Endometru,monitorizari,ovulatie,TB, gravidute 140

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Ralu76poate ramai gravi luna viitoare, desi inca nu te-ai lamurit pentru luna asta!

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

liana sa-ti dea DD multa sanatate si mult noroc in viata si sa ti se implineasca toate dorintele!
si LA MULTI ANI!

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Nucutza,iti tin pumnii stransi maine. Eu urmez sapt. viitoare miercuri la eco (ziua 12) pt. IAD nr. 12. Mai pot, ma intreb? Sper sa mai pot. Am schimbat medicul, pe big M cu dr. Moisa. Sper sa-mi aduca noroc. Ce inseamna glera, ca la mine era pozitiva luna trecuta intr-o vineri si mi-a facut inseminarea abia luni, ca nu se putea sa se deplaseze in weekend, mai bine ca am pierdut ovulatia si banii pe inseminare. Ca ce mai conteaza sufletul unei femei dupa atatea inseminari nu? Big M s-a transformat insa in small M la faza asta, ca nu mai pot, na. Mi-a facut si eco in dimineata inseminarii si cauta in mine ca in carul cu fan, ce sa gaseasca ca eu cred ca sparsese foliculul de mult, aveam endometru 12,5 deja. Si mi-a zis ca foliculul care era de 18 mm vineri acum era de 17 mm, cica tocmai bine. Pe naiba!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Lianaaaa: LA MULTI ANI, IUBITA!!! sa-ti dea DD tot ce e mai bun in viata caci meriti cu varf si indesat. Sa ramai mereu aceeasi persoana altruista si buna la suflet, esti un adevarat inger printre noi si sper din tot sufletul sa apara si ingerashii mai mici in familia ta cat mai curand

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Liana, LA MULTI ANI! Iti doresc ca cea mai mare dorinta a ta sa se implineasca cat mai repede, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi.

vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Nucutzelor si amzulicilor, sa perseverati ca ati vazut, pe zi ce trece apar noi descoperiri medicale care sa va ajute.

Amzulica, nu vreau sa te dezamagesc dar filmul expus daca-l atribuiai dr. Moisa, nu m-as fi mirat dar tocmai marele m sa adopte asa o atitudine? pai de unde stia el ca nu ovulasei sambata sau chiar si duminica dimineata daca ai fi ovulat, ovulul ala luni dimineata nu mai era viabil. Curios ca el nu se baga daca nu e sigur pe ceva (nu le are pe astea sa-ti ia banii degeaba). Vezi insa ca dr. Moisa mai are tentatii din astea. Asta nu inseamna ca nu le nimereste si ea. Bine ca faci IAD ca Moisa iti facea fara probleme si cu apa chioara. Sa ma iertati moisici.
Mai oneste sunt Cocei si Laura Dracea. Poate ca si Cezara Bucur dar nu stiu multe despre dumneaei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

buna fetele

raportez..azi Z5, curg uratii astia la greu..si astept cu nerabdare sa treaca si sa ma apuc de treaba mai repede.

pupici!




Incercarile mele pt


Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Amzulico, si eu ma intreb daca mai pot, daca mai poti, daca mai putem, etc.
Glera este de fapt mucusul de la ovulatie, se numeste glera cervicala sau glera fertila si ajuta gigeii la treaba lor, adica ii lasa sa treaca. Dar sa stii ca glera (sau mucusul)apare inainte de ovulatie. Fetelor, daca am spus prostii, corectati-ma, plz!
Bafta si tie si la toate fetele (si mie, bineinteles).
Oricum, esti veterana, fata de mine; bravo tie, ai nervi de otel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

dj_mama: da, din pacate disperata ca nu reuseam, m-am apucat sa-mi fac singura analizele fara ca cineva sa-mi spuna asta. Desi facusem laparo in martie 2005 am mai facut si HSG in iunie 2006, si dozari hormonale si tot, ca sa stau linistita si sa astept asa cum spun fetele cand o vrea DD. Si acum asta fac, in ceea ce ma priveste nu am cu ce sa incerc acasa ca sotul e azo. deci singura mea speranta este acel cateter introdus o data pe luna. Am uitat sa spun ca nu s-a uitat cu prea mare interes la analizele mele si n-a comentat nimic, parca nu se uita la nimic. Insa pe mine indiferenta lui m-a ranit luna de luna.
De ce spui ca Moisa mi-ar fi facut si cu apa? Tu stii ca eu ma gandeam la un moment dat ca ne baga apa, Doamne iarta-ma, de nu reusim? Asta pana a reusit prietena mea, Doamne ajuta sa duca la bun sfarsit sarcina si sa-i fie bine, ca ma rog mereu pt. ea si ea stie asta, si plange de fiecare data cand o gafez si ma imbarbateaza ca sa nu ma las. Se simte saraca vinovata ca a reusit :-)

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Liana La multi ani! si toate dorintele sa ti sa indeplineasca.
Eu sunt racita cobza si nu indraznesc sa iau nici un medicament...beau doar ceai cu lamaie si fac gargara cu apa sarata.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput