35- Inceputul declinului?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

Binenteles, doar nu dau solutii din carti
Energia revine, unele boli se amelioreaza, altele se vindeca. De colita am scapat prin bioenergie. Durerile de cap s-au atenuat, insa eu sufar de o spondiloza cervicala ucigsa , de care nu se scapa decat la 2 m sub pamant

Ei, pb e ca de vreo 2 ori pe an ar trebui sedinte. Insa eu n-am mai fost de anul trecut. Acum sunt varza.....spondiloza, durerile de cap, si ar mai fi cateva esentiale....insa nu vreau sa plictisesc.
Dar colita am razbit-o


fluturasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

April, mercic. Mai spune-mi: cand te-ai dus la bioenergetician, aveai in mana un diagnostic, sau te-ai vaitat de una-alta? Ti-a cerut vreo analiza? A combinat cu ceva tratamentul? Ai crezut de la bun inceput in acest tip de terapie?

Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by vilma


Laura cu t, si daca te intineresc, dar tot ramai cu dureri, care e folosul? Nu vezi ca si la 27-28 tot asa e? Adica sa te intreb mai intai: cat de tanara vrei sa devii??? Andrei ce zice?


Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)



Pai aia e! Andrei nu stiu ce ar zice, dar sotu' probabil ar fi mai incantat!
Dar nu, eu am intrebat ce e cu injectiile alea, pentru ca acum am auzit prima oara de ele; nu ca mi-as dori sa le si fac!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Aveam eu o plasa plina cu radiografii, analize, diagnostice....dar nici nu m-a intrebat de ele, asa ca nu i le-am aratat.

M-a "diagnosticat" el printr-o simpla trecere a mainii in dreptul organelor interne principale si mi-a spus tot ce stiam de mult (fara ecograf, radiografii, palpari, etc) si multe altele "noi". Apoi a inceput tratamentul: 5 sedinte a cate cca 10 minute (o sedinta pe zi). La o luna inca o serie de 5 sedinte. Ei, de atunci a trecut un an si simt ca ma lasa coloana de tot, asa ca, daca o sa am timp (ca asta e, timpul bata-l vina, mai ales ca e in alt oras si tb sa-mi iau concediu) o sa mai fac.

Si in plus m-a costat mult mai putin decat toate umblaturile si intepaturile pe la clinicile vestite, unde nici n-am rezolvat nimic.

Plus, buna dispozitie care am avut-o cca 6 luni.....parca intinerisem cu 10 ani....ei, dar acum am revenit cu picioarele pe pamant (si cu cei 10 ani la loc....)

fluturasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Nu mai sunt interesata de injectii, o sa ma interesez de un bioenergetician.


Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Intru si eu in clubul vostru ca si eu am senzatia ca m-au cam lasat toate!
Nici nu stiu cu ce sa incep:
coloana (zona lombara ma doare dupa la 14 ani),
migrene si stari de nervi inainte de ciclu-nu mai vorbesc
balonari
kile in plus la greu, si lista nu s-ar mai termina nici pana diseara...
Sunt fruntasa la capitolul vaitat, ma mir cum ma mai suporta consortu' ca de mult timp nu ma mai suport nici eu!
De diete, sunt descurajata pana peste cap, ca le-am inceput pe toate cu o vointa de fier si cum am vazut ca a dat ceva rezultate am scapat intr-o prajitura, inghetata sau mai stiu eu ce.
In plus, asta primavara cand m-am tinut serios de Monti, nu am scazut sub 67 sub nici-o forma!
Am bagat si Xenical, am zis ca e mai bland decat regenonu care umbla la mansarda, degeaba, degeaba(partzuri, vanturi, toata ziua pe si nika la kg.
Bine ca ma tin pe la 68, asta e singura mea consolare.
Ca sa fie treaba garnisita bine, mai stau si acasa ca aici n-am voie sa lucrez si uite asa nu stiu ce-s aia colegi, prieteni, viata sociala, etc.
Da, no veni ea primavara mey..., nu m-oi intoarce eu acasa la ai mei si sa vezi atunci vitalitate, chef de viata...
Yupppiiii, abia astept!
Aku serios, revin cu niste link-uri de produse hormonale pe baza de plante, de intinerire dar diseara cand s-o intoarce sotioru''


Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Eu am fost la un moment dat la o dr. de asta cu bioenergie si chestii naturiste pe care o laudau toate prietenele ca te intinereste, ia durerea si stress-ul cu mana etc. Si mi-a prescris o reteta de zici ca era din Harry Potter. Acu nu mai stiu chiar toate ingredientele - oricum e personalizata da era ceva de genul intr-un litru de vin rosu de casa se pun la fiert o lingurita seminte de marar, rei de rostopasca, patru de salata, 5 de traista ciobanului, sase de leurda, tra la la, se lasa acoperit o ora, se stecoara, se mai da o data in clocot, se bea un pahar dimineata, trei la pranz etc. Pai daca as avea timp sa tot prepar la din astea cred ca as avea timp si de alte rasfaturi.
In alta ordine de idei, cu 5 ani in urma daca la serviciu imi uzupa careva functia sau mi se lua o emisiune faceam ca trenul cu urlete plans acasa si cel putin o saptamana de depresie crunta. Acum, daca nu ma atinge la bani, mi se cam falfaie. Mai bine sa nu ma stressez ca timpul le cam rezolva pe toate si roata se intoarce - astea sunt doua dintre zicalele favorite ale buncii mele, bine mersi femeie lucida si vioaie la 80 de ani.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Danitin, chiar seamana mama lu' Alba ca Zapada. Eu insa nu vreau sa intineresc, no way. Vreau doar sa ma simt bine in pielea mea, sa nu am dureri, sa functionez fara hopuri in orice viteza. Si imi place sa am treizecisi de ani, nu mai vreau sa fiu adolescenta. Chiar mi s-a parut foarte grea acea perioada.
Cat despre serviciu, sunt in axact acelasi stadiu. E totusi rau pe termen lung, cred....

Giulia, de ce nu e bine sa stai acasa? Adica imi imaginez ce nu mi-ar place mie sa fac daca as sta acasa (menajul...desigur), dar as vrea sa am de facut ceva din care sa iasa si bani, si sa fie si program flexibil. Si fara stres. Sa am numai colaboratori super destepti, care sa faca treaba foarte usoara, sa nu trebuiasca sa iau decizii greudeluat.
Cam fara sare si piper viata pe care mi-o doresc, totusi. Nu stiu daca chiar asta imi doresc.
Astazi am intrat in perioada rosie. Valuri de liniste ma cuprind si probabil ca "s-a spart buba".


Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Vilma, nu-mi e deloc bine sa stau acasa:((
Nu-mi place!
Ma plictisesc!
Mi s-a luat in fiecare sapt,mancae, menaj, spalat, curat, uffff

Vreau serviciul meu sau un altul , in care sa ma freshuiesc in fiecare dimineata, sa-mi beau cafeaua cu colegii , sa fac ce-mi place, sa-mi iau salariul meu ,sa mai rad cu fetele (eu-s foarte sociabila), sa ma bucur cu adevarat cand imi cumpar o bluza ca voi merge la serviciu cu ea, samd
Nu sunt nu-s ce carierista, dar vreau serviciul meu si crede-ma ca aceste mici amanunte imi dau (imi dadeau) o stare de implinire nemaipomenita!
Acasa ce sa fac, da-mi idei, plizzzzz!


Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Pana pe la 30, faceam misto de notiunea de PMS, credeam ca e folclor:)))
Ei, de cativa ani incoace( am 38) am toate simptomele: nervi, isterie, balonari, pofta de mancare, tot tacamu'...

V



“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput