FIV 77

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Fetelor va multumesc pentru sfaturi si chiar mi-au prins foarte bine.Oricum eu trebuie sa merg marti la Bucuresti pt testul HCG.Asta insemnand sa ma intorc in aceeasi zi acasa.Ar fi prea stresant.Asa ca am hotarat sa stam cateva zile la mare si dupa aceea luni sa plecam la Buc.
La mare nu mergem la plaja, mergem la relaxare.Merg mai mult ca este toata familia mea acolo si v-am zis ca oricum trebuie sa fac un drum pana la Buc.Linistita sunt.Nu ma agit, stau numai in casa, dorm mult.Sper sa fie bine.
Am vb cu o prietena care a facut ET odata cu mine si e din Constanta si s-ar putea sa pot face testul la mare.
ANDICU-Poate ne vedem daca o sa ai timp.Te pup si ma gandesc si eu la tine.Fii tare!!!
DJ MAMA- Multumesc pt sfat si crede-ma ca sunt foarte prudenta.M-am gandit si eu inainte sa fac pasul asta.
MRL- Cum te simti, ti-a venit CM? Te mai dor sanii?Mi-e dor de tine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Merci , Ceci! ai dreptate, mereu mi-o greu s-o las pe alte maini cand plecam! numai ca pana ajung dr din Cta sa faca FIV, cred ca ajung eu bunica! ei nu sunt in stare sa dea un diagnostic exact, in mare majoritate, dar sa mai faca FIV! imi pare rau ca vb asa despre dr din orasul meu, dar asta e realitatea, dovedita, din pacate, multor persoane !
Cat despre sarcina si plaja, stiu sigur si eu ca nu e recomandata plaja in primul trimestru! si verisoarei mele i-a zis dr acelasi lucru si s-a conformat, desi i-a fost f greu, cand stai la malul marii si mai e si vara si cald...
Puiramy, poti face testul HCG la clinica Synevo - Medicover de langa Spitalul Vechi ( pe Bd. Lapusneanu, aproape de Gara).Rezultatul ti-l da in aceeasi zi cu taxa de urgenta (anul trecut te costa cam 750.000), sau fara urgenta ti-l da a2a sau a3a zi. Abia astept sa ne dai vesti bune! as vrea sa ne cunoastem, sper sa fiu acasa in we, dar putem vorbi inainte.


Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

quote:
Originally posted by andicu

Merci , Ceci! ai dreptate, mereu mi-o greu s-o las pe alte maini cand plecam! numai ca pana ajung dr din Cta sa faca FIV, cred ca ajung eu bunica! ei nu sunt in stare sa dea un diagnostic exact, in mare majoritate, dar sa mai faca FIV! imi pare rau ca vb asa despre dr din orasul meu, dar asta e realitatea, dovedita, din pacate, multor persoane !
Cat despre sarcina si plaja, stiu sigur si eu ca nu e recomandata plaja in primul trimestru! si verisoarei mele i-a zis dr acelasi lucru si s-a conformat, desi i-a fost f greu, cand stai la malul marii si mai e si vara si cald...
Puiramy, poti face testul HCG la clinica Synevo - Medicover de langa Spitalul Vechi ( pe Bd. Lapusneanu, aproape de Gara).Rezultatul ti-l da in aceeasi zi cu taxa de urgenta (anul trecut te costa cam 750.000), sau fara urgenta ti-l da a2a sau a3a zi. Abia astept sa ne dai vesti bune! as vrea sa ne cunoastem, sper sa fiu acasa in we, dar putem vorbi inainte.


Imi vine si mie randul...
Pozele mele




Eu am facut anul trecut, in decembrie, analiza de betahcg la Synevo si era 280000 si luai rezultatul in jurul orei 16-17, daca vroiai rezultatul la ora 12-13 trebuia sa platesti taxa de urgenta dar pe total era 450000.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Dragele mele, azi la 23.00 trebuie sa fac pregnylul, ultima injectie.
Lia68, moralul meu....nici nu-l mai gasesc, tremur din toate madularele ca o racitura (piftie), nu-mi gasesc locul, daca ar fi prietenul meu langa mine mi-ar fi mult mai bine.
De dimineata ma gandesc la Monilad, sper sa vina cu vesti bune, sa ne spuna de puisori.Vorba lui Monilad, emotiile sunt pentru rezultat, ma poate transa ca pe un porc, numai sa fie bine, nu-mi pasa ce fac, numai sa faca bine sa reusesc sa am copilasul mult dorit.
Gabiu, ce pot sa-ti spun inainte de a incepe tratamentul nu stiam cum sa fac sa treaca timpul mai repede sa incep injectiile, eram fff optimista, acum vreau sa se opreasca timpul in loc de frica rezultatului, dar pentru a castiga trebuie sa lupti, sa te rogi, sa ai credinta ca poate ne iubeste si pe noi cineva acolo sus, chiar daca am mai calcat stramb din cand in cand si nu ne va pedepsi.
Cristinici, andici, ceci, MRL, Liana30 multumesc si cate un pupicut pe fiecare pumnisor sa le dau un pic de putere sa fie bine stransi, tare avem nevoie de voi, de curajul vostru si dragostea voastra.

