Fetelor am nevoie de o opinie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Probabil si ea a incercat sa reinnoade relatia cu tine... sa uite de celalalt - si n-a mers.
N-ai cum sa o influentezi, e "bucataria proprie".

Sfatul meu ar fi sa iti vezi de viata ta - si, da, sa ii mai trimiti mesaje "din politete" cind si cind, sa stie ca esti acolo pentru ea. Cit timp esti.


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

parerea mea e sa o lasi si sa continui viata. nu cred ca vrea ceva cu tine. reanoirea relatiei a fost dintr=un impuls pe care ulterior probabil ca l-a regretat. am facut si eu asa cu un barbat care ma iubeste...cand ma simteam singura si ma dezamageau altii...ma arucam in bratele lui si ii spuneam ca il iubesc..pt ca asta simteam la momentul respectiv sau asta credeam ca simt...a doua zi...ma gandeam..'eu ce caut aici' nu pot sa fiu fericita cu el...si plecam....

nu o sa se intoarca....pt ca dragostea si pasiunea vin impreuna..si pleaca impreuna...dak a putut sa se desparta de tine asa...ca ii trebuie un timp de gandire, inseamna ca pt ea relatia voasta nu inseamna mare lucru. sper ca nu am fost rea...dar incer sa fiu sincera si sa spun cum gandesc...cauta mai departe...si eventual la tine in oras...o relatie de la distanta implica prea multe probleme de care nu cred ca ai nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Parerea mea este sa o ignori complet si nu cumva sa faci prostia sa ii scrii scrisori de despartire!!!

Ignor-o un timp si vezi ce reactie are.

Parerea mea sincera e ca este putin probabil sa iasa ceva din relatia asta si dc ar fi sa iasa, e nevoie de extrem de multa rabdare din partea ta.

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

Multumesc la toata lumea pentru raspunsuri. Exact asta am facut...am vorbit pe messenger intreband-o ce vrea sa fac...si mi-a zis ...nu stiu...da-mi un pic de timp...
Relatia cu ex-ul nu cred ca mai e valabila chiar ea mi-a sopus ca e gata...altminteri fata mi-ar fi spus...ce e valabil e faptul ca sufera o suferinta care parca vine in valuri...cateva zile e OK dupa care parca o loveste trenul. Ultima ora imi propunea scenarii de a ne muta impreuna era tandra si dragura...cateva ore mai tarziu mi-a spus ca ma roaga sa o las singura...nu avea ce sa se intmple in intervalul respectiv cu ex-ul. Mi-am framantat creerii destul. Am intrebat-o si i-a spus sa-mi explice...mi-a spus doar ca... la fete e mai complicat...o fi...femeile au stari...simt etc
Evident am sa-mi vad mai departe de viata...am sa depasesc, cu o parere de rau insa...mi-au trebuit ani sa gasesc asa ceva. Dar The show most go one...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

Totul a fost spontan...frumos, eram fericit, ne-am facut chiar planuri de a ne muta si ramane impreuna...

Ati pus ceva in practica din planurile pe care le-ati facut? Un pas macar? Sau a ramas totul la stadiul de vis... Cred ca daca vrei sa fiti impreuna trebuie sa incepeti sa faceti ceva - cautat apartament, de lucru... chestii din astea. Visele sunt frumoase, dar... seara in pat nu prea tin de cald.
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

..totul a durat cateva saptamani, in care am facut destule...urma sa fac pasul...cand a intervenit..."lasa-ma un timp singura...trebuie sa mi-l scot din cap si inimca ca sa ma pot gandi doar la noi"...in fine...
Din tot ce am citit pana acum retin urmatoarele:
1. Sa-mi vad mai departe de viata si sa uit (ceea ce incerc sa fac)
2. Sa dau fetei un timp sa-si revina (timp in care cu exceptia unor mici mesaje de politete sa o ignor total)
3. Sa ma feresc a-i scrie scrisori de despartire...daca e sa se termine...sa se termine...mi-a placut ideea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

pork...daca citesti mai jos o sa vezi ca "femeile prefera uritii"
esti urit sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

ai sintetizat f bine.

vezi k mesajele alea de politete sa nu fie nici prea dese ( o sufoci, pari disperat si mai ales nu devii cu nimic o provocare pentru ea ) si nici prea rare (pare ca efectiv ai uitat-o).

si noi femeile simtim nevoia ca barbatul care ne curteaza sa o faca nu din disperarea ca nu are iubita, sau ca nu mai gaseste pe alta mai buna, ci din atractie, deci este f bine, sa primim din cand in cand un mic mister si raceala din partea lui...asta ne incita si ne ambitioneaza oarecum.

tu pari disperat si asta e fff prost. trebuie sa pari f tonic, sigur pe tine si in nici un caz chiar asa mort dupa ea, la extrem. sigur, trebuie sa fii galant si politicos, dar nu disperat.

si NU o mai tot intreba pe EA ce e cu voi, ce se va intampla? ce, esti catel cu stapan?
dragule, arata-i ca pentru relatia asta SI TU poti hotari la un mom dat ca nu mai a chef de fiztele ei, ca si TU poti avea nevoie de timp de gandire...daca o lasi DOAR PE EA sa hotarasca pentru voi, te arati lipsit de vana si de personalitate si disperat....ca atare, numa bun de tinut de manta de vreme rea.

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

Ce pas trebuia sa mai faci? Ea stia de el? Mi se pare ca doar tu ai facut ceva sau ti-ai propus sa faci ceva pentru relatia voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

hm...interesante opinii

Mergi la inceput