gel pentru igiena intima

gel pentru igiena intima | Autor: bb4me

Link direct la acest mesaj

ce gel pentru igiena intima folositi ?
eu am folosit avon si oriflame pana acum ...mi-a placut cel de la oriflame . exista ceva mai bun ? folositi altceva ? am inteles ca de la sapun poti face candidoza. e adevarat ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

quote:
Initial creeata de bb4me
am inteles ca de la sapun poti face candidoza. e adevarat ?

Think pink



Ai putea face candidoza daca te speli cu sapun in interior. Dar din cate stiu eu gelurile intime sunt pentru exterior, nu pentru interior. Sau stiu eu gresit?

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu folosesc de la Nivea, miroase tare frumos, am vazut ca aici a aparut si de la Dove.


Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
am inteles ca de la sapun poti face candidoza. e adevarat
?

S-ar putea din cauza ca sunt sapunuri care modifica ph-ul local...PH-ul acid favorizeaza aparitia candidozei. Stiu ca din cand in cand, ca sa previi aparitia candidoze, e bine sa faci spalaturi in interior cu bicarbonat de sodiu ( eu folosesc Femigin ,contine bicarbonat de sodiu ).

Eu folosesc Nivea pentru spalaturi exterioare. Am auzit ca cel de la Avon nu ar fi foarte bun!!!!1


poze rochita civila


eu
diverse

Mireasa de 22 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

iote ca eu folosesc de la avon de vreo 5 ani...si nu facui niciodata candida de la el...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

poze:
http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

si eu folosesc avon de cand a aparut si nu am probleme, am incercat si oriflame dar nu mi-a placut si acum vreo 3 luni am folosit nivea cu musetel si a fost bun;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Si eu folosesc gelul de la Avon si cred ca este destul de bun.
Este un produs cu PH optim-5,5

MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

eu folosesc gelul de la carefree...de vreo 2 ani... si nu am avut nici o problema..cred ca ar trebui sa folosim fiecare cosmeticele cu care ne simtitim bine. oricum , fiind pentru spalaturi exterioare, nu cred ca pot sa apara neplaceri..si in nici un caz candidoza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu folosesc atat gelul cat si servetelele imbibate de la Bionsen. Si-s foarte multumita de ele. Servetele le tin tot timpul in geanta, le-am folosit si cat am fost gravida, fara probleme, iritatii, alergii, etc.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu pe cel de la Hofigal si mi se pare f bun.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Carefree mi se pare foarte fain.



If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput