am inceput tratament cu regenon

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adauca spune:

ce s-a mai intamplat de nu ne-ai mai scris?pana la urma cat ai dat jos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pff spune:

buna.
am si eu o intrebare. regenon poate fi cumparat direct de la farmacie sau trebuie sa ti`l prescrie un doctor? si cam cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Kjmami,,vad ca ai sters-o miseleste :))
Am luat si voi mai lua regenon, cu conditia sa nu depasesc niciodata 2 pastile pe zi si ora 15. In prima parte a curei, iau mereu 2/ zi, una dimineata , alta la pranz. Apoi, reduc la o pastila dimineata. La mine rezultatele au fost vizibile (bine, invidiosii n-au vazut!;) ) si daca as fi facut si ceva sport ar fi fost super ok.
Am zis de invidiosi, pentru ca mi s-a spus ca cele 30 kg pe care le-am dat jos dupa nastere, in decurs de 1 an, au fost alea cu copil, placenta ....
Si n-am nascut un pui de elefant, va jur

Spor la slabit tuturor!

_
adar si MAIA (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Kjmami, am slabit din ianuarie pina acum 10 kg.
Nu cred in pastile,in cure minune de slabit si alte "nebunii".
Mi-am schimbat stilul de a minca .
Cred ca asta e cea mai buna si eficienta solutie. Si sanatoasa.
Sa maninci sanatos si proportionat.
Asa cum am mai zis, cind mult timp ai consumat 3000calorii zilnic ,nu poti cere corpului brusc sa scada la 1000calorii sau mai putin.
Trebuie sa o iei pas cu pas.
Sa scoti alimentele nesanatoase.
Sa reduci portiile de mincare.
Si vei vedea ca nu va mai trebui sa dai bani grei pe pastile-minune.

Dar asta e numai pårerea mea.

Bafta


Ile si Vivian (07.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns obreja spune:

de patru zile si eu iau regenon si vreau sa va zic ca ma simt plina de energie ba mai mult ma trezesc inainte sa imi sune tel.eu care dormeam pe putin 10 ore sper sa dea randament pt ca vreau sa slabesc vreo zece kg oricum cunoscandu-i riscurile nu voi lua mai mult de o luna indiferent de rezultat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Buna,fetelor!Sper sa mai gasesc pe cineva pe aici...Am inceput si eu azi tratamentul cu reductil 15 mg. La o inaltime de 1,60m am o greutate de 85kg.Enorm!Sper din suflet sa dea rezultate!Luni plec o saptamana din Bucuresti(la mare),dar voi reveni pe forum si sper din suflet ca va fii bine!va pup pe toate,si succes la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesssia spune:

MAJARNA sunt de acord cu tine!
asa am dat eu jos 30 si de kg. problem este ca pe urma...am fost super incantata si.....am inceput sa pap si altele. bine...de vreo luna...nu am bani mai deloc si....nu-mi permit sa aleg ce sa pap. asta e!!!!

dupa ce iau banii, ma apuc iar sa beau apa si....eu merg acum in principal pe ceai verde antiadipos, din acela chinezesc!

merge....de minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Am incercat si eu cu ceai chinezesc,dar este laxativ...mergem la serviciu,nu se poate!Si-n plus,ala scoate apa din tine,nu grasimile!eSte a doua zi de tratament cu reductil,si vad ca nu mi-e foame! Azi- noapte am fost foarte agitata,am dormit f putin.Intr-adevar,da insomnii!Am mancat ultima masa(au fost doar doua)in jurul orei 16,si cam peste o ora am mai mancat un mar.Ma rog si sper din suflet sa dea rezultate..Maine dimineata plec;voi reveni in Bucuresti lunea viitoare,pe 20 august.Sper sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi,sunt chiar disperata,am luat ff mult in greutate dupa nastere,asta mic are deja 7 ani si eu tot n-am putut sa-mi revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emyly_ros3 spune:

buna...am si eu niste nedumeriri...am 18 ani,1.68m si 80 kg si astazi am luat prima pastila de Regenon...eu iau de obicei una pe zi, dimineata...am uitat sa precizez k vreau sa slabesc cam 20 kg...e de ajuns una pe zi?am vazut ca pe prospect scrie ca se ia una pe zi, dar am mai auzit ca se pot lua si mai multe...slabesti mai repede daca iei 2 pe zi?eu le-am luat de la o asistenta care a luat si ea si a slabit vreo 10 kg, tot cu una pe zi...ce sa fac?vreau sa slabesc cat mai repede, dar sa nu imi pun sanatatea in pericol...am auzit k au contraindicatii, dar daca esti o persoana sanatoasa, nu ar trebui sa ai probleme..pe mine chiar m-a ajutat azi sa nu dorm la ore..:D...:))si am avut o energie in mine, nu mi-a stat gura deloc(am avut inspectie la franceza si am luat 10..:D..k mi-a mers gura)...astept un raspuns...pleeeaaaseee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babypusha spune:

am 20 de ani! ma gandesc ca majoritatea dintre voi sunteti femei mai invarsta sau cu copii! NU LUATI REGENON! nu merita:) mie inca nu-mi vine sa cred cat de usor se pot falsifica retetele si cu cata nonsalanta sunt date aceste medicamente! contin amfetamina! un drog foarte periculos! le-am luat prima oara din prostie pentru club se iau cate 10 sau 15 dupa care mai iei cate 5 cand simti nevoia! nu am dormit zile in sir! deprimarile sunt groaznice si de aceea iei dinnou! intradevar slabesti... si eu am slabit desi nu aveam nevoie... dar pe langa slabire puneti doctorul sa va scrie asa: depresie, acnee, insomnii si probleme foarte mari cu alimentatia! mai grav e ca odata ce renuntati daca terminati tratamentul exista doua posibilitati ori slabiti in continuare ori va ingrasati!!! decizia va apartine! succes:)

Mergi la inceput