Formula

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

eu in locul tau as intreba medicul, e mai putin stresant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

si eu am trecut la milumil 2 acum o saptamana,si fata mea azi face 4 luni.mi-a zis doctora ca nu ii mai tine de foame si incepuse sa pape iar de 3 ori pe noapte.mi-a zis sa ii dau treptata,sa ii amestec ami intai o masura,apoi dupa cateva zile 2 si tot asa.tu sa te uiti bine,ca masura din mil 2 e mai mare un pic,asa ca eu i-am pus mai intai cu cea mov din cutia 1 apoi ii puneam pe cele de mil1 cu cea mov si pe cele de mil2 cu cea roz,din cutia ei.eu am observat cand am citit pe cutie,ca se face mai mare cantitatea cu masura aia roz decat inainte.de ex eu ii pun4 masuri la 120ml apa,si la mil1 se faceau 135ml si la asta scrie ca se fac 140ml.
eu ii dau deja si cereale milupa.am inceput acum 2 saptamani,si nu a avut nimic.ca mie nu imi mai manca.si astea ii plac si papa si 170 g

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de Dorsilia


in toata Timisoara la farmacii si supermarketuri nu am gasit....ajutati-ma cu o idee, asa demult este laudat dar atatata de putine se stiku despre marca asta de lapte de la TOPFER. Momentan fratele meu e in Bucuresti si as vrea sa-i transmit sa-mi cumpere insa nu stiu unde sa-l directionez, nu are timp de umblat si nici nu cunoaste orasul, poate ma ajutati in seara asta cu o informatie, maine se intoarce si poate-mi aduce el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Originally posted by Darria


Stiu ca acest lapte il gasesti la farmaciile Dona. Imi pare rau dar alte detalii nu pot oferi. Poate afla adresele din cartea de tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

farmacii Dona sunt la tot pasul. si se mai gaseste si in farmaciile 2NA, eu stiu doar doua: una la km 0, in spatele magazinului Unirea, si una pe bulevardul cu fantani, intre Piata Unirii si Casa Poporului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Am si eu o intrebare, ca nu ma inteleg cu medicul de familie.
Se da, sau nu se da lapte praf ( Bebelac sau Vitalact, sau ce este), GRATUIT in cazul in care mama nu poate alpta, cu diagnostic clar, care interzice alaptarea?
Stiti si o baza legala?

Merci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Revin, stie cineva ce si cum? cu laptele praf gratuit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by mamaruta

eu in locul tau as intreba medicul, e mai putin stresant



pai am intrebat... Problema e ca in paranoia mea am intrebat vreo 3 medici, si toti aveau alta parere: sa nu-i dau, sa-i dau dar neamestecat, sa-i dau treptat....

Pina la urma, am facut cum m-a taiat capul, si i-am amestecat cu Milumil 1 asa cum zicea si nusicasiely.

A fost ok, n-am avut probleme: ba bb chiar a inceput sa faca lejer de doua ori pe zi, dupa ce inainte scotea cite o fantana arteziana cu chinuri, la 48 de ore.

Singura mea nedumerire este ca... grasuna maninca si Milumil 2 la fel de mult si de des!

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

elise,cred ca ii place si d-aia.ia-i si cereale de la milupa sipune cate o masura in lapte.poate asa papa mai rar.poti sa incepi cu cerealele.si apoi cu fructe cu cereale.eu am observat ca dupa piure de fructe cu cereale papa dupa vreo 4-41/2 ore.
ileana,laptele gratuit se da daca mama e decedata sau copilul are o boala grava,nevindecabila,sau daca scade mult in greutate.dar e cam la latitudinea pediatrei.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by nusicasiely

elise,cred ca ii place si d-aia.ia-i si cereale de la milupa sipune cate o masura in lapte.poate asa papa mai rar.poti sa incepi cu cerealele.si apoi cu fructe cu cereale.eu am observat ca dupa piure de fructe cu cereale papa dupa vreo 4-41/2 ore.
,laptele gratuit se da daca mama e decedata sau copilul are o boala grava,nevindecabila,sau daca scade mult in greutate.dar e cam la latitudinea pediatrei.

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!
elenica lu' mamica
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2



Cand mama are diagnostic, de nu poate alapta, se da?

Mergi la inceput