Piticodromul festiv de sept - oct 2005 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Si parca e un facut...cand postez eu...se face brusc liniste pe forum....
Unde sunteti fetelor, va beti cafeluta?

Pupici

Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Meme, eu imi beau ceaiul de menta .
Sper sa stea cuminte bebelina cat e taticul ei plecat. Postarea ta mi-a adus aminte de nasterea mea, cand tot asteptam si asteptam sa se nasca o data Matei. Mie imi daduse dpn 23 august la ecograf, dpn dupa um era 1 sep. si matei s-a nascut pe 13 sep, deci am asteptat ceva :))

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Meme, eu sunt aici!
Buna dimineatza!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Diana si Tonnia, felicitari Petrutului si Dinutului!
Ana mea nu merge inca singurica.
Meme, bafta multa, sa stea bebelusa cuminte pana vine tati!
Ruxandra, sanatate! Mi-aduc aminte c-ai asteptat ceva pana ai nascut! si mai mi-aduc aminte ca te-am frecat cu telefoanele, ca amandoua nasteam la Polizu.
Ce inseamna ca ai enterocolita? Ai diaree? Ca si eu am facut imprastiat acum 2 zile, acum vreo 7-8 si acum vreo 2-3 saptamani, total aiurea; si doar noapta, nu si ziua; eu care de fel sunt o ! Am si eu?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Ruxandra, imi pare rau pt enterocolita...sper sa iti treaca cat mai repede.

Legat de bebe doi, am ceva dubii ca va astepta cumintica venirea lui tati....din doua motive: unu...se zice ca fetitele vin mai repede decat termenul prevazut....doi...eu m-am nascut cand tata era plecat cu sora mea la examene la iasi, iar mama de emotii ... n-a gasit ceva mai bun de facut decat sa ma nasca pe mine....asa ca am antecedente serioase in familie...

Pupici

Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mihaela, nu cred ca ai . Eu m-am imprietenit cu wc-ul azi-noapte, am si varsat si parca aveam si ceva febra. Exact ca Matei. Iar acum mi-e greata in continuare, nu pot sa mananc nimic si ma doare stomacul.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Eu i-am nascut pe amandoi copii la 38 sapt, deci nu e adevarat ca fetele sunt mai grabite.

Si pe Victor la zi mare : Sf. Ion, si pe Anca la zi normala.
Lasa ca nu e nici o regula.

Dar sotul nu poate refuza sa plece pe motiv de bebe2 ?

Stai linistita, ca bebelusha o sa fie cuminte, ca sa nu ii lasi fratiorul singur.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

ruxandra, sanatate!

mey, eu nici nu mai scriu pana nu zice anya ca nu e suparata! ca vreau sa fiu si-gu-ra!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Cristina, nu prea poate refuza. Ca e nu stiu ce proiect super important, chiar si sotul a zis ieri cand a fost si a aplicat pt viza de State, ca nu se duce de placere acolo...dar n-are ce face....


Multumim pt incurajari, sunteti super dragute, ca de obicei.

pupici

Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Meme, am inteles.
Nu stiu cum e cu vizele ptr Irlanda, dar nu poti aranja sa vina cineva de acasa sa stea cu tine si Andrei in perioada asta si eventual dupa ?

Eu cu Ancad_m, anul trecut pe vremea asta congelam mancare ca sa avem in primele zile cand va poposi bebe2 acasa.
Ce amintiri !!



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput