Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Oana, nu inteleg! Chiar daca te-a recunoscut cineva, de ce sa ai scandal acasa? Si cu cine, cu parintii? Dar tu esti divortata, fostul tau sot are o amanta de mult timp, nu vad de ce nu ai avea dreptul la un pic de fericire, chiar si virtuala!
Imi pare rau ca altii inca mai gandesc asa si ca tu suferi din cauza unor asemenea oameni...

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Leea, eu imi amintesc de tine si inca cu drag. Chiar ma intrebam ce-o fi cu tine de nu mai dai nici un semn. Ma bucur ca sunteti bine, tu si Tudor.

Si acum sa revenim la Oana.
Si tie ti-am urmarit povestea, mai ales ca seamana in linii mari cu povestea mea.
Imi pare rau ca ai luat decizia asta de a te retrage de pe forum. O inteleg si nu prea. Pana la urma in toata povestea nu tu ai fost cea vinovata. Tu nu au ranit pe nimeni cu nimic si chiar daca ai expus-o aici, atata timp cat ai spus adevarul si ai cautat suport si intelegere nu vad care e problema cunostintelor sau a neamurilor.

Daca pentru tine era o placere si o necesitate acest forum, eu zic sa nu permiti nimanui sa-ti ia asta.
Nu le permite sa se bage in viata ta si sa-ti dicteze ce sa faci si nici macar sa-si dea cu parerea. Fii suficient de puternica si alege singura ce vrei si ce trebuie sa faci.

Mai gandeste-te si nu te lasa influentata, fie ele si neamuri. Ca dupa ce pleaca de pe capul tau cu sfaturile lor bine intentionate, cand inchizi usa in urma lor tot tu cu singuratatea ta ramai.

Sa ma scuze "binevoitoarele" dar sa se uite in jur poate au si alta treaba.

Na ca m-am enervat !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna seara!
Multumesc pt urarile de bun venit si sa va traiasca si voua micutii (eu si fiica-mii de 14 ani tot "aia mica" ii zic cu toate ca acum avem cui sa spunem asa )
Asa intre invatat, dat de mancare si schimbat, imi mai iau si eu cate o pauza si ma mai "uit" la voi.
Kuki, nu stiu de ce esti intr-o pasa proasta dar iti garantez ca trece, mai ales daca te bucuri de orice iti ofera ziua pt ca din pacate maine nu e promis nimanui, cateodata nici secunda urmatoare, asa ca e bine sa te bucuri de tot ce ai indiferent de cate suparari vin, eu am ales ca din toate sa iau ce e bun, sa ma uit inainte si nu "inapoi cu manie", stiu ca sunt probleme mult mai mari decat ce mi s-a intamplat mie, ma consolez cu gandul ca odata cu greselile vine si o doza de maturitate, ei poate si un pic de schimbare, dar in esenta o sa raman acelasi "copil" fericit ca-si creste cu iubire "printesele"
Azi mi-am rezolvat o problemuta mica si eram asa de multumita ca-mi venea sa chiui de multumire asa... da' n-am facut-o c-o speriam pe Thea (cea mica), aici la noi ea e singura care chiuie pana cand mai creste si intelege ca zgomotele nu sunt periculoase si n-are de ce sa planga... poate doar sa faca si ea la fel
O sa-ncerc cat de curand sa-mi fac site-ul cu poze sa ma laud si eu cu ce-am mai de valoare :p
Va pup si-mi doresc sa putem discuta fara teama ca cineva sau ceva ar dauna starii noastre de bine... pana la urma e doar un adevar impartasit si nimic altceva! E si asta o terapie...

Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Ril, sa ai o noua viata frumoasa ! :)

Oana, rudele nu au de ce sa se amestece in viata ta sau sa ia hotarari pentru tine. Cred ca forumul asta te-ar ajuta sa depasesti anumite momente. Orice vei face, sa fii fericita !:)

Leea, bine ai revenit !

O seara faina tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

quote:
Originally posted by rilbuc1

Azi am avut ultimul termen pt divort. A ramas in pronuntare. S-a incheiat amiabil, martor comun a fost soacra, recunosc, de nota 10.

In rest suntem bine, Vali face antrenamente la tenis de camp. Incercam sa de descurcam.



http://community.webshots.com/user/rilbuc



Luci, si pentru tine azi a fost o zi grea, probabil.
Dar ce a fost mai greu deja a trecut.
Hai, fruntea sus, bine ca il ai pe Vali alaturi, vor veni si zile mai bune.

Cum se descurca Vali cu tenisul? A fost ideea lui sau a ta ?
Si mie mi-ar fi placut sa faca Cris tenis, dar lui nu i-a placut. I
se pareau plictisitoare antrenamentele, satisfactiile intarziau sa apara. Pana la urma el a ales altceva si ma bucur, i se potriveste mai bine.
Important e sa faca un sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Azi am fost cu fii-mea la piscina. toate buna si frumoase, a facut ce a pus-o instructorul sa faca (mai putin sa-si bage capul in apa), a trecut la nivelul urmator...era bine...i-am spus ca mai are putin si vine iar si a inceput tragedia...ca ea vrea sa vina cu tati data viitoare, ca de ce nu mai vine...m-a intors pe dos...cu chiu cu vai i-am explicat iara ca se uita la ea si vede ce face, ca e sus la ingerashi si se bucura ca a trecut nivelul...
nu stiu ce sa-i mai zic...

ma duc sa ma uit la ele cum se joaca...

ne vedem miine...cind poate o sa fie mai bine pentru toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza lume!
Iaca si cafeaua,chiar daca unii fac mofturi,cica nu le mai place.....
Si medicul recomanda cite o cafea pe zi,cica e benefica....evident,doar una!

Capsuni si banane daca vreti la cafea!
Eu ieri am mincat toata ziua capsuni,smochine,fasole verde cu usturoi,si o mare salata cu de toate.....
Sper sa nu ma las de chestia asta,ca nu se mai poate....in afara faptului ca sint pe gabarit depasit,nu ma simt nici bine,si nush de ce tre sa suport consecintele placerii de a manca mult si prost....
Asa ca......ma straduiesc sa ma corijez....


P.S.Ioana,ne-ai mai spus-o....baga ceva nou!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Brenda, ma durea capul prea rau ca sa-mi aduc aminte.:)) Hai ca trec la alta, dar sa-mi beau si eu cafeaua si sa ma trezesc.:)))

Miha, am uitat sa-ti spun bine ai venit. Dar ai vazut ca uit si ce spun.:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxane spune:

Buna dimineata tuturor si o zi excelenta sa aveti.

Oana..te rog nu face asta, vino in continuare aici cu noi si nu mai baga in seama toate rautatile. Lasa-i in pace, ignora acele persoane care uita ca roata se poate intoarce oricand...de fapt actioneaza dupa cat ii duce capu si dupa cum le este caracteru'.

Pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna dimineata la toata lumea!!!
Multumesc pt bun venit Ioana... eu nu stiam de faza cu "parul de uscat" asa ca pe mine m-a amuzat rau! Abia astept sa creasca si Thea sa vorbeasca, azi a zis "ma" foarte clar, nu cand plange ci elaborat intr-o fraza intreaga de "ng-uri", ce sa mai!
Acum ma duc sa-mi fac un ceiut sau laptic pana se trezeste asta mica si sa ma apuc de invatat.
Va pup si va doresc o zi superba! Sa nu stati prea mult prin soare ca e canicula!
Miha

Mergi la inceput