Fetelor am nevoie de o opinie

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by pork

...Foarte interesant SM BV...dar ce sa zic...ideea e ca mai mult decat mi-o doresc pentru mine, as vrea sa fie fericita. Despartirea o pot suporta...trece in cateva saptamani, poate 2-3 luni...sa o stiu langa mine nefericita, peste asta nu as putea trece. ...e interesanta experienta ta, asa e viata, daca ati fost nedespartiti macar a murit fericit



...e de admirat ceea ce simti pt ea...despartirea de persona iubita ,golul pe care il lasa in urma si in interior, puterea de a merge mai departe , capacitatae de a infrunta problema si de a o depasi,depinde de fiecare in parte..
...si daca intr-o buna zi revine ex-ul si povestea se repeta?! daca nu e destul de puternica sau decisa sa zica NU..

Din punct de vedere egoist,ti-as spune sa te bucuri de fiecare moment cu ea,cum spunea un filozof,"traieste ziua de azi ca si cum ar fi ultima !",nu te mai chinui,si lasa lucrurile sa decurga de la sine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

...pt Bella Dona...Pai asta e motivul pentru care fata vrea sa fie singura. Ne-am oprit de vre-o 2 ori in timp ce faceam dragoste tocmai pt ca si-a amintit de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Iti mai zic si eu ca poate nu e clar pana acum. Cu cat insisti mai mult cu atat iti scazi sansele singur. Las-o sa-l boceasca pe exul pana ii iese pe urechi. Cand s-o convinge nu are decat sa iti spuna. Da nu insista acuma, chiar distanteza-te pentru ca esti doar un paratraznet pentru vina altuia.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

of of...acum incep sa sufar eu pt tine ca tu suferi ..., eu zic sa treci mai departe sant sigura ca ai sa gasesti pe altcineva care sa te iubeasca si sa te faca fericit, cineva care sa te merite, nu pierde timpul caci e pretios si bafta,

iar pt d-ra ..cand se va trezi si ii va trece atunci te va cauta, da cine stie cati ani de zile o sa-i ia sa-l uite pe exul....esti dipus sa astepti ...?

acum daca cineva te iubeste cu adevarat iti spun eu sigur ca nu conteaza ce relatie a avut in trecut sau ce mare iubire...e iutata, e trecut si gata...nu mai conteaza, conteaza prezentul si iuberea traita si impartasita asta e cea mai frumoasa

Nimic fara Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

VREA SA FIE SINGURA... ok, atunci lasa-o singura , nu-i mai raspunde la tel. si sms, , ea a zis ca tu nu ai cum sa o ajunti....deci lasa-o sa-si revina singura, da-i timp de 3 sau 6 luni sau stabileste cu ea cat timp vrea sa fie singura fara sa tineti leg. si ea sa decida ce vrea ...ori ex ori tu ... , dar pe urma sa fi sigur ca nu se mai gandeste le ex. si puteti fi fericiti impreuna, eu zic ca e o solutie,



Nimic fara Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Unele femei au o doza de masochism. De genul "Ma injura, ma bate, dar il iubesc si-l vreau inapoi".

Uit-o. Da-i "delete" pur si simplu. Gandeste-te cum ar fi fost sa se fi mutat la tine si dupa 2 luni sa i se mai faca dor de vreo palma si s-o taie la ex-ul. Desigur, am fost rautacioasa, dar cred ca ai nevoie de un dus rece.

Ai grija de tine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eu zic sa o lasi si pe ea sa te sune macar o data . Daca nu simte nevoia sa te auda macar degeaba mai incerci.
Si apoi sunt atatea fete frumoase pe forum ....si destepte (..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

eu zic sa ai rabdare cu ea, inca sufera dupa handicapat....

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Pork- eu inteleg ca o iubesti... desi e neplacut in anumite momente sa se opreasca pt ca si-a amintit de ex-ul... pai asa vrei sa traiesti??? Oricum, eu nu am spus sa o uiti si sa treci mai departe... incearca in continuare, dar nu purta "ochelari de cal" si nu te poticni de aceasta "reltie"... Priveste in jur si la alte femei ca nu se stie de unde sare iepurele (asra pt ca spuneai tu ca oricum esti singur... poate nici nu te mai intereseaza altcineva pt ca te gandesti numai la ea...) Ea nu prea pare sa-si doreasca o relatie cu tine, desi din pct meu de vedere e pacat, pt ca o dragoste cum descrii tu, daca intradevar asta si simti.... Mai rar de gasit! Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

...Nu stiu cat de rar de gasit e o situatie ca a mea, ma straduiam doar sa inteleg ceva, sa stiu daca mai are rost sa ma implic. Stiu ca mai sunt si alte femei, si sunt un tip care socializeaza iese prin cluburi si pe la berici. Dar nu e usor de gasit ceva care sa-mi placa si sa mai fie si singura...dupa 30 de ani cu atat mai putin. In general femeile de 25-30 de ani care sa-mi placa sunt bussy. Am mai incercat relatii de conjuntura..sa fiu si eu cu cineva...dar nu merge, daca nu te trezesti dimineata cu cine trebuie langa tine...nu prea are rost...desi compromisuri la un moment dat trebuie facute.
...Acum cu realtia asta...stiu ca cea mai buna idee este sa ma detasez cat pot (ceea ce nu e usor), detasarea mi-ar da rabdarea necesara pe care mi-o tot cere fata. Ori asta era si intrebarea mea...daca are rost.

Mergi la inceput