Cum scap de coji??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Sper sa scapi... Sau sa gasesti repede samponul 'minune'.... Eu am cojite de fro 15 ani. Singura legatura viabila pe care am reusit sa o identific a fost intre cojite si stress, nicidecum intre cojite si sampoane sau tratamente diverse (am aruncat la bani pe sampoane contra matretii sau seruri nu stiu de care sau masti nu mai stiu de care c-am ajuns tot la ulei de ricin sau ulei de masline). Acum , Slava Domnului, nu mai am .. poate de la sarcina, poate nu stiu.. oricum nu m-astept sa scap de ele vreodata.. 100%.





, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Eu folosesc Nizoral o data pe luna daca reapar pb cu cojile. Eu le fac de la stres, din pacate. Si e bun Nizoralul. Oricum nu tb folosit zilnic, in nici un caz. Da dependenta si e si scump.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Nizoralul mi se pare ca face parul ca funia de uscat, iar daca pun ceva conditioner degeaba il mai dau, ca reapar cojile.

Si eu am observat ca-s legate foarte mult de stres si de alimentatie.

Dupa experimente cu Nizoral, Blue Cap (pentru seboree) si diverse solutii empirice, acum vad ca ma inteleg foarte bine cu Head and Shoulders Menthol + Conditioner Sunsilk albastru.



Smilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

O solutie probata si foarte eficienta este
Se ia o ceapa mare si se scoate pielita aia subtire dintre randuri si se pune pe pielea capului umezita ianite.Se lasa 1/2 h dupa care se clateste si se aplica un sampon antimatreata Nizoral sau altul.(sau daca nu te deranjeaza ca parul sa fe moale cu ou)
Succesul este garanta dupa 2-3 spalari, si matreata nu reapare.



Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Iubika, pentru mine si sotul meu, ambii am avut pana de curand aceeasi problema, Selegel-ul si toate celelalte produse incercate au insemnat o caruta de bani aruncati. Insa luna asta a aparut in brosura Avon un tratament pentru scalp.Se numeste Oxygenating Scalp Treatment. L-am cumparat din disperare ca sa nu zic ca nu am incercat tot de pe piata si maaaaare surpriza am avut cand am descoperit ca numai dupa 2 utilizari consecutive(se aplica pe scalp dupa ce stergi bine parul cu prosopul si nu se clateste) nu amai avem nici umbra de cojita. Acum il folosesc o data pe saptamana. Il recomand din suflet.

Oana 17+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Amaya, mersi de pont! O sa`mi comand si eu!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

M`am spalat cu Kertyol de la Ducray. Deocamdata nu ma pot exprima, e muuuuult prea devreme, dar sper sa fie de bine

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adila spune:

Cu ulei de masline ai incercat? Cu 30 min inainte sa te speli pe cap te masezi cu ulei. Da rezultate foarte bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Adila

Cu ulei de masline ai incercat? Cu 30 min inainte sa te speli pe cap te masezi cu ulei. Da rezultate foarte bune.




Sper sa tin minte pt data viitoare

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Iubika

M`am spalat cu Kertyol de la Ducray. Deocamdata nu ma pot exprima, e muuuuult prea devreme, dar sper sa fie de bine

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!




Parul arata si se simta mai bine, dar coji la ceafa tot am. Prea devreme...?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput