Medicii sa raspunda

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Daca ma primiti ma alatur si eu voua, cu ceea ce pot.
Sunt inca studenta, abia am terminat anul 5, dar imi place mult ceea ce fac si cred ca pot fi de ajutor cuiva cu un simplu sfat (virtual oricum nu putem face mai mult de atat).

Experienta nu pot sa zic ca am (poate doar datorita propriului meu copil ), insa toti avem un inceput, nu ?


Diana si superbebelusa Iulia Anastasia (15 iulie 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mamePuiul meu iubit e atat de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Teo,
Bine ai venit pe teren! Pentru cei care pot si doresc sa participe la cresterea calitatii informationale a forumului, drumul e in fata.
Eu va multumesc tuturor pentru deschidere!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Diana, ma bucur ca esti printre noi. Chiar daca esti studenta...inca....,esti binevenita. Nu se pun diagnostice si nu se scriu tratamente pe forum...unde "te stii" astept sa iti vad postarile. Bafta

si BB Fulvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Teo, multumesc.
Acolo unde cred ca pot da un sfat sau informatie voi scrie, oricum am mai facut-o si pana acum, si eu stau destul de mult la PC si pot face si ceva util .

Am avut si ceva propuneri la subiectul cu "Modificarile forumului", dar cred ca au fost trecute cu vederea .


Diana si superbebelusa Iulia Anastasia (15 iulie 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mamePuiul meu iubit e atat de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Buna;eu sunt medic recuperator si am terminat facultatea in urma cu 4 ani;tot de atatia ani lucrez in domeniu.In limita timpului disponibil,daca este nevoie,pot sa fiu de ajutor.Sanatate maxima la toata lumea si numai bine.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Melutzica, bine ai venit.Chiar esti de un real ajutor ca am vazut ca sunt multe fete care se plang de nevralgii si alte dureri...din pacate la alte sectiuni si nu la clinica virtuala...dar cu vremea or ajunge si pe aici.
Pupici

si BB Fulvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klavia spune:

am vazut acum acest topic,
nu sunt medic insa am tinut sa va salut, nu m-as fi gandit ca pe forum exista medici, si care vor sa-si ia din timpul lor sa dea aici un sfat o parere.

felicitari si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Felicitari pentru initiativa si multumim!



anca...SIGUR intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Am si eu o intrebare pentru medicii de pe forum. Am deseori dureri de mijloc, de obicei a 2-a zi dupa ce ridic greutati mai mari, dar dureri destul de nasoale ca nu mai pot sa ma ridic din pat. Ce imi recomandati? Pana acum am luat nimesulid, aulin, diclofenac (pastile si supozitoare), am auzit ca si indometacinul e bun. O data durerile au fost asa mari ca am facut si injectii la medicul de fam cu Ketonal.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

quote:
Originally posted by Oana

Am si eu o intrebare pentru medicii de pe forum. Am deseori dureri de mijloc, de obicei a 2-a zi dupa ce ridic greutati mai mari, dar dureri destul de nasoale ca nu mai pot sa ma ridic din pat. Ce imi recomandati? Pana acum am luat nimesulid, aulin, diclofenac (pastile si supozitoare), am auzit ca si indometacinul e bun. O data durerile au fost asa mari ca am facut si injectii la medicul de fam cu ketof.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul




Oana, toate medicamentele care le-ai scris tu sunt antiinflematoare aulinul si nimesulidul (inhibitor de COX2) de generatie mai noua, indometacinul si diclofenacul....mai batrane...
Ce sa faci tu?
1. Evita eforturile fiyice gen ridicat, miscari bruste.
2.Dupa tratamentul facut cu antiinflamatoare se recomanda Fiyioterapie de 2 ori pe an...eventual namoale si alte chestii.
Si ...grija mare, asta nu e de gluma
Pupici

si BB Fulvia

Mergi la inceput