va sarut!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Cristina asa eram si eu inainte de punctie,dar Dumnezeu iti da curaj si putere sa treci prin toate incercarile vietii.Mult noroc sa ne aduci numai vesti bune!


cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Salut cu mult drag cele mai tari FIVOASE!!!!!!!
Recunosc, va citesc de ceve timp, intrucat gandul meu se indreapta vertiginoas catre varianata FIV. N-am crezut-o niciodata , dar vorba zicale,, never say never!".
Temerea mea, daka va vine sa credeti, este legata de anestezie. Nu stiu, sunt reticenta la varianta anesteziei generale. Am tercut doar o data prin aceasta experienta si nu pot sa afirm ca a fost chiar atat de neplacut (laparoscopia). Rezist!
Spuneti-mi va rog mai multe despre punctie, se poate si cu anest. partiala?
Multumesc
Pupici, Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buuuna!
Danutzaaa! ce bine imi pare ca te "vad"! ce mai faci? mi-ar fi placut insa si mai tare sa fii langa noi, dincolo, la Odisee, impreuna cu toate fetele de aici:)
Medamaya, asa sa fie, sa dea Dzeu! Concediu placut si relaxare la max!
Fetelor care sunteti in asteptari: bafta multa de tot si tin pumnii stransi! sa dea Domnul sa fie bine si sa se prinda cat mai multi bebei!

Pupici si sa stiti ca nu v-am parasit,

Ingeras11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia68 spune:

Cristina38, nu trebuie sa ai emotii ai sa vezi o sa fie f.f. bine, sa dea Dumnezeu sa obtii cit mai multe ovocite. Punctia nu tb. sa te sperie, mie mi-au facut anestezie partiala si e ok. Nu-ti mai fa probleme si gindeste pozitiv. Dupa aceea incepe adevaratul stres cind astepti, nu vreau sa te sperii, poate reusesti sa pui si ceva la congelat ca-ti da o siguranta. Dar nu, tb. sa reusesti din prima si gata, asa o sa fie ai sa vezi. Te pup si incearca sa te linistesti c-o sa fie bine. Iti tin pumnii.
Va pup pe toate indiferent in ce stadii sinteti (injectii, asteptare, nereusite), sintem toate pina la urma niste curajoase si bataioase si tb. sa fie si dorinta noastra indeplinita odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

si pentru toate fetele!
puiramy, te pup dulce pe burtica dar si pe obrajori. Mie mi-a venit CM astazi de dimineata. gata, am rasuftat usurata ca nu ma apuca la sfarsit de saptamana sa imi strice cheful de distractie. De vineri iar o taiem la casuta de vacanta iar de acolo vom pleca direct spre casuta de vacanta al prietenilor nostrii (Busteni). Ma voi gandi la tine. Cand plecati spre mare? Unde vei face testul in Constanta sau la Bucuresti? Te pup dulce si ai grija de voi.
musete, ma bucur sa te aud. la punctie se poate si cu anestezie partiala. Daca nu rezisti anestezistul este langa tine si te poate adormi. Asa ca nu iti face probleme, totul o sa fie dupa cum suporti tu. mai neplacut este cand te curata cu o solutie cu iod atat pe exterior cat si intern (parca te harjaie cu glaspapir). Eu am vrut anestezie generala si pentru mine totul a fost ok. Dupa ce m-am trezit mi-am revenit foarte repede, intr-un sfert de ora eram deja imbracata si pe picioare. Nu am avut ameteli sau stari de rau (voma) doar senzatia ca m-am trezit dintr-un somn adanc fara vise. Cosmarul a venit dupa. Ei, dar asta a fost cu mult timp in urma, deja am uitat. Acum daca ar fi sa mai fac inca o data (sper sa se mai poata) as merge fara nici un fel de emotii pentru procedura in sine, emotiile si grijile pentru mine pot veni la aflarea rezultatului. Asa ca musete, mergi fara frica, eu te stiu o fata rezistenta si curajoasa - punctia este floare la ureche. Te pup dulce!
Asteptam vesti bune de la Moni, sa fie bine!
Fetele care sunteti in asteptari sau in focurile tratamentului va tin pumnii si fiti curajoase. pentru fetele care se pregatesc sa intre in hora mult noroc si fara frica. Visul o sa devina realitate pentru toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Liana, nu te cert; banuiesc ca daca tot insisti, probabil ca te reprezinta cu adevarat
MRL, o vreme n-am prea scris pe forum pt. ca am fost f ocupata dar am citit despre necazul tau; n-am avut puterea nici macar sa te incurajez (daca mai era nevoie); mult ma bucur ca ai depasit momentul si-ti doresc s-o iei cu spor de la capat ; poate iti face Dumnezeu un dar si ramai gravidutza asa fara FIV; succes
pentru restul, sa veniti cu vesti bune ca sa ne hranim si noi vampiroaicele din bucuria voastra

Mergi la inceput