Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna dimineata,cum bine stiti,tuica spala greata....
Io n-am tuica,da' va ispitesc cu o cafea bunaaaaaa si aromataaaaaa de nu se poate!
Am avut un week-end super obositor,sper sa rezist cu brio saptamana asta,mai ales ca ma asteapta un week-end si mai obositor!
Cati,o sa iau legatura cu tine,sa-mi spui ce si cum de camera aia....

Iuli....mai e putin...ma gindesc numai la tine si-ti tin pumnii! Simt ca va fi bine,nush de ce!

Ioana,naspa sa treci prin asa ceva,traumatizant.....

Alma,te-ai mai gindit?

Ril,succes la examen!

Rodica,sa-ti traiasca puiul,sa fie sanatos si sa te bucuri de el!

Miha,colege e clar ca sintem,doar ca eu anul asta termin la FR....poate ne vedem pe la facultate! N-om fi si vecine? Pe unde locuiesti?

Sint laconica pt.ca e tarziu si n-am timp....
Principala idee am pus-o in lumina: e gata cafeauaaaaa!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Am avut un weekend OK, dar o zi plina de draci!Parca si-au luat-o cu totii in cap!!! Si site-ul imi face fite , iar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,lume!
Se pare ca bate vantul pe aici....inca nu e crivatz,da' nici mult nu mai are....
Eu v-am facut cafeaua,voi poftiti de o beti daca doriti......daca nu,le ramane fetelor pt. pranz,desi nu-i buna incalzita...
Cu toate puterile inainte,desi....m-am trezit peste noapte cu frumusete de infectie urinara de imi vine sa ma urc pe pereti....
O zi buna va doresc!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ma intreb ce fel o fi sa te trezesti si sa gasesti cafeaua gata facuta, cu aroma imprastiindu-se prin casa ca-n reclama aia la Jacobs?

Eu sunt putin in doliu, mi-am vandut masina si asa de frumoasa si de desteapta mi se parea ieri cand i-o prezentam cumparatorului...
Acum trebuie sa ma re-obisnuiesc sa circul cu tramvaiul si am inceput cu dreptul : ploua cu galeata

Brenda, multa sanatate, se mai intampla si din astea, ai grija ce faci.
Nu ne-ai spus cum ramane cu venirea la Galati ?

Restul lumii, pe unde umblati ?

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna dimineata fetelor!!!
Ieri am invatat toata ziulica si bb a stat asa de cuminte manca-o-ar mama pe ea de fetita scumpa ca doar i-am dat laptic (productie proprie evident) si a dormit sau s-a jucat acolo singurica.Altfel, pe net abia am intrat sa-mi verific mesajele, altfel am stat departe de pc ca ma "fura" imediat, mai ales ca-mi place sa stau la taclaleeeeeeeeee, rrrraaaaaaaaau de tot!!
Da' acum sunt mai relaxata, o sa stau sa invat zilnic cateva ore pt cele 3 examene (pen' ca v-am mai spus am si 2 restante) si sa dea Dzeu sa iau note bune la toate!

Brenda, eu stau pe la Lamotesti, Brancoveanu adica, nu foarte departe de orasel, la vreo 2 statii de masina sa zic asa... Deci, suntem si vecine?

Nici n-am mancat si nici cafeluta fara cofeina n-am baut, da' am de gand
Pupici la toata lumea!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Vrand-nevrand stau si-acasa, in concediu medical. Poate le dau de capat bolilor, inghit numai chimicale, dar mi-a dat Brenda o reteta forte pentru revigorarea organismului...

Imi pare rau ca ti s-a intamplat asta, Ioana! Ai reclamat pe undeva? Desi la cate cazuri nerezolvate sunt in tara asta, m-as mira sa dea cineva de urma telefonului. Pacat de agenda, banuiesc ca asta te-a afectat mai mult.

Ce-as fi vrut sa vin si eu la Galati... Insa trebuie sa stau departe, sunt contagioasa!

Felicitari Iulia pentru Cris, e copil bun, sportivii de obicei o lasa mai moale cu scoala, insa el vad ca le face cu brio pe amandoua.
Cat despre masina... nu fi trista, e cald acum, e o placere sa mergi pe jos! Cu tramvaiul e mai problematic, ca daca e aglomerat...

Brenda, sanatate multa! Voi ati discutat la scoala pentru incadrarea cu profesori de la toamna? Nu stiu cum sa facem sa prinda niste profesori buni copiii nostri, probabil e de discutat cu directorul scolii.

Mihaela, bafta in continuare la examene si tin pumnii ca bebe mic sa fie la fel de cuminte ca si pana acum, sa poti invata!

Lucian, bafta si tie la examene! Ce mai face Vali? Din toamna sunteti si voi scolari...

Rodica, sa-ti traiasca flacaul si sa-ti aduca numai bucurii!

Cati, macar atunci cand reusesti sa intri, scrie-ne mai mult!

Sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by Miha68

Buna dimineata fet
Brenda, eu stau pe la Lamotesti, Brancoveanu adica, nu foarte departe de orasel, la vreo 2 statii de masina sa zic asa... Deci, suntem si vecine?




Credeam ca zici unde stau io. Se pare ca stam la 2 pasi. Cetatea veche iti spune ceva?

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Cetatea Veche... hmmm... sincer am auzit dar nu stiu exact pe unde e, poate-am trecut pe-acolo... e spre orasel sau spre str Turnu Magurele?
Alma, multumesc... si tie insanatosire grabnica si spor la invatat! Vreau si eu un zeceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ca voi ... da' cre' ca nu ma duce capu' ca se pare ca numa' 9 pot sa iau! Iau lecitina si vad eu mai ce!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Ce sa scriu, mai, Alma, ca risc sa pierd timpul! Tb sa astept 10 minute sa vad daca imi trimite mesajul!

In fine, nici nu prea am multe de zis...Muncesc, ma duc acasa, ies la plimbare cu puiul, fac cumparaturi,fac ordine prin casa, spal rufe, calc...totul este monoton!

Asta e, nimic...palpitant!S-au dus vremurile alea!


Va pup. paaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by Miha68

Cetatea Veche... hmmm... sincer am auzit dar nu stiu exact pe unde e, poate-am trecut pe-acolo... e spre orasel sau spre str Turnu Magurele?



In capatul celalalt al str. Lamotesti. E o gradinita acolo pe colt.

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput