hellllllllllllllllp

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by lavinai

off topic: tlory, daca ai nevoie de un sfat, de ungand bun si de intelegere, vino in clubul nurorilor (la Prieteni din totdeauna), unde suntem multe nurori si cu soacre bune si cu soacre nebune!! te asteptam la noi!

"Nu uita:langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii."





unde este acest topic?????

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:

Tlory,
ca sa-mi fac o idee :

1.sotul tau e singur la parinti ?
De regula , in aceste cazuri intilnesti o "dependenta" exagerata a fiului de mama si tata.

2. Firma e doar a parintilor sau e juma-juma (cu fiul si cu tine ca asociati) ? sinteti oarecum dependenti financiar de ei ?

3. Aveti copii ?



Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Eu cred ca asa cum a spus ana-maria problema nu se va rezolva decat daca se taie cordonul ombilical!
Eu am trecut prin situatii mai dramatice si am batut pasul pe loc timp de 12 ani sperand ca vor accepta ca sunt nora lor si sa ma trateze ca atare.Cum mi-au dovedit ca nu vor reusi niciodata sa aiba nici cel mai mic respect fata de mine am taiat toate puntile de legatura dintre noi si la revedere!Sotul meu se poate duce la ei (daca doreste! ),mai vorbeste cu ei la telefon dar ei nu mai exista pentru mine si gata!Fiecare isi vede de viata lui.Si asa s-au incheiat toate certurile din casa noastra.

Mereu alaturi de voi.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania_01 spune:

Salut! Si eu sunt noua pe aici si am o problema.. Am un draq de socru (nu prea mi-e socru ca nu-s maritata INCA cu baiatul lui, dar suntem impreuna de 2 ani si ne iubim f mult) care nu ma place deloc!!! Nici macar nu accepta ideea ca eu sunt pentru baiatul sau El ar vrea ca nora o fata bogata si care sa arate mai bine (eventual sa treaca mai intai pe la el) k eu nu sunt bogata, sunt mai slabuta si n-am tzatze mari. Am incercat si cu vorba buna( adik nu am trecut prea des pe la el akasa, cand treceam il salutam frumos, il intrebam ce mai face, etc.) DAR DEGEABA... Ce e bine e ca el in 2 luni pleaca in Italia dar ce e nashpa e ca a zis pe la lume ca ii lasa casa lui Claudiu (PRINTZUL MEU)cu speranta ca isi va gasi alta fata si se vor muta acolo. Cum sa-l fac sa ma placaaaa?
De ce, in 2 ani de zile, nu a vazut ca eu sunt printzesa fiului sau, iar fiul sau e printzul meu? Cum credeti ca ar reactiona dak ar afla ca, dupa plecarea lui, as vrea sa ma mut la el acasa??
Astept raspuns, va pup pe toti si vreau sa va zic ca ador site-ul asta si subiectele de pe forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Tania, daca nu te place omul, ca n-ai bani si tate mari, nu e nimic de facut. Trebuie sa te accepte asa.
Faptul ca face talente pe fata, imi pare suspect dpdv al fiului (printul tau), care n-ar trebui sa tolereze comportamentul tatalui fata de tine, in caz ca te iubeste, asa cum spui.
Dar daca tot pleaca sperietoarea, de ce iti faci probleme? Nu inteleg...

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Tania,
3 seturi de push up si i-ai rezolvat problema socrului!
Altfel, eu m-as distra copios pe tema asta, sa fiu in locul tau....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

tlory,cunosc eu citiva raketi dispusi sa iti rezolve problema smooth and cheap.Am de gand sa ii trimit si la soacra-mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania_01 spune:

Ms pt sfaturi, suntetzi fff draguti. Ai dreptate nici printul meu nu face nimik k sa-i schimbe ideile lui tata-su. Mai nou da vina pe mine pt ce se intampla, zice k eu ar trebui sa ma bag in seama cu el..dar nu sunt genul de om care sa se bage in sufletul omului.. ma place-foarte bine, nu- asta e.. Ce e mai aiurea e ca atunci cand vrem sa facem dragoste tre sa asteptam sa nu fie nimeni in casa(fiindca se intampla mai mereu la mine acasa) si sa ne miscam rapid sa nu ne prinda ai mei..parca suntem iepuri in 10 min terminamNu e frumos asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Daca a inceput deja sa dea vina pe tine, e un semn rau. Inseamna ca deja se vad efectele veninului. Ia masuri acum cat poti ca mai tarziu e de rau.
Poate pleca din asociatie si sa faca ceva pe cont propriu.



WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Tlory,

Eu sunt din nurorile care au crezut, ce naiva!, ca pot discuta prieteneste cu soacra, ca putem sa ne intelegem ca 2 femei mature.

Asa ca am facut masa rotunda eu-soacra-sotul. Sotul era ca sa nu degenereze discutia, ca soacra-mea le cam minciuneste si le intoarce in favoarea ei.

Si la ce concluzie am ajuns, de ce nu ma place:
- acum 5-6 ani i-am spus ca vrea sa para mai bolnava decat e
Vroiam sa plecam in weekend si ne cheama la ea ca ii e foarte rau, ca a chemat salvarea, ca vomita continuu.
Ca sa aflam de fapt ca mancase 1 litru de smantana, ca sa nu se strice si i se aplecase!!! Si nu vomase da avea senzatie de voma.
- la nunta noastra am ranit-o ingrozitor si s-a abtinut sa nu planga toata nunta. Ce-i spusesem:
Avea o punga de pantofi de schimb in mana si m-a intrebat cine ii tine ei pantofii.
eu eram imbracata mireasa cu buchetul in mana si-i zic, lasa ca ii tin eu!!!
Asta a fost toata dicutia noastra la nunta, in rest n-am mai avut ocazia sa vorbim si i s-a parut un raspuns ironic.

- si....asezativa bine in scaune....acum iese la iveala adevarata mea rautate....ii gatesc prajit sotului, care nu are nici o problema de sanatate si prajitesc cate odata mancarea pt ca eu chiar gatesc.

Asa ca avem o relatie minima, vine la noi o data pe luna cand se indoapa din mancarea mea "prajita", ii multumeste sotului pt masa, vorbim cat mai putin.

Si fac efortul asta pt ca imi iubesc sotul si el merita!

Mergi la inceput