Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-10

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papushel spune:

Ioana, multumesc mult de raspuns..exact la asta ma gandeam si eu..tocmai ma pregateam sa intreb de vreun centru unde se fac monitorizari..imi poti spune, te rog adresa acestui centru?..si cum fac, sun pentru programare, la orice doctor?...sigur merg acolo in Z10..chiar nu vreau sa mai astept..mai ales daca spui ca T este ok cu niste rezultate aduse din alta parte..presupun ca iti dau de acolo o hartie, ceva, nu?..in felul asta ma programez la el imediat dupa ce vine din concediu si imi interpreteaza el rezultatul, ma gandesc..te rog, mai spune-mi daca tre sa merg in z10, 12 ;i 14 la un CM de 28..parca asa era, nu?...multumesc mult inca o data..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Ioana, esti o draguta si o sufletista ca de obicei... o sa te dezamagesc: in dupa amiaza asta m-au invadat...am niste dureri cumplite, am luat un antiinflamator si am stat in patuc, iar acum e mai bine (mi-am pus si un strop de crema de whisky eu care beau o data la 2 ani, de data am facut o exceptie). Intr-un fel ma bucur ca nu sunt dereglata rau (stiam sigur ca nu e sarcina si mi-era frica de chisturi).

Papushel, uite un , Ioana are dreptate, este pacat sa stai trista pt. atata lucru, cand se poate rezolva...mult mai simplu, pana vine T. din concediu!

Va pupic, si ma duc inapoi in pat... e clar, in seara asta nu sunt in forma maxima!


"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Pup toate fetele dragi,

Ioanafata frumoasa si sufletista, exact la tine ma gandeam si eu, sa-mi dai adresa centrului pt ca as vrea luna asta sa nu o pierd totusi si sa fac monitorizari in alta parte. Am sunat si eu azi la T si mi s-a zis ca se intoarce pe 1 august.

Amely deci pana la urma au venit uratii si la tine. Ne tinem de manuta si poate o sa ne fie bine luna asta, ce zici?

Laura69 ce cuvinte frumoase ai tu pentru fiecare dintre noi! Cred ca este randul nostru sa-ti facem galerie luna asta

Papuselnu mai fi tristuta, uite mergem impreuna luna asta la Med New Life, nu cred ca se va supara T.

Mamidevladut ce ai facut azi la monitorizare? A crescut baban foliculul? Spor la sa fie cu folos.

VA pup pe toate si va urez noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Amely iubita, nu fi trista! Uite un ca sa-ti mai treaca durerea! Hai ca luna asta, luam noi taurul de coarne si trebuie sa iasa ceva pina la urma! Nu ne lasam noi asa de usor!

Pentru cine vrea adresa de la Med New Life: str. Romulus nr. 57, sector3, tel.326.39.97 sau 326.39.39, sau site-ul www.med-new-life.ro, in caz ca vreti sa vizualizati adresa pe harta, sau puteti face programari tot de pe site. Eu deobicei sun cu cateva zile inainte, maxim o saptamana si gasesc loc. O monitorizare costa: 300.000 lei, o consultatie 600.000 lei si o inseminare: 4.000.0000 lei (si lucreaza cu biolog Mioara Matei). Eu fac monitorizare cu dr. Anca Gherasie, dar voi puteti face cu oricare alt medic se nimereste in ziua in care vreti voi sa faceti monitorizarea. Succes fetelor!
Pup toate tutunicile mele dragi si va doresc Noapte buna!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Amely pup fata ca sa treaca durerile de burtika.

Alexia, Papushel, mult succes luna asta la monitorizare.

Mamidevladut, Laura voi cum stati?

Ioana .

eu sunt ok, nu prea mai am greturi dar au revenit arsurile si am asa o stare de disconfort...

Marina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

buna fete scumpe,
Amelyimi pare rau ca au venit nepoftitii pana la urma, speram sa fie de la implantare, dar lasa ca ai in fata o noua luna.
Ioana, Alexia
Laura69, ce fac ma pregatesc de galerie, hai ca eu deja mi-am pregatit pampoanele
Lauravoinicu unde esti?
Eu am fost aseara la T., si dupa ce l-am asteptat mai mult de o ora, ca plecase la o nastere, am reusit si eu sa-mi vad foliculul (ca unul amarat am si eu). Aseara, z9 avea 22,3 mm, dar endometrul e numai de 8 asa ca....mari sanse nu cred ca suntMa duc maine dimineata la spital sa vad daca s-a spart, ce m-a mirat ca de data asta nu mi-a dat pregnil de facut, chiar nu stiu de ce, probabil a vazut ce endometru anemic am, si s-a gandit ca nu are rost.
pupici multi la toate fetele noastre, si binenteles pentru Marinar, noastra frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Buna, fetelor!
Sunt si eu o tutunareasa. Voiam sa va intreb daca stiti cumva programul dr. T. de la spital (pana acum am fost doar la cabinet) si daca a fost careva la cabinet fara programare. Am programare la el tocmai pe 7 august, dar as fi vrut sa ne vada mai devreme, pe 4... plecam in concediu...
Pupici!
Loredana 11 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Lore, nu stiu sa-ti spun programul de la spital, dar cred ca e mai mult dimineata la spital. Eu, de exemplu, ma duc la el la spital maine dimineata. Te sfatuiesc, sa iei legatura cu el zilele astea daca vrei sa te vada, pentru ca vineri pleaca din tara si se mai intoarce abia pe 1 august.
Bafta multa!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

quote:
Originally posted by mamidevladut

Lore, nu stiu sa-ti spun programul de la spital, dar cred ca e mai mult dimineata la spital. Eu, de exemplu, ma duc la el la spital maine dimineata. Te sfatuiesc, sa iei legatura cu el zilele astea daca vrei sa te vada, pentru ca vineri pleaca din tara si se mai intoarce abia pe 1 august.
Bafta multa!
Pupici


Merci mult, mamidevladut!
N-as vrea sa-l deranjez cu telefonul. Sper sa rezolv pana la urma. Am sa incerc oricum inainte de 7august ori la cabinet, ori la spital... Oricum nu am o zi fixa de plecare, daca nu se poate... trebuie doar sa-mi conving prietenii sa amanam plecarea cu o zi, doua...
Pupici multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna diminetata, fete dragi!
Eu nu am nici un fel de noutati luna asta, asa ca sa nu va suparati daca o sa intru mai rar... Lore, bime ai venit printre noi, cu siguranta te vei simti ca acasa printre niste fete taaare sufletiste! Eu zic ca poti trece pe la spital dimineata, daca il gasesti, te va primi cu siguranta! Si poti si sa il suni, nu se supara!
Pupici tutror!

Poze1Poze2

Mergi la inceput