Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Brenda, pentru cafeaua fara cofeina.

Ce-i drept stau cu ea in fata , nici mirosul nu-l mai suport.
Nu ma vait, dar sunt cam incordata in perioada asta. Nu-mi place nici cafeaua, dar partea buna e ca nu-mi place nici mancarea, parca stau nitel mai bine blugii pe mine.

Nu-i nimic, stiu ca se va termina cu bine si pun eu kilogramele la loc, nu te las sa fii singura "extra" din grup.

Pup iu all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna dimineataaaaaaaaaaaaa!!!
E frumos si bine si un pic racoare, asa ca ma simt bine! Mai trebuie un pic de cafeluta asa fara cofeina, ca e buna, e momentul meu personal ... Iulia, esti invitata, uite si de Brenda si acum si de mine
Brenda, ce bine ca te poti tine de dieta, eu am vreo 15 kg mai mult decat normal, slabesc incet insa imediat cum termin cu alaptatul trec la fructe si legume urgent! Da' pana atunci mai abuzez de-o ciocolatica, are si-un pic de lecitina (auzi la mine ce scuze aduc )... ei, ideea e ca am pus vreo 25 de kg in 9 luni, asta mica a fost mica, mica la nastere... asa ca n-am cum sa slabesc acum imediat, tot vreo 9 luni o sa-mi ia sa-mi revin!
Am auzit acum de dimineata despre efectul ceaiului de tei, foarte benefic pt sistemul nervos central, pt ten, pt tot sist. digestiv... eu care sunt adepta ceaiurilor de plante ciulesc urechile una doua cand e vb de ceva naturist. De cand o am p-asta mica am baut si inca mai beau mult ceai cu miere, din musetel, tei, anti-stres si pot sa spun ca pe langa faptul ca Dzeu mi-a fost aproape a ajutat si cura asta de ceaiuri de plante.
O zi minunata va doresc!!!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Mi-am reparat calculatorul, de fapt site-ul.M-am chinuit sa scriu un lung mesaj si nu mi l-a trimis. Cred ca ma saboteaza careva de pe site!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Nu pot sa trimit mesaje_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Ei nu, ca asta/i culmea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Ei nu, ca asta/i culmea.
Aha, vad ca ..si-au revenit...

Deci, ce va spuneam, nici nu am fost intr-o pasa prea buna, in ultimul timp. Sper sa fi invatat ceva din aceasta...experienta...

Nu stiu cu ce sa incep...sa reincep...Am citit ce ati scris si am vazut ca au mai venit si alte mamici. O fi bine, o fi rau...Oanei nu stiu ce i s-a intamplat, dar nu cred ca vrea sa mai redeschida...subiectul.

In fine, ieri am iesit la plimbare cu baiatul, asa, aiurea.Mi-a cantat un cantecel compus de el si nu conta ca eram pe strada.Eram asa veseli amandoi! A crescut mare, mey, are 2 ani si 9 luni!Wow! Ce-a mai trecut timpul...

Mergeam pe strada si ma gandeam la cat de proasta pot fi , uneori. Mi-am promis sa nu mai fiu niciodata mahnita din cauza unei probleme carr n-are legatura cu fiul meu. Dimineata s-a trezit in timp ce ma aranjam eu de plecare.Cand l-am vazut cum statea "cu burta la soare", n-am rezistat sa nu ma intind si eu putin langa el... Si nu-i mai pun nici pampers, numai noaptea, asa, preventiv.

Aseara mi-a aratat si cum o sa le faca din ochi fetelor care o sa-i placa...Cred ca ar merita mult mai mult copilul meu. Adica ar merita sa fiu mai matura...sentimental!Indiferent de cine va aparea in viata mea, v-am spus, NICIODATA,nu va reusi sa ma mahneasca! Nu o sa ma mai gandesc decat la binele fiul meu ! Atat!

Brenda, o sa ne vedem la concurs, sau in oras, cum o sa puteti si voi...Eu as putea sa va ofer un dormitor la mine la scoala, ca sa nu mai veniti in dimineata concursului, sa fie copiii obositi.Mai vorbim pe mess, eventual.

Gata ptr azi, sa vedem dc ajunge mesajul.
Va pup.
P.S. A revenit Ril?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Mey, cred ca ....voiau sa/mi dea steluta, de asta nu ajungeau mesajele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Mey Cati ! Adica tu stii ca avem musafiri si io nu stiu nimic ???

Brenda, un dormitor pentru voi doua exista si la mine (inca), numai sa veniti.

N-am nici un chef de treaba...
Cati a reusit sa ma inveseleasca ca de obicei. Ma plangem si eu la ea, ii ziceam ceva despre iubire, bla, bla, bla...la care ea mi-a retezat-o scurt (cele care o stiti va imaginati cum adica) "lasa-ma fata in pace cu iubirea ta, ce atata iubire" :))

Chiar asa...iubire, cai verzi pe pereti ! Ia sa-mi bag eu mintile-n cap.

Cati, faci cinste pentru steluta??

Editez ca sa o pe Miha pentru scuza aia cu lecitina. Nu stiam eu de ce ma mai scapam din cand in cand la cate o cioco. Acu stiu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Nda si mai am o scuza, am auzit ca ciocolata face bine la bila, cica dreneaza daca e mai lenesa ... daca nu m-as vedea cat de mare m-am facut mai ca as manca vreo 3, 4 ciocolate pe zi, da' asa ma rezum la una din cand in cand si in timp ce mananc imi zic "acusica n-o sa mai poti manca nimic pen' ca tre' sa mai slabesti ca esti cat usa, asa ca savureaza acu' si pt mai tarziu"
Uite cred ca daca eram maritata slabeam mai repede ca ma stresa gandul ca-mi vede sunculitele si nu ma mai vrea sau cine stie si mai rau, ca-si cauta una mai subtirica ... da' asaaaaaaaaaaa... am rabdare sa slabesc incet si sigur!
Gata... la-nvatat cu mine, ca acusica vine sambata si ma trezesc la examen ca e totul o varza in capul meu... stai sa mai iau ceva lecitina... sa se sedimenteze informatiile ... si pe voi va pupicesc dulce ca ciocolata, ca mie imi place aia cu lapte si alune
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Miha,la ce facultate esti? ca poate sintem colege si nu stim....

Cati,pupa dulceatza de baiat,mi-l si imaginam cum canta el pe strada sau cum face cu ochiul....

Iuli.....nu stim nici acum daca venim la Galati,desi am avut o luuuuuuunga discutie cu profu' alaltaseara,da' am uitat complet sa-l intreb de plecarea la Galati
Da' aflu si....Cati,zau nu scapi,nu ma intereseaza ca e cald,e musai sa ma astepti cu cozonac,chiar daca o sa fie o exceptie pt mine sa mananc o felie....

Azi am papat 2 banane,2 iaurturi,un mar,o portocala,o mare salata de "de toate" cu putina carnita fiarta si.....o inghetzata...mica!
Diseara cred ca atac capsunile!

In alta ordine de idei,colega mea de tura s-a internat in spital si voi lucra de azi la 8 ore,cu week-endul liber....asa-i bine,ca ma ajuta la concursuri sa fiu libera....

Va pupicesc si....Kuki,ai grija cu infometarea asta,ca nu-i a buna!



BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput