Parndorf

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns outcoust spune:

as dori sa merg si eu in 14 decembrie la Parndorf si SCS a mai fost cineva de curand care poate sami dea ceva info???. As vrea sa gasesc ceva pantofi sport CK, blugi Diesel sau ceva de genu si nite tricouri casual....haine dragute am auzit ca sunt si la H&M.
multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Buna!
Pleccam si noi la inceputul anului din Bucuresti spre Alpii francezi, ma rog, mai putem devia putin traseul in cautarea unor magazine cu material sportiv: schiuri, costume si tot echipamentul; gasim asa ceva in Parndorf sau ne indrumati in alta parte?
Multam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Miercuri plecam si noi la Parndorf. O sa va povestesc cum a fost cand ma intorc.

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Doamne! Parca sunt un copil mic.
Ieri am facut rezervarea la hotel, avionul e platit. Mai trebuie sa vina 9 ianuarie sa plec si eu la Viena.
BraveGirl, abia astept sa te intorci. Nu de alta, dar azi mi-a spus cineva ca nu a gasit decat haine sport acolo :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Daca nu gasiti ce vreti in Pandorf... si oricum va opriti in Viena, merita sa va opriti si la SCS, in sudul vienei
http://www2.scs.at/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Super!
O sa stau 6 zile in Viena si sper sa vizitez cat mai mult. O sa aloc o zi in care o sa inchiriez o masina si o sa merg si la Parndorf.
Ce gasesc la SCS? Tot haine? Ca sunt innebunita sa imi gasesc haine, urasc bataia de joc din Romania..:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

http://www2.scs.at/?n=1504
Uite aici... daca dai clik pe harta si stai cu mouseul in dreptul numerelor o sa-ti apara numele magazinelor... Unele sunt cunoscute, altele or fi ale lor...

Eu personal nu am ajuns... al meu sot era prea innebunit sa ajunga in Parndorf
Dupa... i-au spus doi prieteni ca merita sa mergi la SCS, decat in Parndorf... da' pe mine n-a vrut sa ma creada...
Acum speram sa ajungem la sf. lui ianuarie, inceputul lui februarie in Viena... si nu vreau decat la SCS
De ex. la capitolul copii... chiar nu-mi trebe tzoale de firma (adidas, nike is late minuni... cum i-a luat lu' fii'sa din parndorf) ... ca la stilul in care le nenorocesc nu merita... vreau haine ieftine si bune.
Sunt intr-adevar mult mai ieftine decat la noi, dar fiind haine de firma, nu atat de ieftine... De ex. i-a luat mandrei tricouri adidas cu 7 euro si pantaloni cu 28 de euro... dar preferam unele no name sau ceva nu de genul adidas... si mai ieftine... totusi platesti firma, chiar si la reduceri...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Te cred...hainele pentru copii sunt atat de scumpe, si copiii cresc. Nici nu merita sa iti bati capul sa cumperi haine de firma. Poate asa pentru ocazii speciale. Bine, eu inca nu am bebe. Cand o sa il am si eu cine stie cate prostioare nu o sa ii cumpar de-a dreptul inutile...:)
Multumesc tare mult pentru link, am sa merg acolo prima data si daca imi gasesc haine nu mai merg in Parndorf. Ca nu tin neaparat sa ajung pana acolo. Mi-ai dat o idee foarte buna, pentru ca asa nu o sa mai ies din Viena. Parndorf mi se pare destul de departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Am fost si in Pandorf si in SCS, mi s-a parut mai mare si mai bine aprovizionat SCS-ul...Deseara plec iar o fuga la Viena (pana duminica seara) cu scopul de a sta toata ziua de maine in SCS pt cadouri de Craciun si nu numai :)
In ianuarie, la reduceri, mai dau o fuga, tot asa un we...mi se pare super...mai ales avand posibilitatea de bilete de avion super-ieftine pt Viena (SkyEurope).
Cat despre tzoale de copii, eu le cumpar aproape numai de la C&A si H&M la fetele mele, nu zic ca sunt de super-firma, dar la ritmul lor de crestere mi se par bune, frumoase si nu in ultimul rand, convenabile la pret.

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Dar echipament de schi (tot pentru copii)?

Mergi la inceput