Endometru,monitorizari,ovulatie,TB, gravidute 140

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

teoretic voi ovula weekand-ul urmator asa ca sa vedeti voi ce-l asteapta pe al meu....dar el nu se supara.macar atunci vom fi odihniti cat de cat amandoi....

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Aici am gasit un link interesant despre terapia cu laser care poate imbunatati ovulatia la femeile cu sindromul ovarelor polichistice.

n-am stiut unde sa-l postez, am zis ca aici ar fi bine...

fetelor, n-am disparut, doar ca m-am cam impuns cu my sexy husband, si n-am dipozitia necesara...stiti voi.

Liana" La multi ani" scumpa, tot ceea ce-ti doresti sa se realizeze...stim noi ce......


ale, nu's ce sa-i fac sa scurtez linkul ca sa nu mai lateasca asa pagina.
daca poti sa-i faci ceva si pi urma sa ma inveti si pi mini,iti dau cado un test de sarcina super pozitiv. Rezolvat. Acu astept testu
am glumit , sa nu te superi pe mine... pe sotz, el e de vina. (maimutzele astea oare nu pot fi si vorbitoare, sa-l aud pe ala cum tipa cad primeste ciocane in cap??? ah, ce satisfactie as avea!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Fetelor dragi,ia uite ce spune lumea aici.
http://www.sfm.ro/articole/Sexologie/Testarea_fertilitatii_-_Teste_de_infertilitate_408.htm
,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

chivuta,scumpa ,pe linkul asta l-am postat deja la "actiuni premergatoare obtinerii sarcinii", sper ca asa se cheama
da merge si aici, nu?

Ale,sar'na,da'... nu se pune. trebuia sa ma inveti si pe mine, ca sa-ti dau cado.

pana ma inveti iti dau pupic

unul(test) de luna a 9-a direct ar fi bun?

stai ca pisicutza acolo dupa ecran si meda la fel...sigur ca azi ati facut teste, maine ar cam fi timpul sa aflam vestea cea mare, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Noela, cum'poci' io sa te las sa vorbesti de una singurica

http://www.nutranews.org/fra/index.php?articleid=1711
uite cum poti sa transformi denumirea linkului de mai sus in “LH,remedii”:

www.nutranews.org/fra/index.php?articleid=1711" target="_blank">LH, remedii

adica se vor scrie pe un rand fara space:

[url=
apoi tiparesti linkul de mai sus
"http://www.nutranews.org/fra/index.php?articleid=1711" ]

dupa care scrii denumirea noua

LH, remedii

si la final bagi

[ /url ]

dar fara spatii (eu le-am bagat pt ca altfel nu se vizualizau in acest mesaj
hai sa vad
scuze ale ca n-am dat mp dar mai vor si alte fete sa stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

roxali, te inteleg draguta, ca si eu sunt cam in aceeasi situatie...sotul meu se trezeste la 5.30 si pleaca pe la 6.15, vine acasa, pe la 5, eu pe la 6...si dupa ce mancam si se aseaza in pat e cam terminat...nu voi reusi cu siguranta chiar in fiecare zi cum vreau eu, ca are zile saracu' cand adoarme instantaneu cum se aseaza in pat..si mi-e mila de el...dar cand o fi, o fi...sa vedem..

acum ne agitam si cu apartamentul...ca ne cautam de ceva vreme si ne mai ducem si pe la vizionari...plus ca am luat struguri si facem si vinul...e o perioada cam agitata, dar speram sa strecuram si momente de placere printre treburi..

esti fericita daca ai 3 zile de CM, eu sunt cu 6..azi e ultima cica..
de maine ar trebui sa sar pe cai

ne mai auzim...

pupici!




Incercarile mele pt


Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Ies si eu la raport: Z24, (cu o durere de burta de parca as fi in Z1, si care tine de ieri), sper ca am ovulat in Z21 (dar nu sunt chiar sigura). Zic asta fiindca am un CM de 31-33-39 zile si in Z.21 am avut cea mai scazuta temp, apoi a inceput sa creasca dar f. lent.
Intelege cineva ce se intampla cu mine?

vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

www.nutranews.org/fra/index.php?articleid=1711" target="_blank">AM REUSIT!!!!
sar'na mami cea frumoasa!!!

iuca, TB trebuie sa creasca brusc, minim 0.2 grade ca sa fie ovulatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Dj_mama ce mi-ai facut tu acum cu articolul ala din franceza!!! M-ai bagat in ceata! adik; m-ai facut sa-mi pun intrebari: o fi bun sa-i dau sotului? ca numa' d'asta nu a luat!.Am vazut ca e bun si pt. dame din Z 5 in Z a 14...dak am inteles bine! Daca esti buna sa-mi comfirmi si mie o banuiala de-a mea plizzzz!
Deci... azi mult temuta Z 1!!!!!!!! in sfarsit... dupa chinuri maaari la sf. a 42 zile!.facut teste de ovulatie... doo liniute pale...deci inca negative din ziua 10 in Z 15... eu preconizam ovulatia in Z. 17 dar atunci neam de albush nu am vazut.Buuun: in Z 28 asteptam si eu ca tot omul un raspuns: test de sarcina negativ,dureri ca de CM deci imi zic... gata vine!! Surprise: am vazut la orizont albushul...in Z 27-28 cred...si m-am crucit ... am zis ca sunt nebuna... azi...ziua 1 ( numarate cap coada 42). la un calcul simplu 42-14=28!!!! deci e posibil sa fi ovulat in Z 28 pana la urma...si ovarele mele sa se chunuie mai mult de 2 sapt. pana sa elimine si ele ceva?precizez ca analizele hormonale facute acum 2 luni si in alte dati mi-au iesit bune... adik totul intre limite...la mijloc...deci nicio problema!
Acum...o sa-mi indrept din nou atentia spre ISA nr.2.
Scuze daca am fost cam dezlanata...sunt Z 1...plina de multe bube la mansarda...dar pt. mine Z1 e eliberatoare...ma scapa de un cosmar...ca sa pot sa o iau de la capat cu alt cosmar... Cel mai greu de suportat sunt zilele dinainte de CM pe care le simt... caci sunt nervoasa, agitata... si realizez ca totu-i pierdut atunci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Danyalo, nu vreau sa pun paie pe foc in nefericirea ta, dar o durata a Cm de fix 42 de zile arata cam a ciclu anovulator .
Prezenta albusului nu este suficienta pentru a spune ca ai ovulat. Trebuia sa faci atunci un test de ovulatie...

Nu trebuie sa te ingrijorezi, se mai intimpla si dereglari - uita-te la mine , mai ales daca zici ca analizele hormonale t-au iesit bine.




Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput