HVB Tiriac Bank

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Am patit si eu o problema cu Tiriac. Eu am card la ei de la firma. Luna trecuta surpriza mare cind constat ca nu mai am baniii pe care stiam ca ii am pe card. Cind am sunat la banca tipa de la telefon imi spune cind si ce aa scos si sustinea ca asta e situatia desi eu ii ziceam ca nu am scos nici un ban in data aceea. Dupa alte n telefoane si dupa ce am gasit o persoana mai draguta descopar ca imi calculasera sumele de doua ori, deci banii erau ca si pierduti. Am facut o cerere de refuz la plata si acum astept sa se rezolve problema, dars e pare ca dureaza o luna!!! Fuziunea cu HVB a creat numai probleme, daca nu era de la serviciu cardul renuntam la el demult.

Ioana - de 3 x mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

eu sunt din Constanta si am avut probleme cu VOLSBANK-UL de pe Stefan cel Mare.Ma duc cu card Visa sa scot $$ de la Atm ,,,, am incercat de 3 ori,,,de fiecare data spunea"operatia in curs de tranzactie" stateam minute bune si la sfarsit spunea ca nu se poate efectua tranzactia.Dupa 3 incercari merg la BRD casa de cultura ,,,, acolo ghici? aveam cativa $ pe el.Imi furasera cei 100 si ceva de dolari pe care ii mai aveam pe card.Am sunat la reprezentanta Visa din Romania si nu mi-au dat nici un raspuns clar.Eram nervoasa pt faptul ca m-au furat!!!! daca era o suma mare ii strangeam de gat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiysl82 spune:

heiiii... nu mi vine sa cred ce am putut sa citesc. niste prieteni mi au trimis link ul tocmai pt ca stiau ca s clienta HVB de mai bine de 2 ani.
Draga Lorenza... se cunoaste ca este trasa de par relatarea ta despre prietena care vroia sa faca greva foamei. Sa fim seriosi!!
Sincer, atat eu cat si prieteni de ai mei colaboram de ani de zile cu HVB ul si nu am avut niciodata probleme atat de grave. Ah, ca nu in toate atm urile sunt lei noi, sau ca mai exista probleme cu pos-urile sau cardurile... dragii mei problemele acestea le intalnesc si la alte banci: vezi finans - unde primesc extrasul cu vre o 10 zile intarziere de la data scadenta, la bcr - unde ma chinui sa mi inchid doua conturi de mai bine de 3 luni si nu mi ia nimeni cererea in considerare, am noroc ca s fara comisioane.

De la HVB nu mi au disparut niciodata bani, am fost anuntata intotdeauna de modificari, dobanzi sau ore limita (cot uri cum le spun ei).
Daca vreti comisioane le cereti pur si simplu in sucursala si vi se dau, (sau pe internet ca s publicate si acolo) la fel si in cazul extraselor de cont.
Rpt, eu nu am avut nici o problema. Recunosc, dupa ce am citit toate aceste discutii am fost pusa pe ganduri si eu, si poate ca o sa fiu mult mai atenta de acum inainte, insa haideti sa nu sarim calul!!

O noapte plina de curcubeeee!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Hai sa va mai spun una,intamplata chiar ieri....Cum va povesteam,cred,si eu si barbatul meu am facut cate un credit personal,in conditiile in care el a facut unul acum cateva luni in urma,apoi eu acum doua saptamani si cu banii luati de mine am achitat cereditul lui si apoi el a facut altul,pentru o suma mai mare,in euro.Creditul meu tot in euro este.
La socotelile noastre....eu am primit creditul pe care l-am cerut,insa cu creditul barbatului meu nu a mai fost asa.Cand a discutat de credit ii dadeau maxim 20 mii euro.Cand a inceput intocmirea dosarului i-au spus ca a crescut dobanda,de la 7,5% la 9% si ca nu se mai poate sa ii acorde cei 20 mii euro,ci doar 19500 euro.Bun!A intocmit dosarul,a fost trimis la aprobare....Noi intre timp ne-am facut niste planuri si socoteli,am dat un avans sa cumparam ceva....si....stupize-stupize!...ieri il suna pe barbate-miu si il anunta ca s-a aprobat creditul,dar pentru suma de 19050 euro...Al meu a luat foc!A intrebat de ce asa bataie de joc...I s-a raspuns ca din cauza faptului ca de ieri pana azi a crescut euro cu 100 lei...s-a micsorat si creditul...A spus ca nu e corect,ca i s-a spus un credit initial,ca au fost facute niste planuri si socoteli....Sanchi!I s-a raspuns sec si i s-a inchis gura.Azi trebuie sa mearga sa intocmeasca contractul,sa semneze si are de gand sa se tiganeasca ...Cred c-o face degeaba.Asa ca am anulat treaba cu avansul si acum asteptam sa recuperam si banutii aia...
Iaca cum se adevereste treaba cu "socoteala din casa,nu se potriveste cu cea din targ".
Asa ca uite ca avem si noi prima nemultumire legata de HVBTiriac...Daca faptul ca am fost chemati de doua ori la ofiterul de credit la o anumita ora si am asteptat pe putin 40 de minute de fiecare data....am trecut cu vederea,ca deh! nimeni nu-i perfect...chestia asta cu una iti spun si alta fac...m-a cam scos din ale mele...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Oare de aia primesc de o saptamana telefoane de la HVBTiriac pt.a-mi oferi un credit "avantajos"?

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput