35- Inceputul declinului?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Eu am 36 si nu sunt deloc de acor cu declinul. Sunt mai degraba partizanul teoriei cum ca sufletul dicteaza varsta. Pai simptomele astea cu cosuri, balonari si draci de nervi le am de cand ma stiu femeie. Singura problema e ca m-am cam ingrasat dar aici nu-i de vina varsta ci stilul de viata. In schimb sunt incantata cu nu am riduri, ca vopsitul ascunde firele albe, ca mai pot sa trag blugi pe mine fara sa arat ciudat... Mie mi se pare ca odata cu trecerea anilor m-am maturizat dar in sensul bun al cuvantului. Parca sunt mai linistita sufleteste, mai implinita, judec mai drept si incerc sa-mi pastrez echilibrul sufeltesc

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Refuz sa vorbesc inca despre menopauza (dar de ce nu, imi zice Jiminy, mama ta n-a intrat la 38? hiiish d'aici!)
Dana, stii cum ii vorba aia, cu pe afara e vopsit gardu', inauntru-i leopardu' (adica as prefera sa ma simt excelent, indiferent ce-ar insemna asta pentru silueta----beah, cred ca vorbesc prostii, nu cred nici eu ce zic.)

Cristina, daca nu vii cu mielu la mine, pentru botez, ai imbulinat-o (si nu vine de la bulion ) Cat despre anticonceptionale, le-as lua doar pentru efectele secundare, pentru ca am trompele legate. Am citit undeva ca mi-au legat niste energii vitale, asa o fi. Cred ca trebuie reevaluata chestia cu aia in parc care dau din maini, n-am vazut, dar imi inchipui. Totusi, as fi pioner la Galati. Mai bine ma fac agent de circulatie.

Babisa, trebuie sa fie ceva bun la varsta ta, poate faptul ca aceste stari ori trec ele mai repede, ori treci tu mai usor peste neplacerile provocate. Mie imi afecteaza viata de zi cu zi tot mai mult, astfel incat consider ca trebuie sa fac ceva. (Ce?-grea decizie!)

April, esti din club, dar prefer sa (ma) visez facand sport si relaxandu-ma in aer liber, ceea ce nu se va intampla in urmatorul deceniu, daca nu imi schimba si mie cineva programul asta aberant. Imi aduc aminte cat de tare ma plictiseam si cat de greu trecea timpul pe la varsta de 10-15 ani. Nu aveam nimic de facut ore intregi din zi. Era ingrozitor.


Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Danitin, acest mesaj ma descrie perfect in cealalta parte a perioadei (in primele 2 saptamani dupa ciclu).


Ce este ostepatia?
Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Eu fac 31 peste cateva zile, dar toate simptomele le am ...din plin !
Am incercat cu anticonceptionale, dar din pacate dupa ce am incercat cateva tipuri am renuntat pt ca imi disparuse CM-um.
Acum i-au Ginkgo Biloba (de vreo 3 luni) si parca mi-a disparut aceea stare de disconfort: s-au diminuat balonarile, au disparut starile de ameteala, ciclul s-a reglat...aaa si am si slabit binisor (cu ajutorul unei diete evident, dar mult mai usor decat alta data)
Am ramas cu programul infernal, dar pentru asta nu exista leac (cica ar trebui sa castig la Loto )

Am sa va urmaresc, poate gasesc si eu o solutie pentru durerile de spate si ....celelalte dureri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

vilmaaaa, vin cu mielu:)) Vezi ma ca e ceva cu energiile alea? numa ca eu nu am nici o trompa legata si cam tot asa e, oleaca mai putine dureri, dar sunt. Bei, eu tot citesc de ceva vreme la carti japaneze si vad de masaje, enerjii, relaxare, bai si zic: de ce nu? ce-o fi rau sa ma relaxez si io un sfert de ora?? Ca daca o avea efectul scontat sau nu, asta e altceva...


Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Ce e fetelor cu injectiile hormonale? La ce ajuta?
Te intineresc cumva? Zicea cineva mai sus de morcov tanar; eu as prefera!
Adevarul e ca si eu mai am stari de imi vine sa ! cateodata ma gandesc ca gata, s-a terminat viata mea; dar ma mai uit in jur si vad multe persoane de varsta a III-a, undeva pe la 70 de ani, care inca mai lucreaza sau presteaza diferite activitati, si imi spun: daca ei pot la acea varsta, de sa ma vait eu?
Si pun osu' la treaba!
sa fim sanatoase si fericite pana la adanci batraneti!

www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

Eu am 28 si am balonari, crampe, greata, dureri si intepaturi... Poate ca suntem doar... vii :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Adria, super! auzi, dar nu s-ar putea sa "omoram" cateva din placerile astea? Caci ma gandesc ca n-am fost toata viata pana acum moarta, si deodata, am inviat...aauu!

LauraFlo, Gingo Bilbao asta parca avea niste restrictii, dar nu mai stiu. Mi-a zis cineva ca nu poate lua oricine. Din pacate, nu mai tin minte despre ce era vorba, am retinut doar ca mie nu mi se potriveste.

Laura cu t, si daca te intineresc, dar tot ramai cu dureri, care e folosul? Nu vezi ca si la 27-28 tot asa e? Adica sa te intreb mai intai: cat de tanara vrei sa devii??? Andrei ce zice?

Cristina, numai de la 2 ore in sus de relaxare se pune, 15 minute nu fac decat sa te fraiereasca. Japonezii astia sunt dati naibii, cand se mai relaxeaza frate, ca ei sunt cu un secol inaintea noastra?

Nu suport injectiile, nici acupunctura, nu stiu unde sa ma duc sa-mi recapat energiile (poate trebuia sa ma "integrez" in spirala MISA), si nici n-am mancat nimic de dimineata, tot ca sa imi mai scada aerele din burta. Foamea ma face irascibila totusi, trebuie sa iau masuri.

Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by vilma

Nu suport injectiile, nici acupunctura, nu stiu unde sa ma duc sa-mi recapat energiile (poate trebuia sa ma "integrez" in spirala MISA), si nici n-am mancat nimic de dimineata, tot ca sa imi mai scada aerele din burta. Foamea ma face irascibila totusi, trebuie sa iau masuri.

Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)



la bioenergetician...si nu doare

fluturasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

April, imi vine greu sa cred, dar o sa incerc. Tu ai fost?

Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)

Mergi la inceput