Un centru nou de fertilizare -Sibiu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Ani,Moniland ,multumesc frumos pt raspuns...oare daca nu mi-au introdus blastocist,in cite zile ar trebui sa se prinda embrionii?eu intru in a-6-a zi dupa ET...si cind se simt simptomele?scuze ca va intreb atitea,dar simt ca fierb...

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Imi pare rau dar nu stiu sa-ti raspund.Mai bine pune intrebarea asta la subiectul FIV.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

ali iti multumesc si eu pentru informatii. Cu adevarat interesante. Merita cercetata varianta. Imi suna bine si Sibiu pentru ca e aproape de Brasov si as putea sta la mama. Daca fac ET si cu blastocit inseamna ca sunt tari si au medii bune. Ei daca nu oi reusi nici la Giulesti, urmatoarea destinatie va fi Sibiul! o sa sun si eu sa vad daca obtin ceva informatii suplimentare. Vreo pagina web nu or fi avand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Promisesem acum ceva timp ca va dau niste informatii despre acest centru de fertilizare. Lachi m-a ajutat cu intrebari. Iata raspunsurile:

1. FIV costa 1960euro fara investigatii si medicatie (pret global care include si cultura de blastocist)
2. FIV+ICSI costa 2150euro fara investigatii si medicatie (pret global care include si cultura de blastocist)
3. Embriotransferul se face in 2, 3, 5 zile de la punctie in functie de numarul si calitatea embrionilor
4. Pentru inhibare se folosesc contraceptive orale sau Diphereline
5. Stimularea se face fie cu HMG, fie cu FSH recombinant +/-
orgalutron-antagonist in functie de tipul de prolactina (1mg subcutanat)
6. Schemele de tratament se stabilesc in functie de tipul de patologie
7. Fertilizarile se fac "pe loturi"
8. AH nu creste rata de fertilitate si succes, se face daca este nevoie
9. Se lucreaza cu embriologi din Austria, prof. dr. Strohmer (ginecolog)
care efectueaza punctia, prelevarea de ovocite si embriotransferul
10. Transferul se poate face in faza de blastocist

Sper sa va fie de folos informatiile.
toate FIV-oasele!


Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Adela, Ali, Andrada ne-ati dat informatii interesante. Multumim mult.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Buna dimineata!
Este imbucurator ca se face si la noi in Romania transfer de blastocyst. As avea si eu cateva intrebari. Aceasta clinica particulara este in cadrul unui spital? Am putea aranja cu medicul ginecolog de acolo care ne urmareste evolutia pe perioada tratamentului sa stam internate in spital? Cati embrioni in faza de blastocyst se pot transfera?

multumesc anticipat!
va sarut!

Le doresc mult noroc fetelor care isi incearca sansa in acesta clinica!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Multumim Ali si Andrada.P! Informatii foarte utile si la obiect! si de ce nu, incurajatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Este clinica privata si nu e in cadrul unui spital.Trebuie sa platesti daca stai internata,cred.Dar cel mai bine suna acolo si intreaba.Tel direct de la fertilizare e 0269-224482.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:


Mi-am facut o programare pentru 6 noiembrie la dr. Chicea. A mai fost cineva pe acolo in ultima vreme? Mai aveti informatii noi?


Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ce pot sa-ti spun este ca inseminarea costa 960 Lei noi.
Si am auzit ca au o camera speciala( pt recoltat sperma) pentru baietii nostri cu filme pt stimulare...Pe mine m-a impresionat cand am auzit chestia asta.

ali

Mergi la inceput