Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-10

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna gagici

va multumesc pt urari!!!

si voua va doresc sa fiti fericite si sa vina bb-ii cat mai repede.

Laur mai bucur ca ne-ai adus vesti. sper sa se inatample minunea si sa avem inca o gravidutza printre noi.

Amely, Alexia sper sa nu va mai supere asa tare burticile si poate luna asta va fi cu noroc.

Clau... vacanta productiva!!!

Felicia pana la lapara fruntea sus, nu se stie de unde sare iepurele.

Ioana, mamidevladut si toate tutunaresele mele dragi

Marina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Amely, nu te poti deregla de la naturiste chiar asa!!
Ia fa matalutza un test de sarcina repejor!!

Si io am avut pete decolorate cand trebuia sa-mi vina CM 2 luni rand si ia uite-ma

Deci, cand faci testul??

Aventura 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Multumesc pentru raspunsuri! Dr Matei nu a pomenit nimic de vreo infectie desi am stat de vorba cu ea vreo jumatate de ora.Noi de-abia acasa am descoperit asta, dupa ce am studiat mai bine spermograma. La T ma duc miercuri.Nu stiu ce sa mai cred... astept sa vad ce-mi spune T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Neata fete scumpe,
In sfarsit am aterizat si eu in Bucuresti dupa un we provincial, foarte binevenit.
Alexiaimi pare rau , sincer, ca au venit uratii, stiu cum sunt zilele astea, am trait si eu saptamana trecuta sentimentele astea.
Amelydaca e bb, si petele sunt de la implantare?Eu iti tin pumnii
Laurisca-frisca, din 40 de foliculi, unul singur tot a castigat lupta, nu?
Ariana T. vineri intra in concediu.
Ioana ce faci ? Esti in perioada de asteptare , chiar daca tu zici ca nu ai sanse luna asta, nu stii de unde sare iepurele!
Marinar frumoasa.
Eu ce sa va zic, m-am intalnit eu si T, doi ametiti. Dupa ce vineri am fost la el, imi zice vino luni sa te vad. Eu eram convinsa la imi zice luni la Elias. Ma duc dimineata ,stau jumatate de ora pe hol, il sun si imi zice, nuuu te astept dupa-amiaza la cabinet.Asa ca m-am plimbat dimineata degeaba pana la Elias
Pupici multi si multe II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Buna, fetele dragi !

Sa dea Domnul sa fie cu noroc noul capitol si sa aduca cat mai multe gravidutze !

Amely , iubita, multumim pt. noul capitol si fie ca deschiderea lui sa te transforme cat mai curand intr-o gravidutza fericita ! Nu iti spun decat ca ma alatur si eu Aventurei si te intreb : test de sarcina ai facut ? Daca sunt pete de implantare, asa cu iubire la liber, fara monitorizare, fara semne de ovulatie...hai, poate ne dai o veste buna...Ar fi o mare fericire !
Ioana, iubitica, intri usor, usor in linie dreapta...Iti tin pumnii sa fie bine si sa vina bb, cat mai curand ! +
Lauravoinicu, pumnii stransi si pentru tine si fie ca aceasta luna sa te trimita la...odisee ! Imi pare rau ca nu te simti bine, speri sa le vii de hac acestor dureri de burtica ! Asa cum ti-a spus si Amely, chistul ala nesuferit se va resorbi. Ai grija de tine !

Alexia, pt. o fata frumoasa si trista...Regret nespus ca ai vazut rosu...Iti sunt alaturi si hai sa speram impreuna in aceasta luna !
Mamidevladut mult noroc in continuare, in aceasta serie de monitorizari, ovulatie spectaculoasa si sa dea Domnul sa ne dai vesti bune, la sfarsitul perioadei de asteptare !
Marinar, gravidutza radioasa, ma alatur si eu fetelor, cu intarziere, si iti doresc sa-ti traiasca sotul si intreaga familie, iar cu ocazia aniversarii casatoriei, multa fericire, sanatate, iubire cat cuprinde, un bb sanatos si frumos, care sa va lumineze vietile !
Aurelia77 mult, mult noroc la inseminare si iti tin pumnii sa ne aduci vesti bune !
Alina.n imi pare rau pt. sarcina pierduta, iti doresc multa putere si curaj sa treci peste aceste momente dureroase, si alaturi de noi toate, sa-ti implinesti cat mai repede visul de a avea un bb !
Mihavasoi, in primul rand, bine ai venit printre noi ! Legat de spermograma si rezultatul ei, iti pot spune ca, intradevar nu impartim acelasi barbat ! Si eu am vorbit cca. o jumatate de ora cu dr. Matei, a fost f. dragutza si generoasa in explicatii. La nr. tau de leucocite, daca nu este o greseala, asa cum ti-a spus si Alexia, este vorba despre o infectie ! In mod sigur, T iti va spune miercuri, ce ai de facut mai departe. Mult succes si curaj, exista tratamente si in mod sigur, situatia se poate remedia !
Felicia, un ic special pentru tine
Kitty_sor, draga noastra draga, ai disparut de tot...pe unde esti ? Te...somam, sa vii la apel !
Claucia, inca o data, concediu placut si distractie la greu...oriunde v-ati afla !

Fetelor, daca tot vorbim de...apel : nu stiu in ce zi sunt, z17 sau 18, luna asta am sarit monitorizarea si ne-am iubit aproape zilnic, fara numarat si urmarit ovulatie, albus etc. Joi am programare la T si vom vedea strategia de urmat pt. luna urmatoare.

Va pup pe toate si va doresc o saptamana cat mai buna si cu cat mai multe vesti frumoase !
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Dragutelor, m-ati facut sa zambesc, dar nu vreau sa mai insist...va mai zic o data: nu poate fi sarcina! pana acum cateva zile sanii mei erau umflati, durerosi, iar acum sunt pleostiti si nu ma mai dor absolut deloc. Asa ca in cel mai rau caz, ar putea sa fi fost sarcina, iar acum sa urmeze un avort menstrual. Desi, sincera sa fiu, as prefera mai degraba sa fie o dereglare decat sa stiu ca a fost bb iar acum nu mai e... Sper sa-mi vina odata si sa ma linistesc.
Offf... nu va mai innebunesc, ca voi vreti doar sa ma incurajati, si pt. asta va iubesc mult de tot!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Amely, Alexia, Laura multam frumos pentru raspunsuri!Din cate am inteles, T are program la cabinetul particular numai lunea, miercurea si vinerea. Stie cineva daca in aceste zile are program si dimineata? sau de la ce ora incepe programul in aceste zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragutelor!!
Mihavasoi bine ai venit la noi!
Amely draguta, cu durerile astea de burtik, nu cumva sunt de la ochisori??? Hai fa un test si nu ne mai tine pe jar, cu petele decolorate!! Ce sunt alea??? Ciclu, dereglare?? Nici vorba pentru ca si eu iau aceleasi naturiste ca tine si nu sunt deloc dereglata!! Hai curaj iubita si pune mane pe un test! Eu fac galerie..Hai Amely...
Laura69silk...a....acum am inteles de ce erai asa de ocupata si nu prea intrai pe forum...! Iubire la liber,...zilnic , mie i-mi suna bine si poate luna asta sarbatorim mai multe gravidute decat credeam. Tine-o tot asa, inca nu a trecut de tot perioada buna!!!
Marinar graviduta draga, cum i-ti mai este???
Mamidevladut manechinul nostru, eu nu astept nimic luna asta, stau cuminte si va incurajez pe voi!
Alexia28 nu fi suparata pe z1 pentru ca ea poate fi z1 a unei sarcini?? Cine stie?? Eu i-ti tin pumnii pentru luna asta!


http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushel spune:

Offf, fetelor..sunt asa trista..am sunat sa ma progr. ptr. monitorizare si cica pana in august T. lipseste..asa ca am pierdut startul cu mister T luna asta, in care imi pusesem atatea sperante...as fi aflat in sfarsit daca am ovulatie sau nu..lucru pe care nu l-am putut determina singura de vreo 8 luni de cand nu mai iau AC..si nici alt doctor nu m-a putut ajuta pana acum...si uite cum se mai duce inca o luna...ma gandeam ca in felul asta aflu si eu primul lucru cu certitudine din toata nebunia asta cu conceperea bebeului...ca degeaba ma analizez eu atent..albus niciodata..teste de ovulatie numai negative..abia de vreo 2 luni am si eu un CM regulat de 28z..si asta cred cu ajutorul utrogestanului..iar T nici nu s-a uitat pe analizele mele..ca pana nu vede daca ovulez nici nu il intereseaza..si uite cum asta va fi peste 2 luni..ce sa fac eu in timpul asta ca sa nu simt ca l-am pierdut inutil?..sunt necajita..si nici nu stiu..acum sa il sun abia cand sunt a 10-a zi luna urmatoare, sau sa mai incerc o programare cand vine din concediu?..desi nu ar avea ce sa imi spuna mai mult nici atunci..as fi prin z16/17..voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Papushel i-ti dau eu o sugestie, ce sa faci pina vine dr. T, poti face monitorizare oriunde. Eu de ex. sunt pacienta dr. T, dar merg la un centru privat pentru monitorizari si inseminare, ceea ce nu face dr.T si nici nu se supara daca mergi si in alta parte, e alegerea ta. Daca tu nu vrei sa treaca timpul degeaba, nu astepta. Daca vrei i-ti dau eu adresa centrului Med New Life, costa 300.000 o monitorizare acolo si e f. curat si cei care lucreaza acolo f. amabili. Daca nu, poti merge la spitalul Elias si sa faci o monitorizare cu oicare alt medic, spui ca esti pacienta d. T si ca in lipsa lui vrei sa faci o monitorizare. De ce nu incerci ?? Succes!!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput