prajiturile dr. Otker

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Balbina, uite aici poze!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by bubu05

Balbina, uite aici poze!


Ei, asa mai merge merci, Oana, arata super tortuletul!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Wow, mersi si eu pentru poze, arata super! De-abia astept sa o fac si eu!


Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Nu mi-a trecut prin cap sa pozez evenimenul..oricum a mea nu a iesit chiar atat de bine ca a Oanei. Oricum evenimentul a trecut si a fost gustos!

As vrea sa va intreb ceva: cam ce ingrediente or fi in minunatul plic din minunata prajitura? Ca as incerca s-o fac mai natural...puiul meu a fost incantat, ar putea fi o compozitie cam de diplomat, ce ziceti?

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Daniella la fel m-am gandit si eu si cred ca varianta cu frisca lichida+gelatina+ ceva arome e acelasi lucru, eu faceam candva o prajitura cu multa frisca lichida, nebatuta, amestecata cu putin zahar si gelatina si rezultatul era cam acelasi .....deci: biscuiti se gasesc, frisca lichida ...avem .....fructe din belsug si gata

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Daniela, ai putea face prajitura si in varianta light, cu iaurt de fructe, in care pui gelatina. Apoi ornezi deasupra cu felii de fructe.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna.
Am facut si eu ieri Melba cu piersici. Acum o mananc!
Cand am facut crema mi-a iesit foarte moale, mi-era teama ca nu o sa se intareasca dar se pare ca au pus astia destula gelatina in praful acela si in mai putin de 3 ore s-a intarit. Partea mai proasta a fost cu piersicile de deasupra care nu le-am pus imediat ca sa nu se scufunde in crema iar dupa aceea cand se intarise deja le-am pus dar alunecau de pe prajitura ca nu apucasera sa faca priza cu crema. Asta e, alta data stiu si le pun mai devreme ca sa apuce sa faca priza.
Prajitura asta seamana foarte tare cu tortul meu de gelatina pe care l-am facut de multe ori numai ca la el nu faceam blatul de biscuiti, era format doar din crema cu frisca si gelatina si deasupra puneam fructele, de obicei puneam ananas, papaya, mandarine, etc. din compot. Dar se pot pune orice fel de fructe.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ieri am facut si varianta cu capsuni, n-a iesit la fel de buna poate si fiindca am pus capsuni din conserva.
...cred ca maine incerc varianta de melba fara praful lor, va tin la curent.

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mi-am cumparat azi Melba cu piersici, ca tocmai am fructe proaspete in casa. Abia astept sa fac prajitura... va tin la curent!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

quote:
Originally posted by bubu05

Balbina, uite aici poze!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz



Oana, ce-mi facusi bre?
mor aci de pofta, sunt la munca, nu am chef, mor de foame si tu pui pozele astea???

Mergi la inceput