Cum sa-mi "trezesc" sotul?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinaczm spune:

Eu am fost in situatia ta vreo 6 ani de zile. Aveam "afaceri" dar eram asa de plini de datorii peste tot ca imi era rusine sa scot fata in lume. Amandoi traiam din asa zisa afacere asta era un motiv in plus sa ne certam constant. Eu iti dau un sfat simplu. Sa stii ca la mine a functionat de minune. Incheie orice afacere, sotul tau se poate angaja cum a facut si al meu, si eu am un baietel de 1 an si 3 luni si pe langa indemnizatia pe care o primesc, mai fac una alta daca te intereseaza sa mai faci un ban in plus iti dau un pon, trimite-mi doar un email, si nu iti va pare rau. Nu stiu daca coincidenta sau nu si pentru noi un club de internet a fost inceputul sfarsitului. Dupa aceea am incercat si altceva dar nu a mers....Adevarul e ca nu mai merge, multa lume are deja internet acasa... etc. Relatia noastra decand am incheiat orice "afacere" s-a imbunatatit foarte mult. Suntem mult mai calmi avem putin timp si pentru noi, responsabilitatile nu mai sunt atat de mari, e mult mult mai bine... Hotararea e a ta dar la noi schimbarea a fost in bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micalondra spune:

Am avut un examen apoi nu a mers netul acasa cateva zile. Deocamdata am acceptat oferta ce am primit-o de la o firma si am hotarat sa nu ma mai implic deloc in afacerea cu internetul. Sper sa ne fie mai bine asa daca nu ne mai ciocnim si cu probleme legate de servici. Multumesc tuturor de sugestii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaczm spune:

Sunt convinsa ca va fi mult mai bine dca nu va veti mai ciocni zilnic la firma. Dar parerea mea fii desteapta si banii pe care ii castigi nu ii da lui pentru afacere ca atunci nu castigi nimic numai oboseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Eu n-am inteles faza cu "una din putinele sali unde intra fete".
Mie nu mi s-a intamplat sa intru in vreo sala si sa nu ma primeasca. Plus ca erau cam tot atatea fete cat si baieti. Bine ca eu am fost la sali de net in Oradea si Cluj, ca in Bucuresti am si la serviciu si acasa net. Dar e prima data cand aud chestia asta.

Off topic: Am si eu o intrebare..cum faci sa citezi pe cineva? Sa copiezi cum ar veni mesaje sau fragmente din mesajul cuiva?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

off topic - pentru lili: la inceputul fiecarui mesaj - acolo unde scrie: "Posted" sau "trimis la" e un butonel (ultimul din listuta) care arata o coala de hartie si-o sagetica mica intoarsa pe care apesi (daca ti mouse-ul deasupra lui o perioada mai lunga de timp fara sa apesi vei vedea ca scrie "replay with quote").
Sau scri [.quote] (dar fara punct-ul din fata) dai copy-paste la mesajul respectiv si apoi inchei cu [/quote].

on topic - micalondra, succes cu noul job!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput