Aspirante optimiste, peste 35 de ani (4)

Aspirante optimiste, peste 35 de ani (4) | Autor: bubulina1

Link direct la acest mesaj

LISTA ASPIRANTELOR
Avalon (Adriana),aproape 35, Infertilitate masculina

--------------------------------------------------------------------------------

Miki-miki (Mihaela),36, Leu, Infertilitate masculina(primara)= azoospermie cu recomandare FIV+ICSI cu prelevare de gigei prin biopsie testiculara (posibil in primavara 2007 la Giulesti)

--------------------------------------------------------------------------------

Nasha_4as (Luciana),39, Leu ,Infertilitate feminina=trompe cu sactosalpinx, 3HSG,3luni instalatii, 1 laparoscopie

--------------------------------------------------------------------------------

Stelutza_36 (Csilla),37, Rac, Infertilitate inexplicabila

--------------------------------------------------------------------------------

Cristinici (Cristina),37,, Infertilitate feminina secundara= 2 extrauterine, lipsa trompe, 3 FIV nereusite

--------------------------------------------------------------------------------

Copilutzu (Doina),38, Leu, Infertilitate.Din toamna 2006 IAD

--------------------------------------------------------------------------------

KITTA(Anca),39, Infertilitate feminina= aderente pe trompe (desfundate in nov 2005), 7IA nereusie(6 cu stimulare si 1 fara). Urmeaza FIV in toamna 2006.

--------------------------------------------------------------------------------

Gabi_66(Gabriela),39,Sagetator, Infertilitate feminina inexplicabila

--------------------------------------------------------------------------------

Dj_mama, 43

--------------------------------------------------------------------------------

Lia68(Camelia),38, Infertilitate feminina=o trompa infundata, 2 FIV nereusite

--------------------------------------------------------------------------------

cicina (Carmen),44,Varsator, Infertilitate feminina=o trompa infundata, prolactina marita dar tinuta sub control,foliculi fara ovocite la punctie, FSH mare,3 FIV nereusite

--------------------------------------------------------------------------------

Teli
(Otilia),39,leu, Infertilitate feminina= amandoua trompele infundate, 2FIV nereusite(urmeaza al 3-lea in toamna 2006)

--------------------------------------------------------------------------------

zisaCami (Elena-Camelia),36,Leu, Infertilitate feminina (primara)+masculina= endometrioza ovar drept (operata laparoscopic de 2 ori), sotul oligospermie, 3FIV+ICSI nereusite (2 cu stimulare si unul cu embrioni congelati), in toamna 2006 urmeaza al 4-lea FIV+ICSI.

--------------------------------------------------------------------------------

Nucutza (Irina-Felicia),35,Varsator, Infertilitate feminina+masculina= trompa dr putin infundata, astenoteratoazoospermie,6 IA nereusite

--------------------------------------------------------------------------------

Mirela_1 (Carmen-Mirela),35,Capricorn , Infertilitate feminina+masculina =chist embriologic(dermoid) urmeaza sa faca laparoscopie, sotul cu oligospermie

--------------------------------------------------------------------------------

nico.tausend(Nicoleta),38,Sagetator, Infertilitate feminina+masculina= prolactina si DHEA mari (corectate prin tratament), oligospermie

--------------------------------------------------------------------------------

Cristina38(Cristina),38,Varsator, Infertilitate feminina (primara)inexplicabila=in iunie 2006 FIV(Sabyc) nereusit. Acum urmeaza in toamna 2006 fiv cu embrioni congelati.

--------------------------------------------------------------------------------

Cristiama,(Cristina),36, Infertilitate feminina secundara= lipsa ovulatiei fara stimulare, la prima IA a ramas insarcinata dar din pacate la 7 sapt a pierdut sarcina.

--------------------------------------------------------------------------------

Michita (Laura),36, Infertilitate feminina(secundara)=are un copli de 4ani dupa care au urmat 2 extrauterine. In toamna 2006 urmeaza sa faca FIV.

--------------------------------------------------------------------------------

Val (Valentina),38,Varsator, Infertilitate feminina secundara, sarcina pierduta la 4 sapt.

--------------------------------------------------------------------------------

Orchis (Claudia)36,Leu, Infertilitate feminina+masculina= 3 polipi uterini (urmeaza histeroscopie in toamna 2006), oligospermie (crestere semnificativa de la 4 mil la 30 mil)

--------------------------------------------------------------------------------

Crinuta71 (Ioana),aproape 35, Sagetator, Infertilitate inexplicabila= 5 IA + 1 FIV nereusite. Urmeaza sa faca un FIV in toamna 2006

--------------------------------------------------------------------------------

Victoria (Veronica), 38,Leu, Infertilitate feminina secundara= 2sarcini oprite din evolutie, 6IA nereusite, 1FIV nereusit

--------------------------------------------------------------------------------

Carry (Maria),aproape 37,Leu, Infertilitate feminina+masculina= 6IAD nereusite sotul cu oligoastenospermie

--------------------------------------------------------------------------------

Ciela, 40, Infertilitate feminina+masculina= 5IAD nereusite la Timisoara(Bega), sotul cu oligospermie.

--------------------------------------------------------------------------------

greenapple2611 (Simona),aproape 35 , Infertilitate feminina (secundara)= sindrom antifosfolipidic, stare de hipercoagulabilitate. Sarcina pierduta la 8 luni (tromboflebita), copilul nascut prin cezariana a trait doar 4 zile. Alte 2 sarcini oprite din evolutie la 5 si 6 luni.

--------------------------------------------------------------------------------

Madalina1968(Madalina),38, infertilitate (aparent) inexplicabila

--------------------------------------------------------------------------------

Chivutamonica (Monica),39, Infertilitate feminina= Cm neregulat

--------------------------------------------------------------------------------

norasorana(Valeria),37- o extrauterina in 11.07.2006 si o sarcina oprita in evolutie.

--------------------------------------------------------------------------------

ednut(Simona),aproape 37,Leu

--------------------------------------------------------------------------------

Adelia alin(Adelia-Alina),37,Gemeni ,Infertilitate feminina=o sarcina extrauterina cu extirpare de trompa,cealalta trompa cu hidrosalpinx extirpata laparoscopic,2 Fivuri nereusite,al treilea in curs ,faza asteptare rezultat.

--------------------------------------------------------------------------------

Zorra,38,Balanta:programare pentru FIV pentru luna octombrie. Pe scurt: endometrioza, chisturi, aderente (rezolvate deocamdata), menstruatie neregulata...

--------------------------------------------------------------------------------

goldi,36, Leu :sterilitate secundara de 3 ani. 2 sarcini la care a renuntat in urma cu cativa ani.Sotul:oligoastenospermie usoara

--------------------------------------------------------------------------------

Lachione(Mihaela-Laura),37 ani, Scorpion -sterilitate secundara tubara,uter fibromatos,4 mioame intramurale.

--------------------------------------------------------------------------------

profa- in octombrie 2005,o sarcina oprita in evolutie

--------------------------------------------------------------------------------

amzulica, 36, sotul azoospermie. Investigatii si interventii: operatie laparoscopica de fibrom subseros pediculat, HSG si cauterizare col, 10 IAD pana in prezent.

--------------------------------------------------------------------------------

Marusca (Maria), 35, Gemeni, infertilitate primara inexplicabila, problema cu glera (imobilizeaza gigeii)- recomandare IAS, va incepe din septembrie.

--------------------------------------------------------------------------------

li69, 37, asteapta un bebe de 17 ani

--------------------------------------------------------------------------------

agerica, 36, infertilitate feminina primara

--------------------------------------------------------------------------------

Roxali (Ali), 35, mamica lui Enrico.

--------------------------------------------------------------------------------


LISTA INVITATELOR:

Nusy (Marinela),31,Taur, Infertilitate feminina(primara)+masculina(primara)=polip uterin excizat prin histeroscopie, trompa posibil obturata la baza(urmeaza HSG), oligospermie f severa(crestere semnificativa de la 100000 gigei la 10 mil)

--------------------------------------------------------------------------------

Sheherezada (Florentina),32, Infertilitate feminina(secundara)=RH negativ, uter infantil si fibromatos, ciclu extrem de neregulat, sarcina cu tripleti intrerupta la 25 saptamani.

--------------------------------------------------------------------------------

Andrabirni (Andra),30,Rac, Infertilitate masculina primara= azoospermie (f f putini gigei imobili), recomandare FIV+ICSI cu o eventuala biopsie testiculara pt prelevare de gigei.

--------------------------------------------------------------------------------

Liana30 (Gabriela),33,Balanta, Infertilitate feminina(secundara)+masculina= 2sarcini intrerupte, 4IA nereusite, sotul cu oligospermie. Urmeaza laparoscopie si FIV

--------------------------------------------------------------------------------

Ioanatugs (Ionica),33, Taur, Infertilitate feminina secundara= endometrioza operata laparoscopic in mai 2006, obstructie partiala pe trompa dreapta, 2 IA nereusite, o intrerupere de sarcina la 26 an, o sarcina pierduta la 31 ani + infertilitate masculina - oligoastenozoospermie moderata. Urmeaza o IA pe ciclu natural.

--------------------------------------------------------------------------------

Piticul (Irina), 33,Fecioara, Infertilitate feminina primara= trompe obturate (sactosalpinx bilateral)

--------------------------------------------------------------------------------

Tabitha (Ioana),30, Infertilitate feminina (secundara)+masculina= sarcina intrerupta la cerere la 19 ani,sotul azoospermie(depistata in 2004), FIV+ICSI in 2005 cu biopsie testiculata (nereusit), HSG (2004,2005)-trompa dreapta infundata, Laparoscopie (2006)- desc: hidrosalpinx stanga, ovar drept plin de aderente, sindrom aderential pelvini. 4 luni IAD (2 duble). Urmeaza alte IAD si un posibil FIV cu donator in 2007.

--------------------------------------------------------------------------------

corina_p(Corina),mastoza fibrochistica

--------------------------------------------------------------------------------

danyalo (Elena Daniela), 30, Leu- infertilitate masculina, diagnostic initial oligoastenoteratospermie severa, momentan oligoastenozoospermie usoara. Un IAS nereusit.

--------------------------------------------------------------------------------

Bubulina1 (Karina), 33, Leu -probleme masculine, o sarcina oprita in evolutie

--------------------------------------------------------------------------------

iazminn, 31 - sterilitate masculina( oligospermie severa), 1 IAD, 1 IAS, 1 FIV cu ICSI.

--------------------------------------------------------------------------------

LISTA GRAVIDUTELOR

mari_lu(Maria),36

--------------------------------------------------------------------------------

Carmen94,(Carmen),35

--------------------------------------------------------------------------------

vio_10_1970(Claudia),36, Scorpion

--------------------------------------------------------------------------------

gabiu(Gabriela),32,Berbec

--------------------------------------------------------------------------------

Iulia_Braila (Iulia), 36, Leu

--------------------------------------------------------------------------------


Lista ramane deschisa pt completari


Bubulina

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!
Mirela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Mirela nu ne-am lasat amandoi de fumat in acelasi timp; am facut-o mai intai eu, apoi el - 9 luni mai tarziu - pur si simplu de frica: din momentul in care i s-a spus ca este suspect de cancer testicular - ultima tigara a fumat-o inainte de operatie! Cel mai greu e sa fii hotarat si sa-ti doresti cu adevarat sa te lasi; apoi sa fii sincer cu tine insuti ... restul vine de la sine!

Cami
Barbye are nevoie de ajutorul nostru:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Cami te admir pt perseverenta ta. Ai trecut prin atatea si nu te-ai lasat. Sa dea DD sa ti se implineasca visul cat mai curand. Te pupic si astept vesti de la tine at cand poti intra. Dc nu vrei sa deschizi DC imi poti scrie pe mail.
Mirelus lasa tigarile alea odata. Spune-i sotului tau ca gigeii sunt mototoi din cauza tigarilor. De pishcat nu-l pishc pe meserias ca-i urat Dc era blond cu ochi albastri poate il pishcam.
Inimioarele sunt pt fetele care au donat bani pt Barbye.
Nusy ieri am scris in ac timp si nu am vazut ca intrasei si tu. Sambata sa-mi dai si mie un sms dupa ce iesi de la S pt ca sunt tare curioasa .
Avalon multumesc pt oferta de a deschide un nou capitol dar din pacate nu pot sa intru prea des ca sa tin listuta la zi. Gabi66 isi dorea data trecuta sa deschida ea noul capitol dar cum nu a mai intrat pe aici... Poate data viitoare il deschide ea.
Bubulina1 multumesc ca ai deschis ac capitol si sper sa-ti aduca noroc .
Andrabirni ai amutit? nu mai zici nimic?



