Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata!
Brenda, multa sanatate! Sper sa-ti fi trecut pacatoasa de indigestie. In ceea ce priveste colegele, lasa-le in plata lor, daca le bagi in seama o sa creada ca-s importante.

Ioana, se inchide tot? Ce bucurie o fi pe copii.

Cati, cam lapidara... Povesteste si tu mai mult .

Eu sunt la micul dejun acum, mai stau un pic si m-apuc de treaba.
Sa aveti o zi buna!

Casoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, sper ca esti o.k.!
Ioana, cu adica toate scolile si gradinitele????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Multumim multumim pt urari.

Azi am fost la dr ginecolog (k simbata am fost doar la eco si nu e acelasi dr)....si mi-a dat tratament, antibiotice bineinteles...yukkk. Ce nu imi place sa inghit pastile mari! In rest, dracul cica nu e asa negru pe cit pare. M-am linistit...nu ca as fi fost nelinistita k in ultima vreme, sint f optimista si fara griji.

Ma duc sa imi bat piureul ...pup mult,

Brenda, felicitari si din partea mea, pt Diana. Vine el si locul 1!

18+


Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

OOOps Brenda, am uitat sa va felicit pentru locul 11!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna,fetele!
Multumesc pt.felicitari.....iaca m-am reparat si am facut si o prostioara acum,pe seara,da' daca am poftit.....am gustat niste cartofi prajiti cu mujdei si cu smantana,sper sa nu ma apuce iar
Maine ma duc la nutritionista....s.a vedem ce-mi spune.....taaaaare-s curioasa.....
La serviciu.....toate la fel,dar intru in faza aia de "nesimtire" si incep sa actionez cu tact....
Vorbim maine.pup pe toata lumea!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

O mica nota, ca sa subscriu la ce a zis Brenda... Mmmmmmmmmmmmmm...ce buni sint cartofii prajiti cu mujdei! De fapt, de cind cu bebitza, as minca usturoi sub orice forma, numai k nu o fac decit rar, k il omor pe "gagic". In orice caz, buuunnnaaaa alegere!

pupik
18+

Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza......
Mi-am pusa ceasul sa sune pe la 6,ca sa stau sa-mi beau cafeaua in liniste si sa plec pe la 8....voiam sa fiu prima la dr.ca sa nu mai stau sa astept....dar n-am reusit sa ma trezesc.
Marce.....buni,nu? Si caloriile ce ziceau?.....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza tuturor,
se pare k e o dimineata frumoasa! Nici eu nu mai suport frigul si ploaia iar iarna nici atit! Cind eram mica ma bucuram de zapada dar acum... nu mai stiu unde sa ma ascund cind vine frigul...desi parca de Craciun ma bucur cind avem zapada afara. Dar...atit! Zapada e buna la munte. As vrea sa ninga preferential, dak se poate.

Brenda, succes la dr. Sa ne zici ce ai facut. Intri azi pe mess?

Cum stati cu timpul in we asta? Iesim undeva ...sa ne revansam pt sapt cind nu ne-am vazut? Poate dak nu in parc, putem merge la Mall, la un film sa o cofi sau doar sa cascam gura. (asta dak nu e asa frumos afara).

Ahhhh...si Brendina mea, sa iti mai zic ceva. Eu am un principiu: dak tin regim, pai il tin! si nimic nu ma mai intereseaza....dar dak nu tin, atunci nu ma stresez de cite calorii are una si alta, pt k in felul asta mi se umbreste placerea mereu, si nu imi place!
E adevarat, k si eu ma mai pling de vai cit de grasa sint sau cit maninc, dar ...doar ma alint in general...pt k dak cu adevarat m-ar deranja, as face ceva, as intra la regim crunt. (acum nu vorbesc de perioada asta, cind sint gravida, k doar nu o sa ii fac rau bebitzei mele).
Inca ceva... nu incerca sa tii regim inainte de menstruatie, k degeaba. Cel mai bine e dupa, in urmatoarele 2 sapt, in general, pina in ovulatie. Dak o sa tii regim dupa ovu si o sa te cintaresti zilnic, ai sa vezi k nu dai nimic inapoi, ba kiar poti sa pui, si asta o sa te enerveze dar e normal, pt k atunci asimilezi si mai retii si apa. Iar dupa menstruatie, nu mai ai nici pofta de mincare asa mare. Ia sa incerci, sa imi zici...

Gata...puuuup pe toate fetele,
18+

Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am avut o dimineata agitata... m-am trezit cam tarziu, am calcat cateva lucruri (de cate ori am zis ca le calc de seara si tot degeaba), am pregatit mancarea fetei, am dat de mancare matei, i-am curatat castroanele, litiera, m-am imbracat cu ochii pe ea ca sare la picioare si-mi rupe ciorapii... se facuse deja tarziu si-am chemat un taxi, chiar daca fac 15 minute pana la serviciu.
Acum beau un ceai de tei si va citesc.

Va pup pe toate!

PS: Buni cartofii cu usturoi! Un rasfat din asta merge din cand in cand.

Casoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Gabi, in Bucuresti, am gresit eu... Cel putin, la Cata asa e pus afis la cresa.:)
In sfarsit a trecut iarna si a venit toamna.:))
Iar eu sunt la capitolul mi-e leneeeeeee.:D:D Nu am chef de nimic, as dormi, dar nu pot.:D


Mergi la inceput