prajiturile dr. Otker

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mancati mai degraba pizza Dr. Oekter. Macar n-are asa de multe E-uri. Cea cu ton e grozava.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

A iesit f. buna prajitura, racoroasa, si mi-a placut si glazura de zmeura. Iese exact ca in poza si da, are E-uri...dar ce mai conteaza...Musuroi am facut de vreo 3 ori si e bun si ala, dar trebuie copt blatul. Cred ca o sa incerc si prajitura cu ananas, ca mie imi place.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

eu am luat pachetul pt. prajitura cu ananas. fetelor care ati facut-o pe cea cu piersici, ati avut nevoie de "smantana dulce UHT"? ca la pachetul meu e nevoie si cum nu am asa ceva ma gandesc sa o inlocuiesc cu frisca la cutie, ce ziceti, merge?


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Tocmai am bagat la frigider praji cu piersici.Sa facut foarte usor.Miine imi ajung parinti sper sa i ofer ceva bun.
Teodora eu am folosit smantana 32% grasime La Dorna 200 ml.
Eu am alta intrebare v au ajuns biscuiti pentru blat?Mie mi sa parut putin si am mai pus dublu cantitatea de compot si am adaugat alti biscuiti sa iasa "blatul"mai gros.
Va anunt miine seara cum va fi.



Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Teodora D.

eu am luat pachetul pt. prajitura cu ananas. fetelor care ati facut-o pe cea cu piersici, ati avut nevoie de "smantana dulce UHT"? ca la pachetul meu e nevoie si cum nu am asa ceva ma gandesc sa o inlocuiesc cu frisca la cutie, ce ziceti, merge?


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.



Inlocuite-o linistita. Eu am luat ieri prajitura cu piersici si, cum citesc din 2 in 3 am mai cumparat iaurt si smantana obisnuita. Cand am citit mai atent am vazut ca scria de smantana dulce..asa ca am scotocit prin camara si am folosit un plic de frisca. A iesit ok.

Dar data viitoare:
- voi pune si eu mai multi biscuiti (cantitate dubla)
- am sa mai pun niste zahar in compozitie



Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

da si eu o sa pun mai multi biscuiti ca blatul a iesit destul de subtirel...despre zahar nu stiu ce sa zic...nu cred ca as vrea mai dulce de atatca ingrasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Prajitura e foarte buna,iar pt mine e excelenta,avand in vedere ca nu am decat cuptor cu microunde si nu am unde face(coace)prajituri.
Am facut-o pe cea cu piersici si a iesit delicioasa.Biscuitii mi s-au parut si mie putini,dar s-a acoperit toata forma,chiar daca nu era un strat gros..Mie mi-a fost frica ca o sa curga crema aia,ca era apoasa..si eu am crezut c-o sa iasa ca frisca..tare..Insa nu a curs deloc,s-a intarit f bine si e f racoroasa..nu e dulce sa ti se aplece..deci e o prajitura perfecta pt vara.
Pupici.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Teodora, sa ne spui cum e cea cu ananas, ca as vrea sa o fac si pe aia. Cea cu piersici mi-a placut mult si nu as face-o mai dulce, ca e buna asa, e racoroasa, iar stratul de biscuiti mi s-a parut ok, chiar daca e mai subtirel.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mai, fetelor,
Da poze nu pune nici una cum i-a iesit prajitura?
Mi-ati facut o pofta numai citindu-va o sa incerc si eu macar una din variante neaparat.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fetitie spune:


eu le-am facut pe ambele - cele cu coacere -"kilimandjaro"(cu portocale)si "Musuroi de cartita"(cu banane).Din cele facute la frigider am facut-o pe cea cu capsune dar am pus...piersici.Am adaugat zahar.Nu mi-a placut jeleul de deasupra(prea acrisor pt gustul meu). data viitoare ii pun si aluia zahar.
cred ca pot fi facute in orice combinatie de fructe.
cat despre faptul ca sunt sau nu sanatoase...
dar is gustoase rau!

Mergi la inceput