ce nu va place la el?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:


quote:

pentru mine, e sa lasi lucrurile asa cum le gasesti


Intrebare mea e unde gasesti acel barbat care sa lase lucrurile acolo unde le gasesti? Eu sint dezordonata de fel, dar in dezordinea mea imi gaseam intotdeauna lucrurile. De cind traiesc cu el nu gasesc NIMIC. Si daca-i spun ceva, sa vezi ce se infoaie.

Eu am o lista luuuuunga de neplaceri si dupa o si mai luuuuuunga introspectie am ajuns la concluzia ca cel mai tare ma enerveaza ca uita. Mai, da' uita orice. Nu-s la ce naiba se gindeste, cred ca nici nu ma aude cind vorbesc, ca ii spun ceva si peste trei minute ma intreaba acelasi lucru. Alte exemple: uita sa inchida, atentie, SA INCHIDA nu sa incuie usa de la casa, uita ca l-am sunat cu cinci minute in urma sa nu intre haulind in casa ca abia a adormit bebelimea sa, uita sa puna mincarea la loc in frigider, uita, uita, uita.
Dar cred ca m-am hotarit sa nu ma mai supar dupa ultima faza: intr-o dimineta in care il durea in git si-a dizovlat Vitamina C efervescenta in pahar si.... A UITAT SA O BEA!

Miau-miau, interesanta teorie.... si care poate salva o casnicie...

ankalaura si tu m-ai linistit, draga mea. DEci aproape toti barbatii omit sa se spele pe miini dupa ce merg la baie? Credeam ca doar al meu e culmea nesimtirii!

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

mesajele voastre imi aminteste de:
Cum face baie o femeie
Scoate hainele si le pune in cosul de rufe.
Desparte hainele albe de colorate. Isi pune halatul si se duce la baie.
Se uita in oglinda sa vada daca s-a-ngrasat. Intra in cada.
Cauta buretele, se freaca cu el pe fata, pe spate si pe maini. Se clabuceste pe cap cu un sampon de mere cu miere (83 de vitamine) si se clateste bine. Tipa ca o leoaica cand sotul deschide apa rece la bucatarie si presiunea scade la robinetul din baie. Isi mai spumeaza inca odata parul cu un sampon de piersici cu morcovi (56 de vitamine) si se clateste bine. Isi aplica un balsam de palnte si-l tine 10 minute.
Se spala cu apa de fata pe baza de grapefruit si castraveti, timp de 10 minute. Isi face masaj cu crema cu extrat de nuci si capsuni.
Se rade la subrat, pe picioare, inghinal, dispar mustata si sprancenele.
Iese din baie, se sterge bine bine si se acopera cu un prosop urias. Curata parul cazut cu hartie higienica. Se uita in oglinda sa vada daca are cosuri si le inlatura cu grija. Se intoarce in dormitor intr-un halat de baie lung si se imbraca timp de trei ore.
Cum face baie un barbat
Scoate toate hainele de pe el si le lasa pe jos in dormitor.
Merge in pielea goala pana la baie.
Daca o intalneste pe nevasta-sa pe drum, ii arata penisul ca si cand ar fi un mare premiu, facand ca un elefant.
Se uita in oglinda la pectorali si la cat de mare e penisul lui.
Se scarpina la oua si-si miroase degetele dupa aia. Intra in cada si din toti buretii nu alege nici unul. Se spala si lasa par pe sapun. Rade zgomotos de la vantul rupator pe care tocmai l-a tras. Face clabuc in cap cu primul sampon pe care-l gaseste. Face pipi in cada.
Iese din cada si se sterge doar partial. Se acopera la brau cu un prosop mic.
O ia inspre dormitor si in drum lasa: presul din baie ud, podeaua uda, cada plina de par si jeg, lumina aprinsa. In drum spre dormitor, daca o vede pe nevasta-sa, ii arata din nou penisul si intra in camera.
Arunca prosopul ud pe pat,acolo unde ramane toata ziua, si se-mbraca cu primele haine pe care le gaseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Hi, hi, hi!Ha, ha , ha! sau mai bine Ho, ho , ho!-ca tot se apropie sezonul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Eww, dar ...


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo spune:

NU stie sa se impace,duce svada si pe adoua zi.La mine acasa ne trezeam de dimineata si ne ceream scuze unul in fata altuia,si eu si frat-miu,chiar daca ne scuipam si ne ocaram pina noaptea tirziu,asa nea invatat mama sa va ginditi peste noapte ce nnu afost corect,si sa va iertati unul pe altul.Cu el este mai complicat,chiar daca este vinovat,nu se lasa de pe pozitii,nu stie sa tolereze creselele altora cit de mici n-ar fi fost....deci in concluzie greu,greu e cu japonezii astia ,fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Mie nu-mi place ca e prea cicalitor, vrea sa aiba numai el dreptate, si nu-mi place ca vrea sa controleze totul.

Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUIZAM spune:

Ca-si pierde lucruri, ca uita pe unde-si pune obectele, ca e cu capul in nori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corsge spune:



E ff bun, dar cu capul in nori, prea aiurit. Din acest motiv nu ne-am luat masina. Mi-e si frica sa urc cu el la volan. Ma gandesc sa dau eu de carnet, desi nu imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

quote:
Originally posted by anabordea

Ca nu-mi spune nicodata ce simte fata de mine (exceptand un "te iubesc" nu scot nimic altceva de la el...) si nici ce-i place / uraste la mine...

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album



Dupa cate vad, sotul meu si cu al tau parca sunt facuti de aceeasi mama...

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Imprastiat e si al meu si uita multe lucruri dar are si calitati care compenseaza.

Pupici

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput