Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (87)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Lavi, iti multumesc mult pentru raspuns, si esti o dragutza, ca de obicei! Exact asa as vrea sa fac si eu. Bine, ca m-am trezit cam tarziu, asta e alta problema; insa nu prea tarziu, cred eu; as putea reintra in CIC pentru vreo 3 luni; mai am timp de gandire vreo saptamana, dupa care ma voi hotara!

Anda, cum a ramas pana la urma ? Cu cine sta Nichita? E o situatie super aiurea si asta a ta!
-----------------------

O mama isi surprinde fiica de 35 de ani jucandu-se cu un vibrator.
-Ce faci? o intreaba mama.
-Mama,am 35 de ani,sunt urata,nu o sa ma pot marita niciodata,asa ca de acu incolo,asta va fi sotu meu.
A doua zi,tatal,auzind in camera fetei zgomote ciudate,intra si primeste aceeasi explicatie. A doua zi,intorcandu-se acasa sotia,isi gaseste sotul cu o sticla de bere intr-o mana si cu vibratoru in cealalta.Socata,il intreaba:
-Barbate,ai inebunit?Ce faci?
La care sotul raspunde:
-Nu vezi? Stau si eu la o bere cu ginerele meu!


Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

CAMELIA, LAVI, vad ca si voi aveti de gand sa alaptati pana la 1 an, eu as vrea sa-l intarc cel tarziu pana la 1 an si 2 luni, ca nu cred ca e bine sa-l intarc brusc, sa zic de maine nu...sper sa pot ca imi va parea rau , dar cred ca pana la 1 an e super daca poti alapta, nu as rezista pana la 2 ani... si din noiembrie ma intorc la serviciu, tot 4 ore pe zi, sper sa ma descurc...
sanatate multa celor bolnaviori! sper sa nu mai fie nimeni cu probleme...

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata!!!

Iaca am revenit, suntem ok, sanatoase doar ca mult mai rasfatate. Plus ca incepand de ieri dimineata nu mai vrea sa pape, face ca toate aratarile, tipa, isi baga mainile in gura, trebuie s-o bag pe program intensiv de reeducare. Asta ptr ca am mai fost cu niste prieteni care au un baietel de 1 an si 3 luni care face exact la fel cand mananca. Am vazut eu ca Miruna il cam studia la masa, si iaca rezultatul

In rest a fost super, ne-am plimbarit la greu, Bran, Brasov, Poiana, am avut noroc si de vreme frumoasa asa ca ne-am relaxat.

La intoarcere am vrut sa-i iau calut din ala de lemn, insa mi s-a parut ca subred, asa ca i-am luat leagan. L-am atarnat de tocul usii la bucatarie si pot sa fac si eu treaba linistita

Poze avem o groaza..tre sa vina tati cu cablul USB sa le descarc si le postez.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noki + Corap felicitari ptr micutzii mergareti..de-acu sa te tii..

Corap ma bucur ca sunteti ok toti, sa ai o sarcina super usoara si ciresik sanatos/a!!

Dordia sanatate multa si tie si sa reusiti sa rezolvati problema cu candida aia rebela, cred ca e destul de enervant, mai ales ca cedeaza destul de greu..bafta al analize

Madutza, cuscra nu mai dadusi nici un semn de viata, sunteti ok??? Io incep sa-mi fac griji, ultima data parca Orlando avea febra mare. si sanatate

Camelia

Addya demential Razvanelul...am ras de-am murit

Cam asta ar fi deocamdata, fug ca am o geanta de rufe de spalat, sunt prin zona insa

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

bianca_mo la fel si eu cu intarcatul, mi-e si greu sa ma gandesc la asta, ca mi-e tare drag sa o alaptez, , f f f drag de fapt, dar nu se poate la infinit si cred ca finitul meu va fi asa, intre 1 an si 1 an si 2 luni. Treptat.

Va ! Ca iesim si noi pe afara.

Chiar, ce o fi cu Orlando si febra lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

am uitat ! avem poze noi la semnatura, la albumul de 10 luni... pentru cine vrea sa ne vada...
nu stiu cine intreba cati dinti au piticii... Serban are 6 , 4 sus si 2 jos si musca rau cu ei...
CAMELIA, poti sa te reintorci in CIC de cate ori vrei, numai ca e de umblat cu dosare... daca poti, cand ai un moment scrie-mi si mie cand ti-ai facut noul dosar, inainte sau in luna in care te-ai intors la serviciu? multumesc

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Neatza' fetelor!!

Abia azi am reusit sa intru ,..am fost internati in spital ,la Grigore Alexandrescu din seara in care am postat ultima oara,...nu i-a scazut febra cu nimic asa ca am fugit la spital ,cind a ajuns acolo a varsat in jet ,chiar la camera de garda ,ne-a internat de urgenta!!
A avut o viroza ,ei zic rinofaringita dar dr. noastra a zis ca-i o viroza care bintuie acum si o putea lua si din aer sau de la alt copil !A facut febra si-n spital ,fiind sub tratament cu antibiotic (a avut branula of course:((((),a facut si diaree ,pofta de mincare nu ,a fost tare nasol ,multumesc lui Dumnezeu ca am ajuns acasa!!
Nu era complet refacut cind ne-am externat ,vineri dupa amiaza dar a trebuit sa iesim pentru ca simbata am cununat ,nu puteamsa-i las pe saracii oameni fara nasi dar n-am avut nici un chef de nimic stiindu-l pe puiu meu bolnavior acasa !!
Acum e bine doar ca mai tuseste ,..facem aerosoli 3 zile si sper sa treaca ..
Scuzati graselile ,sint foarte obosita ,am stat in fund pe un scaunel 4 nopti la spital ,simbata nunta ,ieri au venit finii la noi ,deci sint in urma rau cu somnu' ,revin mai tirziu cind ne intoarcem de la aerosoli!


ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE DE LA MUNTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Buna !

Trec fugitiv sa va salut, sunt in super graba, abia am venit dintrun tur prin tara si trebuie sa ajung la zi cu ce e prin office.
Mi-e dor de citit pe aici, din pacate nu prea mai am timp.
Noutati superfulger: casa e un santier, Sebi a inceput gradinita, Lucuta merge bine merci in picioare. In rest, toate bune. Voi ?

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Neata la toata lumea!
Corap felicitari pt sarcina si bb umblaret!
Noki pup fata mergareata si cataratoare !
Acu sa va spunsi eu noutea... Mateea merge singurica cate 4-5 pasi. Sambata a implinit 10 luni iar duminica a facut primii pasi singurica. Sunt super emotionata.

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005
Mateea la cules recolta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Corap bravo, te-ai tinut de cuvant si ai scris Tare ma mai inveselesc postarile tale! Sarcina usoara!

Ilinca e bine, tocmai am terminat tratamentul ieri si vad ca azi e bine. Sa vedem si rezultatul analizelor, dar cred ca va fi ok.
In plus, ieri s-a urcat si s-a dat jos singurica de pe canapea. Insa cand am apucat camera s-o filmez.. pas! Nu a mai repetat figura.

Eu in schimb nu prea sunt in apele mele, nu-mi prieste vremea asta deloc (am chef de o conf ). Am fost ieri in Plaza ca sa "iesim" si sa mancam ceva bun si nesanatos. Gresit! Era full de lume, abia am gasit o masa la Restaurantul Ancutzei (sau ceva pe acolo), unde nu avea multe chestii din meniu asa ca m-am enervat si am plecat. M-am multumit (si nu prea) cu window-shoppingul ca nu aveam ce cumpara, deoarece am de toate.


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput