Tratament pentru negi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ache spune:

sotul meu a patit-o ca i-au iesit in talpi, multi de tot, iar la un picior s-au unit intre ei, se facuse o crusta groasa si nici sa mearga nu mai putea, de durere
la unul s-a rezolvat cu tinctura de rostopasca, e drept, ca a durat un pic, dar la celalalt nu
a mers la doctor si i-a dat verrumal....excelent si rapid...a scapat de tot si definitiv si nu a reaparut nimic, asta se intampla acum 4 ani
toate leacurile citite mai sus sunt bune, rostopasca, uleiul de ricin,... dar nu merg la negi f mari

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasile_ioana spune:

eu sunt inebunit, am negi si nu mai stiu cu ce sa ma dau ca sa treaca, am incercat multe metode, dar cam in zadar. imi trec doar cate 2-3 la fiecare metoda pe care am adoptat-o . astept mesajele voastre cu un tratament medicamentos sau altceva care sa ma ajute sa scap de ei... richi_vasy@yahoo.com sau pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Negii , verucile ,papilomul se excizeaza chirurgical , cu anestezie(ac normal , oricum nu conteaza ca tot atat intra sub piele) , se scoate cu tot cu radacina sau pur si simplu se cauterizeaza , tot sub anestezie.
Se face un tratament cu Aciclovir , calciu , magneziu , vitamine , pt. ca sunt produsi de o imunitate scazuta si gata.

Trebuie sa fiti atente cu verucile si papilomul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Din pacate e posibil sa apara inapoi...Eu mi-am tratat un neg de vreo 3 ori (disparuse complet!) si la un an dupa, imi aparea din nou in acelasi loc...
Este un virus foarte nenorocit!

Acum imi iese din nou si ma intreb ce sa-i mai fac...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

eu am avut mult timp un neg pana cand cineva mi-a recomdat sa tai un catel de usturoi in 2 si sa il leg de seara pana dimineata .asa mi-a trecut.stiu k la inceput am simtit ca ma ardea ff tare dar a trecut.
acum nu il mai am

sper sa va vindecati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstamate spune:

Am avut si eu niscai probleme de genul asta si pot sa spun ca laptele de ceapa a facut minuni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

fetelor dragi mai disparut din negi ,am folosit :VIROLIT ,cumparat din Romania,dar mai sunt din ei care se tin ca pe o pelita si nu v-or sa dispara cu ce mama lor sa-i dau?
O sa incerc cu rostopasta sau cu lapte de ceapa,cumau zis fetele pe aici.
Voi ce-ati mai rezolvat ,i-ati stirpit pe toti?
,pe toate.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuisaTL spune:

Hello ,

Si eu am avut ceva probleme cu negii..
Am incercat varianta cu usturoi...dar n-o recomand nimanui ca eu eram sa lesin de durere, de arsura..
In fine...m-am tot "documentat" eu si am incercat DUOFILM solutie. Intr-o saptamana mi-au cazut toti negii. Poate sa dureze si doua totul e sa insisti.
Dupa ce se usca solutia aplicam un plasture. Asa m-am chinuit o sa ptamana. Toti se uitau mirati la degetul meu. Am rabdat, dar zic eu ca a meritat. Erau tare insestetici si vroiam cu orice pret sa scap.

Cand vezi ca mai apare cate unul..aplica cateva zile solutia.

Multa sanatate,

Luisa, mami de Dorothy (24 nov 2004)

Mergi la inceput