Miki

Barbye are nevoie de noi ca sa poata sa mearga din nou. Conturile pt donatie le gasiti aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna trufandalelor!
Bubulina, daca tot ai luat problema in mana, te rog fa o mica adaugire la mine: baga si scorpion si sterilitate secundara tubara. Ca practic io de aia nu raman: instalatie incompleta. Restul viciilor ascunse nu au asa mare insemnatate. Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

multumesc bubulina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agerica spune:

Buna fetelor,
Am revenit.Am fost azi dr.ginecolog .Consult si eco endovaginal.
Diagnosticul in urma interpretarii tuturor analizelor este sindrom aderential pelvin.Se pare ca din cauza chlamydiei pe care nu stiu de unde si cand am contractat-o dar se pare ca demult.IgA-ul este negativ acum in schimb IgG=6(<9)deci anticorpi am.
Mi-a spus ca nu am nici o sansa sa raman insarcinata pana nu indepartez laparoscopic aceste aderente.Asa ca urmeaza sa ma programez la Cluj si mi-a recomandat pe dr.Muresan Daniel.
chivutamonica-mi-ai recomandat acelasi medic.Te rog frumos daca poti da-mi mai multe informatii despre acest doctor.Orce amanunt conteaza.Incerc sa ma pregatesc psihic si caut cat mai multe informatii despre dr. si despre laparoscopie.Mi-am facut in 97 o HSG ,in rest nu am fost niciodata internata in spital.Habar nu am ce ma asteapta.Dar caut pe DC si daca ati trecut prin laparo va rog sa imi dati sfaturi.
Va pup pe toate si va sustin din tot sufletul in demersurile voastre.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Bubulinule, multumim pt.noul capitol.Sa fie cu noroc tuturor!!!!
Mikishor, nu mai mergem sambata asta ca nu poate dr. E prins in proiectul cu televiziunea(hihihi...am aflat si ce televiziune...una noua,care se deschide acum).Dar a zis ca ne asteapta sambata viitoare,pe 30.Asa ca...mai stam putin in suspans.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

BUBULINA poti sa ma treci si pe mine in listuta ta. 31 ani, sterilitate masculina( oligospermie severa, 500000 gigei), 1 IAD, 1 IAS, 1 FIV cu ICSI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

NUSY ce leg are dr Soare cu televiziunea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Iazminn, se lanseaza luni un post de televiziune(la Astral)de care dr.S o sa se ocupe..adica va avea emisiuni cu invitati- medici din toate ramurile...si se vor dezbate fel de fel de probleme medicale...

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agerica spune:

Stiti cumva sa interpretati urmatoarele rezultate?
-uter in RVF mobila,endometru de aspect postovulator 9 mm
-ovare cu structura normala,in dreapta folicul cu diamentru 14 mm(ziua a 14 a cm)
-lichid peritonial 11 mm cu membrane flotante
-col fara displazii,secretie vaginala normala
-glera clara.
Medicul ginecolog a facut doar 'efortul'sa imi spuna 'este bine.'
Dar eu vreau sa stiu cat de bine.Ce inseamna acele dimensiuni ,minime,maxime,de ce asa si nu altfel...
Ma dispera lipsa asta de comunicare...Of,,of,,.Exagerez eu cumva ?
Aflu mai multe de la voi... decat de la el.Ma dispera...si eu vreau sa stiu!!!Data viitoare ma inarmez cu o lista intreaga de 'posibile probleme' scrise metodic in agenda si il pun sub nasul lui sa imi raspunda punctual.Nu scapa asa de usor de mine....

M-am racorit olecuta...Va pup si poate ma ajutati si pe mine...

Mergi la inceput