Mamici de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Eu la prima sarcina am facut 2 douze de antitetanos iar acum numai o doza.
Linea nigra nu mi-a aparut deloc inca, la prima sarcina am avut-o.
Minime la multi ani, o nastere usoara si un bb sanatos.
Gabi 34+ si Tudor 22.10.2003


www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata si de la noi!

Eu cu bagajele imprastiate prin toata casa....dar tot imi fac timp sa mai intru pe aici...macar un pic!

Gabi ma bucur mult ca e cuminte Tudor si ca nu a mai plans!Bravo Tudor!

Danip despre ce lista vorbesti??

Am pus 4 poze noi in albumul de pe Yahoo....cu Alesio, of course!
Pupici!


Ioana(34+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata burticute dragute!

Mini_me LA MULT ANI!!! cu intarziere si de la mine.
aseara nu am mai intrat ca am picat rupta si nu stiu cum a trecut noaptea.n-am avut ieri de lucru si m-am pus pe aranjat haine prin dulapuri iar dupa 7 aseara m-am gandit ca daca tot ne-a ramas vopsea de pereti as putea da singura inca o data peretii de pe hol care nu mi-au prea placut cum au iesit.am reusit sa termin cu ajutorul sotului pe la 10 aseara,el oricum a fost socat cand a venit de la fotbal sa vada ca eu m-am apucat de zugravit.

astazi nu cred ca fac nimic,poate ceva de mancare dar la cat de franta sunt nici aia nu am chef sa o fac.astept ziua de vineri sa merg la control.

va doresc o zi minunata,ma duc sa-mi fac un o cafea mica cu lapte.

svetlana,35+
lucrusoare matei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofimic spune:


SALUTARE SALUTARE

Eu m-am trezit cu durere de cap si cred ca e de la vremea asta urata, ca joi am fost la dr si mi-a luat tensiunea si era 115/65. Asa ca desi sant eu terorizata sa nu fac hipertensiune.... nu cred ca am cum sa o fac in 3 zile. Dar cum imi tot gasesc motive de ingrijorare....

MAMILILI si eu ma tot caut la burtica sa vad daca a aparut linia aceea dar pana acum doar ceva fff slab se vede. Dr meu zice ca nu e obligatoriu sa apara...

INNI unde citesti despre metodele de respiratie? Aici pe forum? In curand vreau s eu sa incep sa citesc pt ca despre sarcina am tot citit dar despre nastere nu prea....parca imi e putin teama sa incep sa citesc.

33+ Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Pufy, nu tu ai pus lista pt bebe si mami in notepad?

Dani29+Ovidiu
Burtica
Nasi de cununie si de botez

Ovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

'Neata !

Sofi iti trimit pe PM site-ul pe care ma uitam aseara, ca vad ca nu ma lasa sa-l pun aici. Reclama.


Poze

Inni 36+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Iata-ma si pe mine dupa o absenta de cateva zile! Am fost plecata la Suceava, de vineri pana ieri seara.
Am citit destul de superficial, am parcurs tot, dar nu stiu cat imi voi aminti acum pt a raspunde...

Danip si Mini_me, LA MULTI ANI!!! (cu intarziere), sanatate, nasteri usoare si bebei sanatosi!

Lullabay multumesc ca ai intrebat de mine... hihi, ma bucur ca cineva mi-a remarcat absentza... Comic incidentul cu alunecarea din pat.

Pufy dragutze pozele

Carmen am inteles ca dr. A. poate sa fie in concediu si sa nasti cu altcineva. Stii cu cine, te lasa pe mana altcuiva?

MamiLili nici mie nu mi-a aparut nici linea nigra, si nici ombilicul nu a iesit din ascunzatoare. Si eu am (aveam) piercing de cativa ani, dar l-am scos prin luna a 5-a, cand am vazut ca burtica ia proportii. Sincer, m-am temut sa nu se intinda pielea muuuult, si sa ma trezesc cu niste gaurele labartate la piercing. Am auzit ca se mai intampla. Cat tineam acolo "inelul" (practic nu era inel ci chestie de aia semicirculara cu 2 bilute la capete) nu se vedea sa se fi largit, acum insa cum l-am scos si pielea e intinsa pe burta ca pe o toba (hihi) se vede putin ciudat...
Hmmm, ciudat incidentul din piata... cum se mai autosesizeaza precupetzele astea "de bine"


Eloise 29+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Am intrat si noi in saptamana 30.... Uuufff, ce miiiici suntem fatza de voooiiii... Da' crestem noi mari!

Editez: am implinit 30 de saptamani!


Eloise 30 cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Asta-i culmea..nu ma lasa nici pe PM. Logica nu o inteleg deloc.
Fii atenta ca am sa-l scriu fractionat :
www.
infertilitate.
ro/
naturala.
htm


Poze

Inni 36+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Neatza'
Ieri nu am intrat ca mi s-a blocat netu', sper sa fie ultima data!!!


MINI- LA MULTI ANI SI BB SANATOS!

SUSA- spor la citit! Eu le-am citit pe amandoua, da doar partea cu sarcina si primele 3 luni...Oricum am uitat tot

GABITZICA- AI vazut ce baiat mare ai?...In curand nici nu va mai observa cand plecati de langa el

KATIA- ai reusit?

PUFY- Drum bun si sa eniti relaxati si odihniti...daca va lasa Alesio

Eu am o 'problema'- mi nu mi-a mai crescut burtica. V-am auzit pe toate ca aveti ditamai burtici si a mea nimic...e ca in luna a 7a!

ALESSIA80 32+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput