Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Teolinda piureul de pere e facut in casa sau din borcanas?Noi suntem la mere cu brinzica de vaci acum!

poze noi-11 iunie - imi iese dintele
diverse
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

http://www.dropshots.com/utocatalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Catalina piureul de pere e de la borcanas. Eu pana acum am folosit doar borcanase.. pt banana si mar am folosit fructul ca atare. A... si ciresele... combinate cu banana .
Ioana si zici ca ciresele nu.
Pai atunci ce sa le dam ? Banana si potocala provoaca alergii. Capsuni, zmeura... nici nu se pune problema. Piersicile pot face si alea ceva de la puful ala....

Eu astept sa apara fructele proaspete de la tzaranu' roman ca sa i le dau preparate de comoda de mine

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Dragele mele,
Multumesc din suflet pt. urari! In special pt. cea cu "samburelul din burtica in decembrie". Pai eu chiar asa mi-am propus, Doamne ajuta!
Am citit de aseara, dar n-am fost in stare sa va raspund. L-am internat pe sot in spital cu enterocolita si febra 39 si m-am necajit tare. Ieri m-am impartit intre drumuri la spital sa-i duc ce-i trebuie (pilota, lenjerie etc) si puiutul meu, care a ramas ieri cu o prietena. Norocul nostru ca am gasit-o libera pe prietena, caci altfel nu stiu cum faceam. Azi noapte am facut ture prin casa, mi-a fost frica. Am ramas cu chestia asta de cand am avut necazul cu Razvanel si ma tot gandesc ce-as face singura daca s-ar intampla ceva... stiu, o sa spuneti ca sunt paranoica, poate ca sunt putin, dar asta este...In plus de asta, maica-mea este si ea bolnava, i-a intepenit articulatia genunchiului si nu se mai poate misca, vai de sufletul ei, si n-o pot ajuta cu nimic si uite-asa.
In rest totul e bine, pana acum, noaptea a trecut cu bine, noi suntem ok. Vorba pediatrei, am un copilas cumsecade.
Va pup pe toate si vin mai tarziu sa va mai citesc.
Inca o data va multumesc de urari si va doresc sa aveti parte numai de bine si de bucurii.

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Eu mar, banana si piersica fruct nu borcanas si nu a facut nimik..la capsuni nu ma marisc ca si eu am fost alergica, pere mi-e ca dam in kk snur (la borcan i-am dat si nu i-a placut) iar portocala e prea acida pentru stomacelul nostru mai ales ca noi inca mai varsam la unele mese!
Am atins si noi un record personal 60 de mar cu brinzica, dar ne-a apucat dintele asa ca plingem acum! De fapt urlam!

poze noi-11 iunie - imi iese dintele
diverse
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

http://www.dropshots.com/utocatalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

David, Ayan, Tiberiu,Razvan, Andrei, Clara

Neatza!!!
Ursoaica am rectificat si in lista mea, mersi.
Cata nici la Marco nu se simte nimic la mana, dar se vede ceva alb. Sa vezi cum sta cand ii masez gingia, doamne ce cuminte e.
D-na "comoda" si eu ii dau fructele doar din borcanel. inca nu m-am incumetat sa-i fac eu.

Gagicute ma bag la calcat, pana se trezeste fiu-mio, caci pe urma o taiem in oras.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

INTREBARE cre cere raspuns repede: azi e sarbatoare mare sau baliverneaza mama sau nu am inteles eu bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Astery multa sanatate sotului si mamei tale. Pt tine rabdare , putere si curaj!

Pai Cata decat sa ii bagi mereu termometrul in fundic mai bine face cu para kk...

GIO cu noi nu mai dau astia cu borcanelele faliment.Spor la calcat eu ma duc sa bag la spalat si sa pregatesc pranzul ca o bucatareasa meseriasa ce sunt. Azi bag ficatzelul!

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

La multi ani David, AYAN si TIBERIU pentru cele 5 luni si sa fiti cuminti si papaciosi...ca frumosi si destepti sunteti.
La multi ani si pentru cele patru luini ale lui Razvan , Clara si Andrei.
Fug la cafea ca e jale dc nu o beau si nu trag o pipa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Irino eu stiam ca ieri a fost. Ma duc sa vad calendarul!

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Mie mi-a zis dum , luni si marti si ca sunt tare pacatoase......
Ai studiat?

Mergi la inceput