa zica ceva..si ce daca e foarfeca?



vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

haideti doamnelor ca imi place ca eu cand tipam ca fac ceza ca oricum ma taie si decat sa ma taie "acolo" mai bine pe burta... nu ma credeati!!! Sincer mi-a povestit una ca nu a stat in cur o saptamana dupa nastere nosrmala si la a doua nastere clar a facut ceza si a doua zi era in picioare... clar ca depinde de organism dar daca tot ma taie - aleg eu unde sa ma taie!!!


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 28 sapt si 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

oricum, pe undeva tot tre sa iasa si nu exista nici un orificiu preformat atat de mare cat sa incapa bebe fara sa produca nitel deranj..din pacate



vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Fetelor, cine stie sa imi spuna denumirea pastilelor homeopate ptr raceala...si eventual mai erau unele ptr intarirea imunitatii!?
Inteleg ca nu au contraindicatii in sarcina.
As vrea sa iau maine ceva caci de duminica ma cam deranjeaza gatul ...si nu-mi permit sa racesc, dupa cum imi zicea si doctorul.

Haine bebe


Burtica

Eu si Noi

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danymamic spune:

oana_bucur - si eu am aceeasi problema cu utrogestanul si in ziua in care voi scapa de el voi fi cea mai fericita. Eu sufar de doua ori pe zi si dimineata si seara si de fiecare daca cand ma duc la control in intreb pe doftoras daca trebuie sa-l mai folosesc . oare pana cand trebuie luat. .
salina felicitari pentru ecografie si la mai mare
Eu aseara am avut seara de si de . A fost un caz izolat asa ca nu bagam de seama.
Iar referitor la greutate daca Iosup s-a mirat de cela 6 kg cred ca daca ma aude pe mine lesina adica doar 21 . Simplu nu?
Dar la mine se scuza cacine este acumulare de apa si din cauza asta (sper).

daniela 29+ maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopiciu spune:

BUNA BURTICI!!!
suntem fericiti!!!!!!!! azi dimineata surioara mea a nascut ,un baietel de 3,500, il cheama Andrei!!!!! aseara a mers la spital o durea burtica si ii cazuse dopul ,pe la 2 dimineata au inceput contractii din 15 in 15 minute si pe la ora 7 a nascut ....SUNTEM TARE FERICITI!!!!
stie cineva cit timp pot lua scobutil supozitoare,ca eu am ceva timp de cind il iau si inainte facusem si ijectii....,dr. mi-a spus sa-l pun la durere ,dar pe mine ma apuca in fiecare seara ,ar fi probleme pt. bebe daca iau pe o perioada mai lunga si in fiecare seara cite unul? ca nu mai stiu ce sa ma mai fac cu durerile....., sunt ca la menstratie si daca nu pun supozitor dupaia ma apuca si contracii...
v-am pupat burtici !!!
29+

Mergi la inceput