Cum scap de coji??

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Sotul meu facea cojile pe care le descrii tu. Si le facea numai in partea anterioara a capului si numai intr-un singur loc. A scapat de ele cu samponul Vichy antimatreata. Sa stii ca nici Nizoralul nu a dat rezultate bune la el. De alte sampoane nici nu mai incape vorba. Acum folosim amandoi acest sampon si suntem foarte multumiti.
Chiar daca fiecare persoana are alt tip de piele si acelasi sampon poate da rezultate (sau nu), merita sa incerci si samponul asta. In fond nu te costa decat 350.000 lei!
Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Subscriu ptr Samp. Selegel de la Ducray. Foarte bun!!!
In schimb Nizoralul nu-mi prieste deloc.
Dar Selegelul tb. sa il folosesc mereu ptr ca altfel cojile reapar.
Eu am sigur dermatita seboreica ptr ca au inceput sa-mi apara cojite si pe fatza. Ptr astea am fost acum si mi-a prescris dra. vreo 2 creme, sa vad care-mi prieste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Iubika, dar la dermatolog ai fost? Cred ca asta ar fi primul pas, un dermatolog bun ar fi cel mai in masura sa iti recomande un tratament eficace. Eu am avut asa ceva, dar groaznic, pe toata pielea capului, am mers la dermatolog si mi-a dat o solutie de preparat la farmacie. Din pacate nu stiu din ce era preparata si nu mai tin minte regulile tratamentului (ca eram in liceu pe atunci). Stiu doar ca a functionat. Asa ca eu asta te sfatuiesc in primul rand sa faci: o vizita la dermatolog.

Nunta noastra de vis

www.youtube.com/watch?v=A0TRU7LWAb0" target="_blank">Videoclip nunta 1

www.youtube.com/watch?v=ymnOMBTa_RA" target="_blank">Videoclip nunta 2

Luna de miere

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

vin si io cu o reteta...ulei de porumb...se maseaza pe pielea capului si se da apoi cu un pieptene des pentru a razui cojile...apoi te speli cu samponul obisnuit...reteta o am de la dr.de familie si a incercat.o tata cu rez.super bune dupe ce a incercat toate trat.si sampoanele din farmacii...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

poze:
http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Iubika

quote:
Originally posted by Iubika

M`am spalat cu Kertyol de la Ducray. Deocamdata nu ma pot exprima, e muuuuult prea devreme, dar sper sa fie de bine

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!




Parul arata si se simta mai bine, dar coji la ceafa tot am. Prea devreme...?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!



Hmda, era un pic cam devreme...
Azi e vineri. M`am spalat pentru a doua oara cu Kertyol marti seara, normal acum ar fi trebui sa am un par liiins si graaas si plin de coji si sa fiu in culmea disperarii. Ei bine NU!
De doua zile port numai bluze negre si nu mai am probleme cu "ninsoarea"

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput