Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (87)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

MADUTZA, sanatate multa!!! ce groaznic sa fie puiul bolnav si sa nu poti face nimic... bine ca sunteti acasa!
felicitari bebeilor umblatori!!!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Wow, ce de plimbaciosi, felicitari!

Alta veste buna: au adus scutece la Fippi!
De toate - Momi, MyKids. Eu data trecuta am luat chilotei, dar mi-a parut rau - iese pipi prin ei

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Corap, Gabitza, felicitari ptr primii pasi!

Wow, corap, si Simon e innebunit dupa teletubbies.Zilele trecute am ramas masca: statea baiatu in caricior si se uita la ei, la un moment dat aia fac cu mina si tot repetau"bye, bye", si Simon al meu le facea cu mina!!

Si simon se da singur jos de pe canapea, dar nu poate sa se urce la loc.

Fetelor, am o sticla de calciu natural, cumparata din ro, si vreu sa-i dau lui Simon, dar am uitat citi ml pe zi, mi-aduc aminte doar ca trebuie 10 zile pe luna!Gabitza, parca tu imi spusese-i,mai demult!Scuze, dar stau prost cu tiitoare de minte!(vreu sa-i dau ptr ca prea se lasa asteptati dintii astia)
Iar va bat la cap, mai trageti o numaratoare si spuneti-mi voi citi dinti aveti? (nu voi, bebelushii)
-si care se mai tarasc pe burta?


Madutza, am fost foarte ingrijorate de tine!Imi pare rau sa aud de patanie!Sanatate multa!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Gabitza,

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Madutza of, ma gandeam eu ca ai fost in spital de nu ai mai scris. Din pacate, nu am reusit sa fac rost de telefonul tau, ca te sunam.
Asta e prost cu spitalelel astea de copii, nu prea sunt paturi si ptr mamici, de parca ele n-ar trebui sa se odihneasca ptr a avea grija de copilasi. Eu am avut MARE noroc deoarece am stat doar o noapte din cele 5 (cat am stat la Budimex) cu o tipa super. In schimb in salonul alaturat erau 2 aurolace si o tiganca din aceea cu cositze impletite. Mi-era frica sa nu-mi fure alea copilul, asa ca nu prea plecam de langa Ilinca.
Bine ca e trecut!


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by bianca_mo

am uitat ! avem poze noi la semnatura, la albumul de 10 luni... pentru cine vrea sa ne vada...
nu stiu cine intreba cati dinti au piticii... Serban are 6 , 4 sus si 2 jos si musca rau cu ei...
CAMELIA, poti sa te reintorci in CIC de cate ori vrei, numai ca e de umblat cu dosare... daca poti, cand ai un moment scrie-mi si mie cand ti-ai facut noul dosar, inainte sau in luna in care te-ai intors la serviciu? multumesc

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb



Bianca, iti multumesc de raspuns ! Eu am inceput munca cand avea Daria 6 luni, respectiv pe 1 iulie. Atunci am facut si dosarul si a fost OK, insa banii/ stimulentul l-am luat abia in septembrie, adica iulie si august, respectiv 6 mil. Oricum am scapat rtelativ repede cu dosarul, adica in 2 zile eram "rezolvata"!

Madutza, ce greu e cand e puiul bolnavior ! Cred ca a fost cumplit pentru amandoi in spital! Bine ca ati ajuns cu bine acasa si ca Orlando e mai bine! -ici si sa va faceti bine-bine!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Hola lume,

Io am fost plecata la ai mei, in vacantza cica: dupa 3 zile de relache, Dara-mi a racit rau: 40 de grade, tuse, muci.(dup'aia am luat si io de la ea, asha ca a fost "super"). Acu' e la stadiul de muci in gāt, chestie care ma enerveaza teribil. Ce naiba sa le mai fac? Ii scot cu aspiratorul nazal, ii pun Pivalone in nas...nika, tot mai sunt. Are deja 5 zile de cand se chinuie cu ei.
Aveti vreo solutie in sensul asta?

P.S.Fi'mea-i rea tare de boala. Nu colaboreaza deloc asha incat fiecare tentativa de curatzare a nasului se soldeaza cu urlete si zbateri epileptice. Ce mai! Imi vine sa fug la padure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ola si de la noi!
Nu am mai scris dar am reusit sa citesc in mare ca sa fiu la curent cu evenimentele.

Anda, tu erai in pom cu bona, sper ca totusi s-a rezolvat si ca a venit nebuna luni. Chiar ma gandesc uneori la voi mamicile care aveti bone, cred ca stresati mereu la gandul ca o sa plece asa de pe-o zi pe alta. Am auzit o gramada de cazuri. Oare cele angajate prin agentii nu au o obligatie sa anunte cu cateva saptamani inainte?

Lavi, citisem ca te duci cu Silviuta la control la cardiolog insa nu am gasit "verdictul" ( imi merge tare greu netul ca sa dau inapoi sa caut). Insa din raspunsurile fetelor imi dau seama ca totul e ok!
Si apropos de Lavi, pai tocmai ea sa fie atacata fetelor? Ea care e printre putinele care ne aduce argumente solide in tot ceea ce ne raspunde.Si in plus mie imi place stilul in care o face.Haideti sa nu ne suparam asa fara motiv.

Ina, ce-ti fac buburuzele? Buburuza Rachel mai e mucioasa. Sper ca ai reusit sa te odihnesti si tu ca sa nu se supere cealalta buburuza din burtica.

Noki, bravo pt Sararica cataratoare, si pt primii pasi! Mie imi plac la nebunie sosetutele pana la genunchi!

Xandra, ce bine ca ai mai intrat sa ne dai vesti. Dar de ce asa de rar?

Fee, si eu ii mai dau borcanase cu legume si carnita de miel. Dar mai rar ca aici nu gasesc si trebuie sa le importez de la socrii. Daniel ce face? Intra si tu mai des sa ne povestesti de voi.

Corap felicitari pt sarcina si pt primii pasi ai lui Andrei.

Madutza saracutele de voi prin ce ati trecut! Sanatate multa.



Alina si Amalia 17.11.2005

Pozici noi de weekend
Botez Amalia




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

hello hello !

madutza, sanatate multa lui orlando .

noki, mami, felicitari pentru puiuta cataratoare si mai nou plimbareata.I-a sa vezi ce repde isi da drumul acum.Uite alexia deja merge singura, si afara face ture intre banci( fara nici un ajutor) in casa la fel a invatat deja cums e face treba asta cu mersul.Pupicim printesa pentru evolutie

corap sarcina usoara!

gabitaco, felicitari pentru micuta plimbareata!

Azi am vorbit cu gandacel, sunt foarte bine toti trei.Inca mai are de aranjat si nu poate intra curand pe net.A fost la ecografie si bb e complet format, o sa va povesteasca ea mai multe cand o sa intre.

addya ai un baietel scumpic foc.De mult vreau sa iti spun, imi place umorul tau

anda nu am nici o veste deocamdata.Mai caut!

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

buluci, alexia are 7 dintisori, la tarat nu ne numaram....deja merge singurica.

“ Inima mamei este un adānc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Gabitaco, multzam de informatii. O sa ma interesez de cele 2 remedii.
Noki, pai numa' cu Batista bebelului am operat. Doar ca face ca toti dracii doar cat o vede. Rāde cand ii aspir obrazul, manutzele, hainutzele insa, cand i-l apropii de naaaaara: valeu!, se zbate si urla de zici c-o tai. Nashpa treaba!

Oricum, cand a avut 40 de grade, am zis c-o sa-mi plesneasca materia cenushie: plangea incontinuu, nu ma lasa s-o ating, urla doar cat vedea termometrul (a 2-a zi, nu ma mai lasa nici scutecul sa i-l pun, de stres), imi arunca cat colo compresele reci....d-astea. Pana la urma a trebuit sa-i fac baie aproape rece, sa-i scad febra(nu cedase nici la Novocalmin combinat cu Nurofen + sosete cu otet in picioare). Dupa baitza rece si-a revenit si a inceput sa transpire, asha incat, pana dimineatza, nu mai avea febra deloc.
Baaaai, stresant e sa ti se imbolnaveasca pruncu'. Am tras o sperietura de numa'. Si n-a fost decat o viroza nenorocita.

Mergi la inceput