Toaletele de la hoteluri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by NinaR


Precautie! De frica microbilor si a nu stiu ce stafilo, bacilo brontozauri.

Nina




Pai microbi sunt peste tot, nu numai la hotel! Voi dezinfectati tot ce va iese in cale?


Alina


In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea! (proverb german)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Bine ca te gindesti la toaleta si ai uitat locul unde se pot ascunde milioanele de bacterii......salteaua. Locul unde stai cca 8 h/zi/noapte. Sint bacterii ce ataca caile respiratorii...eczeme...sper sa vii sanatoasa din concediu.

http://www.mattressclean.co.za/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by giulia71

Si eu am incredere in hotelurile din afara, rar de tot am avut surpize neplacute...
In Romnia da, la mare plecam cu Domestosu' dupa mine, caci era necesar.
Iti dau yo solutie, mergi cu incredere, eventual pune pe capac un ziar/revista de-al sotului

Sa auzim de bine ;)



Daca pun revista sotului ma omoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

quote:
Originally posted by copiloi

Mey, dar ce hotel e ala, de va trebuie atatea in dotare? De ce mai mergeti la hotel atunci? Sa nu uiti sa iei si detergent de vase, sa speli si tacamurile inainte de a lua micul dejun.

Eu la nici un hotel nu am avut nevoie de detergenti sau lenjerii. Intr-un timp luam cu mine prosoape, dar am renuntat si la ele, ca nu avea rost.



Alina



In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea! (proverb german)





_
Merci ca mi-ai amintit, ultima oara am avut si pasta de spalat vase la mine. Precautie! De frica microbilor si a nu stiu ce stafilo - bacilo -brontozauri.

Nina


Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by Karina




Daca pun revista sotului ma omoara
[/quote]

Hustler?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Bine ca te gindesti la toaleta si ai uitat locul unde se pot ascunde milioanele de bacterii......salteaua. Locul unde stai cca 8 h/zi/noapte. Sint bacterii ce ataca caile respiratorii...eczeme...sper sa vii sanatoasa din concediu.

http://www.mattressclean.co.za/


Mey tu faci reclama mascata Te raportez
De unde stii ca nu ma duc cu salteaua dupe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Karina

quote:
Originally posted by Guestus

Bine ca te gindesti la toaleta si ai uitat locul unde se pot ascunde milioanele de bacterii......salteaua. Locul unde stai cca 8 h/zi/noapte. Sint bacterii ce ataca caile respiratorii...eczeme...sper sa vii sanatoasa din concediu.

http://www.mattressclean.co.za/


Mey tu faci reclama mascata Te raportez
De unde stii ca nu ma duc cu salteaua dupe mine



daca te duci si cu salteaua inseamna ca de fapt stai la cort si subiectul asta e numa de camuflaj
iti sugerez sa-ti iei cu tine o sticla cu alcool din ala parfumat care e dezinfectant pt tot ce vrei tu. Aici ii zice SAGROTAN (eu il car dupa mine p-ala in forma de www.sagrotan.de/sf_all.php#k4" target="_blank">spray ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by papadie
daca te duci si cu salteaua inseamna ca de fapt stai la cort si subiectul asta e numa de camuflaj
iti sugerez sa-ti iei cu tine o sticla cu alcool din ala parfumat care e dezinfectant pt tot ce vrei tu. Aici ii zice SAGROTAN (eu il car dupa mine p-ala in forma de www.sagrotan.de/sf_all.php#k4" target="_blank">spray ).

Da' sa vezi ce cort moshto
Multam papa pt. info. Acum stiu ce sa rog prietenii sa-mi aduca din germanland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaby spune:

Buna,
sa-ti raspund la obect: acum cateva zile s-au intors niste prieteni din albena, au stat la hotel de 4 stele - nu au avut probleme, totul pare ok la hotel, asta din punctul lor de vedere... ei sustin ca este f. curat. Dar, ei au avut asternuturile de rigoare la ei, prosoape si sticluta cu dezinfectant...pe care au folosit-o oricum, ca nu au vrut problem in vacanta...

Apropo de modul de dezinfectare: la spital medicul mi-a dat exemplu - torni spirt pe wc si dai foc; numai asa dispar microbii...

vacanta linistita!

omu' cu... banca la cap!www.bankingnews.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Gaby

Buna,
sa-ti raspund la obect: acum cateva zile s-au intors niste prieteni din albena, au stat la hotel de 4 stele - nu au avut probleme, totul pare ok la hotel, asta din punctul lor de vedere... ei sustin ca este f. curat. Dar, ei au avut asternuturile de rigoare la ei, prosoape si sticluta cu dezinfectant...pe care au folosit-o oricum, ca nu au vrut problem in vacanta...

Apropo de modul de dezinfectare: la spital medicul mi-a dat exemplu - torni spirt pe wc si dai foc; numai asa dispar microbii...

vacanta linistita!

omu' cu... banca la cap!www.bankingnews.ro



Si cu cada cum faci?
Ii dai si ei foc?

Mergi la inceput