E mai mic decat mine!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

si prietenul meu e cu 5 ani si jumatate mai mic decat mine.Ne intelegem bine, suntem pe aceeasi lungime de unda, problema e uneori la mine, am acest complex al varstei.Dar la mine e si aspectul ca eu am doi copii din casatoria incheiata.
Ce mai ziceti de asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Eu cred ca varsta are importanta doar atunci cand se pune problema asteptarilor pe care fiecare le formuleaza. De exemplu, la (sa zicem) 30 de ani tu vrei familie, nunta, copii etc, iar el la (sa zicem) 25 nu-si doreste inca asa ceva, vrea distractii, plimbari si pupici sub clar de luna. Si toate astea in timp ce ceasul tau biologic ticaie! Altfel, nu vad nici o problema in diferenta de varsta!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mik - Ancadragoman - Tzuni - Dordia2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

Sunt situatii si pozitive si negative. Totul depinde de intentiile celor doua parti luate separat, pentru ca sa fim serioase, niciodata nu stim exact ce gandeste cel de langa noi si viceversa. Nu intotdeauna dragostea rezolva totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu am exemple din ambele spectre:

cumnata e mai mare decat fratele meu cu un an si jumate si se inteleg perfect

cealalta cumnata e mai mare decat fratele sotului si se inteleg perfect, diferenta de un an

una din prietenele mele e mai mare decat sotul cu 4 ani, dar e ca si mama pentru el, pentru ca el nu s-a maturizat deloc la ai lui 30, isi tot doreste sa duca viata de holtei, fara obligatii cu toate ca sunt casatoriti de vreo 7 ani, au si copil, dar pentru el toate astea sunt Obligatii, nu bucurii

eu, avand un frate mai mic, am privit intotdeauna baietii mai mici ca mine ca pe fratele meu, si nu m-am putut apropia, imi erau prieteni buni si atat

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

quote:
Originally posted by Tzuni

Eu cred ca varsta are importanta doar atunci cand se pune problema asteptarilor pe care fiecare le formuleaza. De exemplu, la (sa zicem) 30 de ani tu vrei familie, nunta, copii etc, iar el la (sa zicem) 25 nu-si doreste inca asa ceva, vrea distractii, plimbari si pupici sub clar de luna. Si toate astea in timp ce ceasul tau biologic ticaie! Altfel, nu vad nici o problema in diferenta de varsta!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mik - Ancadragoman - Tzuni - Dordia2000



Desi sunt mai "batrana" decat sotul meu - el vroia copii si eu party inca (macar) 5 ani!
A iesit ca el :))
Dar inca am un fel de nostalgie ca parca as mai fi asteptat cativa ani cu copilul .....
Pe de alta parte sunt inca tanara ( :D) si fi-mea e foarte incantata sa mearga in discoteci asa ca .... poate e mai bine asa ...
PS: Sotu' merge in discoteci doar tarat de noi doua, ca el ar sta acasa sa se uite la TV si in concediu


Sorana si Monica (5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Sotul meu este cu doi ani mai mic decat mine si ne intelegem foarte bine,cu mici exceptii fara nici o legatura cu vrsta.Noi ne completam reciproc si toti ne spun ca ne potrivim pentru ca amandoi suntem zapaciti,glumim mult,ne"stresam" unul pe altul,eu am o fetita din nainte de casatorie iar ei se adora unul pe altul efectiv,am mai crescut impreuna o alta fetita care acum are 3 ani si suntem impreuna de sase ani.
Cunosc un cuplu,vecin parintilor mei,care e foarte unit si el e cu 7 ani mai mic decat ea dar nu se cunoaste iar in altul in care diferenta este de 5 ani , se cearta tot timpul si aproape ca se bat,se injura.
Deci nu cred ca diferenta de varsta conteaza foarte mult!

.............................
Oh once in your life you find someone
Who will turn your world around
Bring you up when you're feeling down
Yeah nothing can change what you mean to me
There's alot that I could say but just hold me now
Brian Adams-Heaven

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si ca sa va mai scriu ceva , tatal natural al fetitei mele era cu 9 ani mai mare decat mine,primul meu barbat etc etc,avocat de renume in Ploiesti,din familie ff bogata si renumita(ma-sa m-a acuzat c-am ramas gravida ca sa pun mana pe averea lui si asta dupa 6 ani impreuna) si tot s-a dovedit mai imatur decat sotul meu cel tanar atunci cand am ramas insarcinata desi era de o gelozie crunta si nu puteam iesi din casa fara el sau nu puteam avea 5 minute fara sa fiu controlata unde sunt.Pana si acum,cand are 41 de ani si s-a casatorit acum 2 ani , inca mananca la maica-sa si sta sub fusta ei.Pana sa ma casatoresc fata mea a avut dunga la tata pe certificat si a purtat numele meu iar acum amandoua purtam numele sotului meu si asta pentru pentru ca sotul meu si-a dorit si cred ca spune multe.Sotul meu m-a acceptat asa cum sunt,cu bune si rele,am trecut prin multe impreuna si bune si rele,ne iubim foarte mult si nu-mi face critici pentru ca aveam 55 de kg cand l-am cunoscut iar acum am cu 35 mai mult,ma ia in brate si ma alinta cand ma astept mai putin,ne jucam impreuna cu copiii nostri si sa ne vedeti cum ne alergam cu apa prin casa sau ne pazim pe la colturi sa ne speriem unii pe altii!
Mai bine cu "pustiul" meu decat cu un "matur" ca el!

.............................
Oh once in your life you find someone
Who will turn your world around
Bring you up when you're feeling down
Yeah nothing can change what you mean to me
There's alot that I could say but just hold me now
Brian Adams-Heaven

Mergi la inceput