Vine barza? 23

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ileanas spune:

Eu nu stiu exact cand am ovulatia .
Luna aceasta vreau sa raman insarcinata (sper din toata inima )
Ieri a fost prima zi de menstruatie .
Luna trecuta a fost tot pe 10 -iulie .
Nu am regulat la 28 zile .Mereu intarzie 2-3 zile.
Cand e ziua mare -pentru a concepe un bebic ?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna seara , sau dimineata?
Bina v-am gasit.
Asa ca si unela dintre voi , si eu aspir la un bebe. Am reinceput proiectul de o luna , acum am terminat si cu ciclu pe aceasta luna si de maine incepem din nou. Sper sa fie cu noroc luna asta.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Ileanas: de obicei zilele fertile sunt undeva pe la mijlocul ciclului...calendaristic vorbind, la tine ovulatia ar avea loc undeva intre Z12 - Z21 dar nimic nu e batut in cuie asa ca mai bine iti cumperi niste teste de ovulatie Dr. Sigur de la farmacie. Sigur te vor ajuta. Iti tin pumnii sa-ti iasa din prima

Irlandeza: bine ai venit si multa bafta!!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salinas spune:

BUNA FETELOR, si eu sunt o aspiranta la titlul de MAMICA..........trebuia sa fiu (am nascut in iulie)......dar SEFU' (Dumnezeu) a vrut-o pt El...asa ca o iau de la capat pt ca altfel nu mai concep viata

si totodata vreau sa va ajut tinand cont ca eu am trecut deja printr-o sarcina si o nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Bine ai venit, SALINAS!
Imi pare rau pentru ceea ce ai patit, numai tu stii ce inseamna asta si ma bucur ca ai puterea sa o iei de la capat!
te asteptam sa dezbatem impreuna simptome, probleme si nelamuriri!

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Buna fetelor!Stie cineva la cat timp de la conceptie se poate face analiza de sange?Se face oriunde?Cat costa?Io tot simt ca sunt da nu ma crede sotu!!!
Pe fetele de la endometru, ovulatie,monotorizari , le-am inebunit de cap, asa ca am schimbat si io topicul! Stiu ca mucusul l-am avut pe 1 dar nu stiu can fu ovulatia(de fapt nu stiu nimik,ca m-am zapacit de tot)Azi am facut un test si a iesit negativ!Am zis sa mai incerc pe 17 da nu stiu daca voi avea rabdare.Ciclul meu nu e regulat si ar trebui sa-mi vina pe 15.
Sper ca nu v-am stresat si pe voi ca nu stiu unde sa ma mai multtt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai, daca nu mai poti si nu mai poti, fugi si fa betahcg la medsana (vezi ca au site cu acelasi nume, terminatia este .ro) maine dimineata pana in ora 12 si ai rezultatul la ora 19 fix. Costa undeva pe la 54 ron parca. Incepand cu ziua 12 dupa ovulatie trebuie sa iasa ceva relevant la analiza.

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Multumesc tare mult Avalon dar nu sunt in Bucuresti de aceea am intrebat daca se face oriunde!Esti o dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

negativ
plang de 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

akella, nu mai plange ca plang si eu; nici macar testele de ovulatie nu mi se inrosesc...

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput