E mai mic decat mine!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

si eu, si eu
si eu am mai mult cu 6 ani decat el dar chiar nu conteaza. Suntem de 7 ani si ceva impreuna. Ne iubim chiar mai mult decat la inceput, sincer. Am trecut peste muuuuuulte; cu ai lui ma inteleg foarte bine, dar mama nu cred ca-l va accepta ca "nu are bani si facultate". Dar nu ma intereseaza. Mi-am ascultat si imi ascult inima in continuare.
Asa ca ... sa ne traiasca baietii si sa fim sanatosi cu totii, ca se poate si e foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marusia spune:

Nu are importanta varsta...eu sunt mai mare cu 8 ani,el are 36,eu 44.Diferenta nu se vede deloc nici in modul de gandire ,nici fizic.Dar cunosc un caz uluitor...el avea 20 ani cand sau casatorit,ea 31.Au fost casatoriti 54 ani,au avut 2 copii si a fost o casnicie foarte fericita.Anul trecut ea a murit,el a fost distrus si i-a supravietuit doar doua luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

quote:
Originally posted by marusia

Nu are importanta varsta...eu sunt mai mare cu 8 ani,el are 36,eu 44.Diferenta nu se vede deloc nici in modul de gandire ,nici fizic.Dar cunosc un caz uluitor...el avea 20 ani cand sau casatorit,ea 31.Au fost casatoriti 54 ani,au avut 2 copii si a fost o casnicie foarte fericita.Anul trecut ea a murit,el a fost distrus si i-a supravietuit doar doua luni.



Ce caz frumos, Marusia!!! Pe cuvant!!! Mi-au dat lacrimile! Ca in povesti! 54 de ani casatoriti!!! Nici nu au suportat sa stea desparitit mai mult de 2 luni, ati vazut?! S-au intalnit dincolo....

Inca o data: SA NE TRAIASCA BAIETII TINERI!!!!!!! ca ne fac sa ne simtim mereu frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricar spune:

Nu vad ce te-ar impiedica sa ai o relatie cu un barbat mai mic decat tine, atata timp cat va-ntelegeti. Daca nu stiai cati ani are, schimba cu ceva situatia? Barbatii astia ...Unii arata de 90 de ani si zici ca abia le-a dat mustata...

mariavlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kasemada spune:



Prietena mea cea mai buna are un prieten mai mic decat ea cu 8 ani, si se inteleg extraordinar de bine. Sunt cuplul perfect, sunt impreuna de 5 ani sau poate chiar mai mult.
Totul depinde de cum e caracterul omului. Poti sa ai unu de 50 de ani care gandeste ca unu de 10, sau poti sa intalnesti unul de 20 de ani care gandeste ca unul de 50...
Conteaza sa tineti unul la altul si sa va iubiti si respectati unul pe altul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Nu am nimic impotriva, daca doi oameni se iubesc, varsta e ultimul lucru care conteaza INSA nu inteleg de ce toate ziceti ca nu se vede diferenta din punct de vedere fizic?! Ca SE VEDE,mai ales la diferente de la 5 ani in sus. Sigur ca nu e nici un cap de tara, ideea e sa se inteleaga oamenii.Dar sa sustii ca nu se vede diferenta mi se pare ciudat! Oricine vede o femeie de 40 cu un barbat de 35 isi da seama ca ea e mai mare.Ceea ce nu e rau si nu vad de ce nu s-ar recunoaste?!

Laura cu LARA si
Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

pe bune nu se cunoste intotdeauna ... eu am cateva exemple in jurul meu... de ex proprietarii locatiei noastre... ea arata cu mult mai tanara decat el... abia in acte am vazut ca ea are 57 si el 50.
sau vecina maicamii de palier.. a fost si o sa ramana intotdeauna o dama bine... (in sensul bun al cuvantului); are 58 de ani dar nu i-ai da 45 (si nu e doar parerea mea); cel de-al doilea sot al ei e mai mic cu 12 ani decat ea, dar arata cu mult mai in varsta decat ea la fizic (sunt casatoriti de peste 20 ani, cu el practic si-a crescut cei doi copi din prima casatorie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Sotul meu e cu 6 ani mai tanar ca mine, dar e mai matur decat toti barbatii pe care i-am cunoscut vreodata. Suntem de 5 ani si jumatate impreuna, de aproape 4 ani casatoriti si ne iubim cu adevarat. Suntem soulmates in cel mai bun sens al cuvantului. Valorile eterne nu au varsta si vor ramane mereu aceleasi: iubirea, adevarul, integritatea, sinceritatea, frumusetea caracterului, generozitatea si tot asa.

Singurul moment in care am fost pusa in situatia de a realiza diferenta de varsta a fost unul haios. Eram in masina si ascultam muzica la radio, canta P.Diddy remake-ul la "Every breath you take" (pe care i-l dedicasera lui Notorious B.I.G. parca, dupa ce acesta fusese impuscat). Comentariul meu: "Da, dom'le, face muzica buna Sting asta...", la care sotul meu: "Ce, Sting a compus cantecul asta?". Eu, sa dau in apoplexie de ras: "Hellloooooo, Every breath you take??? POLICE???? Anii '80???" dupa care ne-am uitat unul la altul si ne-a bufnit rasul pe amandoi, iar eu am comentat: "Of, uite si tu ce baba ti-ai luat, cand eu dansam pe melodia asta tu erai in clasa a IV-a"...

In rest, eu am 1,60m si el 1,93m, e ca un urs pe langa mine, ma ia in brate fara efort, eu sunt pentru el "pisuc mic", "fetita", "bebelusa", "piersicuta" si nu se vede nici o diferenta de varsta, ba chiar eu am la ochi mai putine riduri decat el. Dar asta e chestie de noroc genetic si nu cred ca ar trebui accentuata atat de mult, ca nu e meritul nimanui ce fel de ten are... iar in plus eu folosesc creme Shiseido, deci sunt in avantaj fata de el



Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

N-am avut niciodata o relatie cu un tip mai mic decat mine pt. ca aveam prejudecati de tipul ca astia mai tineri sunt imaturi, ca o sa se plictiseasca repede de o relatie cu o femeie mai in varsta ... Acuma dupa o relatie de 10 ani cu sotul meu ( e cu 21 de ani mai mare decat mine ) stau si ma intreb daca am facut bine... Imi placeau barbatii "copti". Insa s-a dovedit a fi prea copt pentru gustul meu...

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Io fac 33 anu asta si asa ma bate gandu sa-mi trag un gradinar de 20 de nu va vine sa credeti! Doar cat sa-mi trim my bush ;-)

Ina

Mergi la inceput