Aspirante optimiste, peste 35 de ani (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

agerica:
-uter in RVF mobila
UTERUL RETROVERS ESTE UN ASPECT COMUN, MAJORITATEA AVEM ASA (ADIK NU E PE MIJLOC CI USOR DEPLASAT INTR-O PARTE; LA TINE VAD CA E NEHOTARAT CA SE PLIMBA=nu inseamna nik de rau)
,endometru de aspect postovulator 9 mm
probabil ca ai ciclul oleaca mai scurt ca ovulasei deja ; endometrul tr sa fie min 8mm; dak e prea mare, 14mm de ex, poate fi displazie (adik ingrosat, denota dezechilibru hormonal);
-ovare cu structura normala,in dreapta folicul cu diamentru 14 mm(ziua a 14 a cm)
adik n-ai chisturi si ai dubla ovulatie ca foliculul de 14 in doua/3 zile poate ca se matureaza si el si sparge, sau dak ai ovulat deja se retrage, desi e cam mare si bun
-lichid peritonial 11 mm cu membrane flotante
da cautare pe google ca nu stiu
-col fara displazii,secretie vaginala normala

-glera clara.
cred ca se potriveste perioadei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!! Un capitol nou plin de gravidute va doresc!!
Nu am mai dat de mult pe aici, nu am nici o scuza, dar promit ca o sa vin mai des!
Bubulina_1 sa dea Domnul sa fie cu noroc pentru tine deschiderea acestui nou capitol!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Pentru Barbye - una dintre noi! Trebuie sa ajuti!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agerica spune:

dj_mama-multumesc mult.Ma linisteste ce imi confirmi.Sunt oarecum la inceput de 'drum'si nu pot sa dorm linistita daca nu ma documentez.Urmeaza sa fac laparoscopia si acum citesc tot ce prind despre asta.Si ma cam ingrozesc...Mu ma sperie atat de mult operatia in sine,ci faptul ca nu am nici un 'control'asupra operatiei.Sunt atatea aspecte 'subiective'.Eu vreau neaparat sa fie inregistrata operatia.Dar toti medicii fug 'ca dracu de tamaie'de inregistrare.Pe cale 'informala'am aflat ca poate fi folosita inregistrarea ca proba in caz de malpraxis.In plus, cica ar fi mai 'motivati'sa descopere si sa rezolve problemele pacientei daca stiu ca se inregistreaza.
Nu vreau sa fiu carcotasa,probabil ca sunt si doctori de exceptie dar eu una nu i-am intalnit(din pacate).
Fetelor ce mai faceti?Nici una dintre voi nu are vesti bune?Cum reusiti sa va inarmati cu rabdare?Cum treceti peste nereusite?
Aveti vreo 'reteta'?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Buna fetelor,
Hop si eu ma mai bag din cand in cand in vorba. Sa dea Dumnezeu sa fie un capitol plin cu gravidute si bebei sanatosi! Imi place asa de mult cand una dintre noi reuseste si e asa veselie pe aici!
Eu personal nu am nici o noutate, astept data de 4 octombrie sa merg la doctorita Cocei pentru programare de laparoscopie. Ca si voi toate nu vreau si nu pot sa ma dau batuta!!!!
Agerica, linisteste-te si ia-o mai incetisor. Mai intai de toate doctorul Muresan care ti-a fost recomandat la Cluj sa stii ca este un doctor foarte bun. Si mie mi-a fost recomandat de mai multe persoane din Cluj, unele chiar din lumea medicala. Si apoi nu o fi si laparoscopia asta capatul pamantului...nu a murit nimeni din ea asa ca nu o sa fim noi primele. Si eu trebuie sa o fac in viitorul cat mai apropriat dar eu astept o programare la Giulesti, e mai aproape de mine. Asa ca..sus capul!
Pup toate fetele,
PITICUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Multumim mult Ioana,sa de-a D-zeu,sa fie cum spui tu.
zicea cineva de doct.Muresan,vi-l recomand si eu,e un om extraodinar si un doctor,cu multa experienta.
Bubule1,multumim pt. noul cap.sa vedem ai mina buna?
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna fetelor,
Va doresc mult succes tuturor, sa umpleti lista de la gravidute ... eu voi face o pauza de "forum", pana la jumatatea lunii noiembrie, dupa cum i-am explicat lui Miki-miki motivele deciziei mele.
Chivuta ti-am trimis adresa mea pe e-mail. Astept sa-mi trimiti informatiile legate de FIV, cand vei avea timp.
agerica eu sunt una dintre cele carora li s-a inregistrat operatia ( prima laparoscopie -in 2000 ) si care nu am reusit sa intru in posesia casetei niciodata. Dr. a venit cu pretextul ca nu o gaseste, ca s-a ratacit din cauza renovarilor de la Municipal!
Uitand-ma in urma, acum dupa 6 ani si jumatate de la prima laparoscopie - intre timp am mai facut inca o laparoscopie + 2 histeroscopii; primele 3 cu acelasi medic - abia acum, la ultima histeroscopie, am dovada ca am fost tratata cu superficialitate si incompetenta in anii trecuti si acum imi explic de ce nu mi s-a dat caseta, cand am solicitat-o! Mai ales, ca la a doua laparoscopie am avut exact aceeasi problema ca si la prima, in acelasi loc - chist endometriozic ovar drept!
Ca sa fii sigura ca intri in posesia inregistrarii ar trebui sa o soliciti imediat cum iesi din operatie!
piticul Mult succes la laparoscopie! Poti sa ai toata increderea in echipa de la Giulesti si in dr. Cocei, sunt adevarati profesionisti!
Ioanatugs
Lachi mult succes de data asta!
Miki-miki as vrea sa evit sa intru pe forum, incepand de acum si pana la rezultatul meu, deoarece sunt foarte multe fete care fac FIV toamna aceasta si in curand va incepe sa ploua cu rezultate: m-as simti ca la "ruleta ruseasca" cu precizarea ca in cazul asta e important sa nimerim "glontul"! Sincer, nereusitele ma intristeaza foarte rau, retraiesc nereusitele mele si nu mi-ar face bine d.p.v. psihic in aceasta perioada - delicata pentru mine. Cum spunea si Avalon toate "povestile" de pe holurile spitalului ii fac rau; si mie la fel - de aceea eu evit astfel de discutii si incerc sa le evit si pe forum, in perioada in care sunt direct implicata. Voi veni dupa rezultat - indiferent care, cu toate detaliile necesare.


