O alta Timisoara (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timi spune:

esti tare Mona, intr-adevar ai ghicit, dar de unde ai stiut ca sunt eu? Din cate s
Acum sunt in SUA impreuna cu sotul meu si cu baietelul meu de 1 an si 4 luni(poveste lunga...).Imi amintesc de Dana blonda, care trebuia sa plece in Germania? Sau nu a mai plecat? Abia astept sa imi dai vesti despre trupa voastra din Otelu, sa imi povestesti despre tine. Am vorbit cu Nuti in iarna asta este tot la Londra.Dar as prefera sa te contactez sa vorbim mai multe, pentru ca aici fusul orar este decalat fata de RO. Ai vreo sugestie ?
Nu mi-ai spus la ce doctor mergi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timi spune:

referitor la Kingo ea era numai teoretic colega , cu noi ca in locul ei statea Nuti.Deci am axclus-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Uite cum se regasec colegele.
Albi am pierdut amandoua .

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Fetele dragutele,nu am rezistat si am intrat putin la voi chiar daca e ora 12...ca tare mi-ati lipsit.
Am primit viza pe 10 ani,dar va povestesc maine cum am facut eu Bucurestiul doua zile la rand...

Va doresc o noapte frumoasa si sa visati cu ingerasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timi spune:

,
mai am o intrebare pt. Mona (ca daca am inceput nu mai scapi de mine...). Nepotica talentata cu care te lauzi e fetita surorii tale sau a lui Adi(cumnatul)?
Pentru celelalte fete: imi pare rau ca a-ti pierdut pariul, poate am fost eu prea secretoasa dar e cam greu sa reiei legatura cu cineva dupa 10 ani, oricum imi fac autocritica

Sa auzim de bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neatza gagici,
deci ne-am culcat tarziu ... la 8 m-am trezit ... nu am mai putut dormi. Zau ca tre sa fac ceva sa dorm macar 8 ore pe noapte ... ca cele 6 ce le dorm ... nu-s de-ajuns.

Gio si Albinutza .... vream sa stim si noi pe cine ati pariat? Plizzzz.
Geta (timi) ne putem scrie pe mail. Tu nu ai activat nici PM si nici nu accepti mailuri de la utilizatori. Ia fa ceva. Mail ... din profilul personal si PM din meniurile stanga sus la Mesaje private - apoi Optiuni - si acolo bifezi ca le vrei active. Asa ... apoi iti trimit eu pe privat mailu ... sau scrie-mi chiar tu .... si vom continua pe privat.
DAR - poti ramane sa ne scrii si pe acilea, ok?

Cosmina Bravo mama. A meritat fza cu bucalele anu acesta ... de acum n-o sa mai ai probleme nici tu si nici copiii vre-o 10 ani. La Marius cat au trecut din cei 10? Sa vi cu detalii si neaparat sa vb daca ne vedem duminica in parc ... am luat iar baloane. Sa-i zici dinainte lu Marius ... ca io vin cu baloanele ... sa nu ma chilareasca ... ca plange Begu dupa mine.

AM NEVOIE DE AJUTOR!
mamicile care au copii inca cu pampersi. Masurati va rog frumos un bax de pampersi (daca s-ar putea din cei mai mari) DOAR LATIMEA ma intereseaza.
Adica ... fac un dulapior pentru bebe care va avea si utilitatea de masa de infasat. Vreau ca in spatele lui sa pot depozita cate un bax de pampersi. Deci am nevoie de latimea unuia sa stiu cat spatiu las.
Dupa ce-l fac ... il pun in album sa-l vedeti ... apoi dupa ce-l face si tamplarul facem poze si ... oricum va fi gata si camera ... va voi arata ce a iesit.
MERCI anticipat.

Fg la scarbici ... ca azi apare si sefu de prin strainataturi ... .deci cam gata netu meu de la lucru. Mai rarutz. Las ca am home ... asta daca nu se mai blocheaza ... ca in ultima perioada ... numa asa am patit ... cand am scris un mesaj mai lung cum .... gata, sau pe mail ceva. Deja sunt in faza aia: la urmatorul salar facem ceva UP DATE ca nu se mai poate.
Gata - am fugit.



Miro16+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

neatza!!!
Miro am masurat al meu pachet: lungime 42, latime 35 si adancime 11 cm. eu cred ca pe tine adancimea te intereseaza, ca il pui in picioare, itre comoda si perete, nu? si eu tot acolo il tin.
spor la munci.
Cosmi draga mea, intra si ne da detalii. pe mine m-ar interesa cat e biletul dus intors: Tm-Buc., ca mi-e lene sa sun la carpatair. stiu ca au preturi mari, dar uimeste-ma si tu.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

GATA COMODA!!!

Am pretentia ca mamicile sa-mi spuna parerea lor, daca e spatiu destul, mai am nevoie de ceva, etc.
Camera fiind mica - vom pune doar un patutz, comada si eventual o canapea mica.
Comoda e asta. Mi-am lasat si loc de baxuri de pampers in spate (merci Gio), vedeti aici. Culorile nu vor ramane astea ... e doar o idee. Si mai vreau sa ocup putin spatiu si pe verticala. Asta am incercat aici.
Ce ziceti?
Multumesc anticipat.

timi (Geta) plizzz ... aici pe forum sunt doar Miro. Adnana este fetitza sorei mele - Laura. Nu mai stiu daca ai cunoscut-o sau nu. Nu ti se pare ca semana cu mine nitel? Reusisi sa-ti activezi Pm, mail?



Miro16+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Wow, Mirona ! Nu pot sa nu admir comoda ! Imi plac mai ales sertarele alea mici. Am o īntrebare : cum vrei sa-l asezi pe bebe, pe lungime sau latime ? Voi v-ati apucat deja de camera, super ! Noi inca asteptam, desi sunt in saptamāna 21.

Cu ce program ai facut comoda ? Mie mi se pare ca pt fetitze e mai usor de decorat camera, aveam in cap numai roz si floricele. Dar o sa am baiat si zau ca nu stiu ce culoare sa aleg. Ma uit mai nou dupa tractorashe si Superman. Dar poate va fi Nemo tema camerei ... Inca nu stiu .

O zi buna va urez, sectantelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Ceau fetele

Giova - daaaa mai il vand pe Demetrios desi nu as vrea dar ocupa loc mult ca e imensa (trena nu e detasabila)si in plus numai se distruge ...macar asa o mai poarta careva.
Ai vazut pe undeva pampersi de apa?imi trebuie sambata asta .
Nu stiu unde e mai fain...nu am fost niciodata nici la heaven nici la mall la piscina...sambata aflu macar de heaven.
Vreau sa-i iau lui andrei o barcuta sa-l plimb prin apa daca ma lasa pediatra lui.......si tu simti ca iti vine sa-l papi pe marco tot mai mult?????

Mirona- se pare ca bb tau iti face figura...vrea sa tina secret; sanatos sa fie ca restul nu conteaza.
Tu sa papi vitamine si sa ai grija de voi doua...restul se rezolva.
Imi place f mult comoda ,e tare draguta insa deasupra ei eu nu as face nimik...daca pica ceva cand e copilul...(poate sunt eu mai fricoasa)fa langa sau in fata eventual niste rafturi.
Noi am patit-o,a picat un raft din mobila cand era andrei la dan in brate si dan statea pe pat...ca sa-l fereasca a tinut contra cu spatele si iti dai seama ca s-a lovit dan la spate de s-a smiorcait 1 saptamana...de atunci nu mai pun bb acolo si am prins tot in suruburi (era doar pusa polita nu era prinsa).
vezi ca pampersii la latime sunt toti la fel..la inaltime difera.
patutul lui bb il poti lipi de comoda? ai castiga spatiu.
unde ii faci baita???
In camera lui bb sa nu incarci...zici ca e mica camera...dar nici nu trebuie sa pui 100 de corpuri de mobila ...strictul necesar.
eu nu i-am pus nici acum perdele sau mocheta...am zis ca ii pun cand incepe sa umble ca numai aduna praf.
Daca ai nevoie de suruburi in perete avem noi masina cu percutie (pt beton) sa-mi spui si se rezolva.

deci lansez intrebarea inca odata ....stie cineva unde se gasesc PAMPERSI DE APA ???????

niste poze...din aprilie ...am mai adaugat .
http://pg.photos.yahoo.com/ph/diane7112/album?.dir=1006&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

va pup
diana si andrei

Mergi la inceput