Mamici de ianuarie - februarie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

cristia, pai eu stau fix la poalele Academiei Militare! E clar, bebeii in Botanica si-n Romniceanu ni-i plimbam impreuna!!! SUPER!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Cristia, reducerea e la orice produs vrei tu... inclusiv combina frigorifica etc.... Dar se face la un singur produs pe zi.
Faza e ca tu platesti pret intreg si ti se elibereaza un bon cu valoarea reducerii, cu care te duci intr-o anumita perioada si-ti iei altceva. De exeplu eu m-am dus duminica...am luat patutul cu 3mil...si mi-a dat un bon de 600mii cu care trebuie sa merg in cora (acelasi magazin de unde ti-ai luat produsul), intre 1-13noiembrie sa-mi iau ceva de valoarea aia, pe baza bonului. Daca nu ma duc...problema mea...


Loredana 26 Roni-Cristian
http://new.photos.yahoo.com/loremunteanu/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Buna fetelor, nu am mai scris decat am citit. v-am vazut pozele cu burtici, cu lucrusoare, cu camere de copilasi. ffff frumoase!

Haricleea, intrebai de dr Moisa. multe nu am ce sa spun dar am o prietena care e la el si a fost multumita. decat ca din ce spunea ea e cam scump la vorba, bine, nici ea nu punea intrebari. maine a chemat-o la nascare. i-a spus ca va naste natural. dar cum pana acum nu i-a venit inca sa nasca, nu stiu cum va fi, ce ii va face maine. ori ceza ori ii va induce nasterea, nu stiu. o sa te tin la curent daca vrei.

va pup

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Ufaaa...o juma de zi si am apucat finalmente sa citesc din urma...bine e ca m-ati mai si amuzat.

Sa incep cu intrebarea ptr cine binevoieste sa-mi raspunda: Ce e epiziotomia?

Fetelor, fara prostioare in weekend...de fapt ce sunt alea!?...se fac indata 4 luni de cand nu mai stiu cu ce se mananca si urmeaza...inca 9 luni? Cu atzele destul de joase pe care le tot ating cand imi bag utrogestanul vaginal...nici ca mi-as imagina ca se poate...iar dupa nastere cusaturile...ehehe...

Rali, RB bine ati venit printre noi. Rali...inca o brasoveanca./..ma bucura asta.

Flavia pe unde ai disparut?
Si daca tot veni vorba de Gio mai stie cineva ceva...oare e spitalizata!?

Amaya sper sincer ca nu ai disparut si esti prin preajma.

Mihacarm hainutzele sunt achizitionate de prietena mea din Franta...cu ea am mare noroc la partea asta, caci cu imposibilitatea mea de miscarea ea imi va face mare parte din cumparaturi.

A.Alina sfarcurile mele erau in situatia mai rea: sfarcuri ombilicale(ascunse in interior si neiesite niciodata la lumina)...am folosit acum cateva luni vreo 2-3 zile dispozitivul si mi-am scos un sfarc si acum am revenit la utilizarea lui ca sa il scot si pe al doilea. Dispozitivul e simplu de folosit...nu e decat vag deranjant in primele ore de utilizare. Mie mi l-a luat prietena mea din Franta insa am cautat un pic si l-am gasit si in Romania pe linkul urmator:
http://www.reclama.ro/tampoane-si-aparatori-de-san-copii/corector-pentru-mamelon-niplette-880/ Daca il achizitionezi sa nu uiti sa te dai cu crema pe areola inainte sa il folosesti.
Dispozitivul este de la Avent si se numeste Niplette.
Urmatoarele site-uri iti dau mai multe informatii si imagini ca sa te lamuresti putin asupra lui:
http://www.allaitement-jumeaux.com/espace-allaitement/seins/seins-tres-ombiliques.php
http://www.avent.com/uk/en/breastfeeding_niplette.php

Aiskutza noi suntem bine speram ca si voi la fel.

Haine bebe


Burtica

Eu si Noi

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

valleu, cat ati scris! hai sa raspund la intrebari, sper sa nu uit ceva:

messa, aveau si centuri mai mari (am vazut XL, probabil ca exista si xxl)..sutn in functie de dimensiunea burtii (fosta talie)..eu ma simt bine cu L si am 95 de cm acum unde-i burta mai mare si mai mare..firma de cheama "JOHN'S"..si de cumparat am cumparat-o de la helpnet..costa 85RON, eu am luat-o cu 80, ca am card la ei
uite un link unde s-a mai discutat despre centura asta:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85342 ..de alune am auzit si eu, dar doar prin reviste de astea, gen mami, tati, bebe, nu si in carti de medicina..dar dupa cum mai ziceam, nu le-am auzit (nici pe departe) pe toate..seminte am mancat si eu la marele greu! si nuci la fel! si castane

diana, nu citrice? e o gluma, sper! mai, eu mi-am intrebat de la inceput ginecoloagele (bv-am zis ca merg la 2) si mi-au zis ambele sa ma comport normal, ca-s gravida, nu bolnava...si in afara de interdictiile datorate starii mele, restul..unda verde la tot!

cristia, maryela intrebase de euroclinic si eu am inceput discutia cu preturi si restul..uite un link unde s-a discutat aiic pe forum despre nasterea acolo:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86739

oana, cu te inteleg perfect: primele 12 sapt am avut interdicitie totala din cauza ca pierdusem o sarcina inainte (atunvci mi se declansase sangerarea dupa o partida de sex...), iar la 23 de sapt mi s-a spus ca s-a scurtat colul cu 1cm ceea ce nu e grozav si ca cel mai bine ar fi sa evit contactele sexuale pana dupanastere..noi in total am facut sex de vreo 3 ori pe toata perioada, dar vad ca (inca) suportam bine, chiar daca pe mine ma mai apuca diferite crize de femeie NF

salina, felicitari pentru eco..da, stiu cum e cu pietrelel luate de pe inima dupa eco....peste un kil jumate, deja! pai e fetitza mare, mai!




vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

OanaB www.desprecopii.com/info.asp?id=43" target="_blank">AICI gasesti mai multe despre epiziotomie.

Sabina 26+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria72 spune:

Mai burticoaselor, pe mine ma chinuie o depresie azi. Nu stiu ce am, poate e vremea asta. Parca imi vine sa plang, imi vin in minte tot felul de intamplari neplacute de la prima sarcina. Noroc ca va citesc pe voi si mai uit. M-a durut si burta, ca vroiam sa ies putin la plimbare, sa ma aerisesc. Acum mi-am pus "ABBA" poate ma revigorez. Voi cum stati, de unde faceti rost de atata verva si optimism, dati-mi si mie "sursa". Maine ma vad cu dr pentru concediu med. si poimaine ma duc la el la cabinet pentru consult, deci azi tr sa ma "coafez la dansa" si n-am nici-un chef, mananc tot timpul mere si pere de mi s-a facut burta.
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Multumesc, Aiska, m-am luminat acum.

Haine bebe


Burtica

Eu si Noi

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Aoleu fetelor, ce v-a venit cu epizioporcaria aia... m-a mancat in fund sa caut imagini pe Google si dupa ce am vazut chiar ca nu mai stiu ce prefer sa mi se taie, fundul sau burta... parca as opta pentru burta totusi... aiii, se taie cu foarfeca, fetelor, nu cu bisturiul... cum tai eu o buca' de hartie!!! Asadar dupa ce ma resemnasem ca poate o scot pe mormoloaca pe unde am pus-o in burta, iar am dat in nevroze si oscilatii... si totusi, io cum nasc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Mai, fete, am vazut niste poze de la Euroclinic. Alta viata! Insa e mult prea scump pt mine!
Tare as vrea sa vad si niste poze de la Maternitatea din Cta. Doar asa, sa ma deprim mai tare!
In primul rand ca scapi de stresul de a imparti bani in stanga si in dreapta.

Mihaela 25+

Mergi la inceput