Cami
Barbye are nevoie de ajutorul nostru:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by zisaCami

Buna fetelor,
Va doresc mult succes tuturor, sa umpleti lista de la gravidute ... eu voi face o pauza de "forum", pana la jumatatea lunii noiembrie, dupa cum i-am explicat lui Miki-miki motivele deciziei mele. Miki-miki as vrea sa evit sa intru pe forum, incepand de acum si pana la rezultatul meu, deoarece sunt foarte multe fete care fac FIV toamna aceasta si in curand va incepe sa ploua cu rezultate: m-as simti ca la "ruleta ruseasca" cu precizarea ca in cazul asta e important sa nimerim "glontul"! Sincer, nereusitele ma intristeaza foarte rau, retraiesc nereusitele mele si nu mi-ar face bine d.p.v. psihic in aceasta perioada - delicata pentru mine. Cum spunea si Avalon toate "povestile" de pe holurile spitalului ii fac rau; si mie la fel - de aceea eu evit astfel de discutii si incerc sa le evit si pe forum, in perioada in care sunt direct implicata. Voi veni dupa rezultat - indiferent care, cu toate detaliile necesare.
Cami



Cami, ai mare dreptate...si eu am patit la fel, dar..pe de alta parte nu m-am putut abtine sa nu ma uit de 100 de ori pe zi ce au mai facut fetele de pe forum...M-am bucurat pentru cele care au reusit, m-am amarat pentru celelalte( printre care eram si eu)

Eu iti urez sa te relaxezi si sa fie bine, si sa intri sa ne spui ca E BINE


V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Victoria sunt de acord: este foarte greu sa te abtii, mai ales cand suferi de "dependenta" ... la ultimul FIV, desi m-am straduit, tot am mai intrat sa arunc cate o privire: tin minte ca m-am simtit foarte rau atunci - au fost mai multe nereusite decat succese, plutea o stare de deprimare, iar eu aveam deja palpitatii in momentul in care intram sa mai vad vreun rezultat!
Asa incat, imi impun de pe acum, cand inca nu exista rezultate - dar se apropie cu pasi repezi, sa nu mai intru deloc, nici macar pentru PM-uri ... cred ca o sa ma deconectez de la internet!
Mult, mult succes si tie!


Cami
Barbye are nevoie de ajutorul nostru:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Cami iti uram succes si te asteptam sa te trecem pe listuta rosie.
Dc am nevoie de un raspuns pot sa te caut pe mail?
multi.


Miki

Barbye are nevoie de noi ca sa poata sa mearga din nou. Conturile pt donatie le gasiti aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Miki-miki multumesc pentru urari! Da, poti sa-mi scrii pe e-mail.

Cami
Barbye are nevoie de ajutorul nostru:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput