Fetelor am nevoie de o opinie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pork spune:

hm...interesante opinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

hm...nu chiar asa...eu am fost rezervat la inceput...dar pur si simplu a sarit pe mine...ea a venit cu toate initiativele...ca pe urma sa se rasuceasca cu 180 de grade. Cand mi-a zis ca vrea sa fie singura sau sa o las singura...nu am insistat nici o secunda sa mai stau...mi-am facut bocceluta si am plecat (atata am invatat di eu din alte experiente)...atata doar i-am cerut...o explicatie...sa inteleg de ce, mi-a dat o explicatie pe care ca barbat pot sa o inteleg doar partial.
Iar ideea ca as fi "manta de vreme rea"...hm nu m-am gandit la faza asta...dar nici fata nu e chiar adolescenta la 29 de ani.
Faza m-a pulversat e adevarat...dar nu sunt disperat si pe urma cred ca am pierdut o serie de ocazii si relatii potentaile din cauza unui orgoliu exagerat...sa pastrezi echilibrul oprim e o adevarata arta pe care unii o au inascuta in propria personalitate, altii trebuie sa o invete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ba n-o lasa de loc. Trimite-i semnale pe toate caile posibile, desigur, finute, dar sa stie ca te gandesti la ea. Punem pariu ca nu rezista?
Acu' ce-o sa te faci cu ea pe cap, daca are probleme, vezi tu...

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

O sa-mi permit sa-i spun opinia mea.Cand ii dai sms , sau o suni, o data e normal sa fie suparata, dar nu are aceiasi stare in fiecare secunda...Mai bine las-o sa-l uite ea pe celalalt...caci daca e sa fiti impreuna veti fi ,daca nu...Nu are rost tu sa suferi asa.O sa-ti dau un exemplu:fiica mea a vut un prieten(2 ani aproape), s-au despartit brusc deoarece el umbla si cu alte fete...ea a suferit mult.Un coleg de al fratelui ei o placea mult.A venit la noi cand a aflat ca ea s-a despartit de fostul...a facut tot ce i-a stat in putere sa-i intre in gratii, dar s-a intamplat pe invers ,inainte erau amici acum cand a tot insistat nu-l mai suporta de loc!trage singur concluzia...femeile sunt ciudate cateodata!
Multa bafta!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

... ce sa zic aveti dreptate...incerc sa o ignor si sa mi-o scot din minte. M-am simtit foarte prost saptamana trecuta printre altele si pentru ca m-am implicat prea tare. M-a contactat pe messenger cu cateva mesaje in ultimele doua zile, incerc insa sa nu le iau in serios stiind cat este de instabila in stari in decalratii. Sufera si ea saracutza si eu o inteleg, dar...asta e intr-o masura mai mica problema mea. E greu ca sa nu zic periculos sa intri intr-o realtie cu cineva care inca mai iubeste pe altul. Am aruncat o caldare de apa peste flacari...las totusi focul sa arda mocnit...va fi usor de stins sau de aprins de pe pozitia asta.
Multumesc din nou la toata lumea. Ma simt mult mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

graba strica treaba......
daca va fi sa fie ceva va fi.nu forta lucrurile pt ca apoi,cand dai timpul inapoi,sa-ti para rau de insistente si de timpul pierdut.
o relatie abuziva marcheaza destul de mult pe cineva si trebuie sa treaca timp pana se inchid ranile.
vorbiti in continuare,despre orice,dar nu de mutat impreuna,ea sa stie astfel ca poate respira linga tine,ca nu va fi un alt abuz...

stii inainte de toate cred ca fiecare dintre noi are nevoie mai intai de un prieten de nadejde langa cel cu care stam ....
iti doresc succes!

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artar spune:

Bravo, Guestus! Mi-ai placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

...apelez din nou la ajutorul vostru fetelor. La un moment dat am reusit sa ma detasez, ma simteam mai bine...intre timp ea m-a sunat si m-a invitt la ea la parinti, am petrecut vre-o 2 zile frumoase...pe umra cand sa ne despartim in gara si sa-i propun o intalnire in urmatoarea saptamana...povestea s-a reluat..."trebuie sa fiu singura"...sufera cumplit dupa exul ei...i-am spus ca vreau sa o ajut si mi-a dat un raspuns care m-a durut foarte tare "nu cred ca poti...doar eu singura pot sa fac ceva"...vorbim aproape zilnic la telefon si pe mess...uneori ne facem planuri, dar ea isi schimba ideile si starea de la o ora la alta...Nu stiu ce sa ma mai fac...mi-au trebuit ani de zile ca sa o gasesc, stiu ca daca e sa fie ceva va trebui sa am multa rabdare, Vreau si eu un sfat...o opinie in plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Eu zic asa, daca fata ti-a cazut cu tronc de demult, atunci lupta pentru ea, scoate-o din depresia in care este, dar in acelasi timp n-o sufoca prea tare, da-i ceva timp sa-si vindece ranile.
Unii oamnei au nevoie de acest timp de vindecare si privesc cu nesiguranta si anxietate viitorul.
Zici ca te-a cautat si i-ai cunoscut si parintii, pai eu zic ca nu-i esti deloc indiferent, ba mult mai mult decat atat, dar, inca o data da-i timp, nu forta nimic macar pentru moment.
Acum tu esti implicat direct, vei vedea incotro se indreapta relatia voastra, daca merge sau nu si daca peste cateva luni bune e tot in stadiul asta, eu zic s-o lasi mai moale ca nu va merge...
Dar pana atunci multa rabdare si perseverenta!

Si acum off-topik, ma roade curiozitatea sa te intreb de ce naiba ti-ai ales tu, tocmai nicku' asta????




Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Asigura-te de sentimentele ei...nu poti iubi tu pt amandoi.Nu vreau sa fiu cinica,dar cred ca se foloseste de tine,esti bun pt ca te are la indemina.Lasa-i clar care sint sentimentele si intentiile tale,si in acelasi timp arata-i ca se poate baza pe tine,ca esti linga ea,daca ea vrea .... si las-o sa se decida.
Daca va fi sa fiti impreuna asta numai timpul o stie.. Merita sa lupti atunci cind ai certitudinea reciprocitatii,nu atunci cind imparti numai tu anumite sentimente.

Mergi la inceput