Pastile de slabit

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Pastila de slabit de ultima ora apare in Westul Europei in septembrie

http://www.drugdevelopment-technology.com/projects/rimonabant/

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Eu am luat acum mai multi ani Regenon. Au multe contraindicatii, dar efectul s-a vazut aproape imediat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am luat eu Lipostop si a fost foarte bine dupa ele.Dupa 3-4 zile de tratament m-a surprins ca stateam in fata unei ciocolate si nu aveam pofta de ea.Taie pofta de duciuri si nici nu mai mananci foarte mult.Asta cu conditia sa te hidratezi corespunzator.

Am luat si Heritage dar imi dadeau palpitatii.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Eu am luat xenical cu rezultate foarte bune. Nu mai iau de ceva vreme, pentru ca ne straduim sa raman insarcinata. Are destul de multe contraindicatii, asa ca - atentie! Cel mai bine este sa fie luat cu recomandarea unui medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miris_ spune:

Eu am slabit cu e-lite de la heritage, 7 kg in 2 luni. nu am mai avut deloc pofta de dulciuri, iar de mancat am mancat ca de obicei, adica cu grija. acum sunt in pauza de 2 saptamani si o sa o iau de la capat pt alte 2 luni.

Cristina si Mihnea Stefan

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Miris, eu iau e-lite de la heritage de 2 sapt; sa zicem, cu indulgenta, ca am slabit 1kg!
Si nu-mi taie pofta de dulce: sapt asta am mincat in 2 dimineti cite 2 patratele de ciocolata...
daca nu ti-e cu suparare, spune-mi un meniu al tau /zi. Eu consider ca maninc putin, dar poate obiceiul prost ca masa principala e tot seara, la 20.30, sa dauneze asa mult???(fara piine); Cind maninc piine o fac dimineata 2-3 felii de "Piine dieta".
Sau virsta? eu am 36!
sau hipotiroidia???
nu mai am nici o speranta ca pot slabi!
Tu cite pastile iei pe zi? Eu 3 incercind sa ajung si la cei 2l/apa indicati!
Un ex de meniu la mine in ultimile 2 saptamini:
dimineata:
cafea cu piine si brinza dulce
sau cafea cu citiva biscuiti
in cursul zilei:
fructe sau legume(1 greph sau castraveti sau 2-3 piersici mai mari sau pepene )
seara (20.30):
saramura de peste cu mamaliga
sau
brinza dulce cu mamaliga
sau
orez cu legume
sau
salata de rosii(ulei de masline) cu brinza---fara piine!


Unde gresesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Madalina,incearca sa mergi doar pe fructe,legume, lactate si peste.Vei slabi,ai incredere in ceea ce iti spun,lasa piinea,orezul,cartofii,biscuitii de oparte pina slabesti,acestea poti sa le introduci in perioada de mentinere.Ai rabdare cu tine daca stagnezi,vor merge kg. dupa un timp daca nu te abati de la reguli.Si nu uita,2 litrii de apa neaparat.Eu asa am slabit.

PS: AI RABDARE CU TINE SI SUCCES

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

A,si nu ar strica sa faci un pic de miscare,eu de ex. cind nu ajung la sala am acasa un stepper lateral de care sint extrem de multumita.

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Daca vei minca doar ceea ce ti-am spus poti sa arunci toate pastilele la gunoi,pentru mine nu au nici o valoare.
Scoate si mamaliga si cit mai putina sare.



Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Anky esti draguta!
si nu vreau sa pozez in omul "fara vointa" insa fara "ceva uscat", cum zic eu, adica piine neagra sau orez(1data /sapt) stomacul meu ajunge un fel de oala sub presiune!
Oricum nu ma ating de chips-uri, alune, nici de produsele de patiserie.
Si daca ai amintit de stepper, cum e cel lateral? Ce criterii trebuie sa indeplineasca un stepper ca sa fie eficient?

Mergi la inceput